mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Małysz popiera Zakopiankę

Małysz popiera Zakopiankę

„Tak” dla Zakopianki - w ten sposób można podsumować duże wsparcie społeczne dla projektu związanego z modernizacją kolejnego odcinka drogi krajowej nr 47. Swoje listy z poparciem tej inicjatywy przesłali m.in. ks. kardynał Stanisław Dziwisz i Adam Małysz.

Małysz popiera Zakopiankę
Modernizacja Zakopianki to bardzo ważna inwestycja na Podhalu. Dlatego też niezbędne jest poparcie społeczne. Dla zadania związanego z przebudową drogi krajowej nr 47 między Nowym Targiem, a Zakopanem udało się zdobyć spore wsparcie. Swoje listy popierające przebudowę tej drogi przesłali m.in. ks. kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, skoczek narciarski, Adam Małysz oraz Małgorzata Chechlińska, właścicielka biura podróży oraz sieci hoteli.

„Uważam, że ta inwestycja jest potrzebna zarówno dla Podhala, Małopolski, jak i dla całego kraju. Każda z podhalańskich miejscowości może zyskać na rozbudowie „Zakopianki” - pisze, w imieniu kardynała Stanisława Dziwisza, jego rzecznik ks. Robert Nęcek. - „Rozumiem Wasze obawy. Każdy ma prawo do ich wyrażania. Apeluję jednak o spokojne i poważne rozmowy w tej sprawie. Tylko dzięki wyważonym dyskusjom możemy wypracować wspólne rozwiązanie, dobre dla nas wszystkich.”

„Podhale już kilkakrotnie próbowało zdobyć zaszczyt organizowania dużych, międzynarodowych imprez sportowych. Niestety, nie zawsze nam się to udawało. Jedną z przyczyn był brak sprawnego systemu komunikacyjnego w regionie” - pisze Adam Małysz. - „Liczę na to, że modernizacja „Zakopianki” rozwiąże ten problem. Dlatego apeluję do Was - dajmy Podhalu szansę. Rozważmy jeszcze raz, wszystkie za i przeciw. Porozmawiajmy o „Zakopiance” spokojnie - może jej rozbudowa przyniesie nam wiele korzyści.”

„Dalsze wydłużanie terminu remontu drogi spowoduje dodatkowe straty, a klienci zamiast stać w wielogodzinnych korkach na Zakopiance, wybiorą lepiej dostępne miejsca i bardziej przyjazne regiony na miejsce swojego urlopu czy wyjazdu weekendowego” - podkreśla Małgorzata Chechlińska.

Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski zapowiada wykupy nieruchomości, które znajdują się na trasie kolejnego odcinka modernizowanej „Zakopianki”. Podkreśla, że nie powinno się budować drogi odcinkami, dlatego wywłaszczenia są konieczne, ale odbędą się one z zachowaniem rynkowej wartości gruntów.

21 maja 2008 r. Rada Gminy Poronin uchwaliła studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Poronin. W studium dla Poronina zaznaczono, że do głównych kierunków rozwoju systemu drogowego gminy należy przebudowa drogi krajowej nr 47, która ma mieć klasę techniczną G1, czyli dwie jezdnie dwupasmowe. Wojewoda Małopolski jeszcze w ubiegłym roku wydał decyzję środowiskową niezbędną do przebudowy drogi. Niedługo generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystąpi z wnioskiem o decyzję lokalizacyjną.

Podobne wiadomości:

Cooper S, 147 GTA, Golf R32, Focus RS, Leon...

auto motor i sport 0000-00-00

Czy w ogóle można dokonać rozsądnego wyboru, kiedy ma się przed sobą sześć takich samochodów? Czym tak naprawdę różnią się Mini Cooper S, Alfa Romeo 147 GTA, Volkswagen Golf R32, Ford Focus RS, Seat Leon Cupra R i Subaru Impreza WRX, gdy poddać je sprawdzianowi w identycznych warunkach? Tylko długa testowa droga może nas doprowadzić do odpowiedzi na to pytanie - droga, na której radość z jazdy liczy się najbardziej. Ruszamy!

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~Cecylia 2008-07-17

Drogi turysto-czy zechcesz odpoczywać w pensjonacie z widokiem na ekrany akustyczne ?Wszyscy chcą modernizacji dróg,ale z zachowaniem zdrowego rozsądku.

~zakopiańczyk 2008-07-13

Najbardziej bolesne jest to, że wszyscy uznają pogląd paru krzykaczy za pogląd całego Podhala. Oni są pokazywani w mediach i tyle, dlatego się ich zauważa. 90% mieszkańców jest za budową!

~xtc3 2008-07-10

pal diabli wypoczynek kiedy przez te korki żyć sie normalnie nie da. i to nie dwa razy w roku tylko 5 dni w tygodniu. gdzie tak jest? zgadnijcie sami.

~` 2008-07-10

A w Pcimiu John Cleese tez popiera. Nic to go nie kosztuje :-)

~LOL 2008-07-10

Najlepszym sposobem jest pokazać, co myślą turyści jadący do Zakopca Zakopianką i... wybrać sie gdzieś indziej np: za granicę, gdzie za niewiele większe pieniądze dostajemy dużo wyższy standard i klimat ośrodka wypoczynkowego. Niestety mieszkańcy Zakopanego i okolic wychodzą z założenia że turyści i droga jaką dojadą jest nie ważna, ważne jest żeby były dutki, najlepiej przesyłać im pocztą i w ogóle nie przyjeżdżać !!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross