mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Małopolskie odnowy 2005

Małopolskie odnowy 2005

Ruszyła wielka modernizacja sieci dróg krajowych Małopolski! Odnowie poddanych zostanie ponad 50 km dróg podzielonych na 6 inwestycji, które łącznie wyniosą około 70 mln zł. Większość środków pochodzi z pożyczki Banku Światowego.

Małopolskie odnowy 2005

Modernizowane odcinki:

Droga krajowa nr 75, Brzesko - Tęgoborze

Wykonawcą tego odcinka będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych S.A. w Nowym Sączu, które wykona prace za ponad 23,96 mln zł. Zakresem prac objęta została m.in. odnowa nawierzchni na odcinkach o łącznej długości 16,2 km, renowacja odwodnienia i kanalizacji, przebudowa chodników, remont 4 mostów i 32 przepustów i przebudowa dwóch włączeń do ulic miejskich w Brzesku. Termin zakończenia prac przypada na 15 października 2005 roku.
Na tym odcinku zlokalizowana jest również odrębna inwestycja - remont obiektu mostowego w Uszwi. Tutaj wykonawcą jest Budownictwo Komunikacyjne w Nowym Sączu, a wartość kontraktu wynosi ponad 933 tys. złotych. Prace zostaną zakończone do 31 lipca 2005 roku.
 
Droga krajowa nr 79, Kraków - Igołomia, Wawrzeńczyce - Nowe Brzesko, Koszyce - granica województwa

Prace obejmujące m.in. odnowę nawierzchni na odcinkach o łącznej długości 16,3 km, renowację odwodnienia, przebudowę chodników, remont mostu i 24 przepustów wykona firma Polskie Drogi i Mosty S.A. w Tarnowie. Zgodnie z podpisanym kontraktem o wartości ponad 23,4 mln zł prace zakończa się 15 października 2005 r.
Dodatkowo wspomniany wykonawca będzie prowadził prace remontowe do połowy października na odcinku Zabierzów - Krzeszowice. W tym przypadku zlecony został odrębny kontrak na kwotę ponad 3,2 mln zł.

Droga krajowa nr 7, Lubień - Skomielina Biała

Prace modernizacyjne na odcinku Lubień - Skomielna Biala zlecone zostały firmie Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe S.A. w Nowym Targu. Wartość kontraktu to prawie 12 mln zł. Termin zakończenia prac przypada na  30 października 2005 roku. Dzięki inwestycji na 11 km odcinku zostanie odnowiona nawierzchnia, wyremontowany będzie most i 25 przepustów. 

Droga krajowa nr 49, Nowy Targ - granica państwa

Remont nawierzchni  na 2,7 km odcinku przeprowadzi Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe S.A. w Nowym Targu do 15 września Wartość kontraktu to blisko 4,3 mln zł. Dodatkowo wykonana będzie renowacja odwodnienia, przebudowa chodników na i montaż barier energochłonnych.

Droga krajowa nr 52, Andrychów

Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe S.A. z Nowego Targu wykona prace warte ponad 1,87 mln zł. do 30 września 2005 roku. Inwestycja obejmuje odnowę nawierzchni na odcinku 1,5 km, przebudowa 3 km chodników oraz remont mostu.

 "Na placach budów trwają już prace przygotowawcze, a niedługo rozpoczną się roboty nawierzchniowe powodujące utrudnienia w ruchu. W związku z nimi na wszystkich ww. odcinkach wyłączany z ruchu będzie jeden pas jezdni na długości kilkuset metrów (zazwyczaj ok. 300 m), a ruch - sterowany sygnalizacją świetlną - będzie odbywać się wahadłowo przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania" - informują przedstawiciele krakowskiej GDDKiA.


 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe malopolskie

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.