mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Małysz popiera Zakopiankę

Małysz popiera Zakopiankę

„Tak” dla Zakopianki - w ten sposób można podsumować duże wsparcie społeczne dla projektu związanego z modernizacją kolejnego odcinka drogi krajowej nr 47. Swoje listy z poparciem tej inicjatywy przesłali m.in. ks. kardynał Stanisław Dziwisz i Adam Małysz.

Małysz popiera Zakopiankę
Modernizacja Zakopianki to bardzo ważna inwestycja na Podhalu. Dlatego też niezbędne jest poparcie społeczne. Dla zadania związanego z przebudową drogi krajowej nr 47 między Nowym Targiem, a Zakopanem udało się zdobyć spore wsparcie. Swoje listy popierające przebudowę tej drogi przesłali m.in. ks. kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, skoczek narciarski, Adam Małysz oraz Małgorzata Chechlińska, właścicielka biura podróży oraz sieci hoteli.

„Uważam, że ta inwestycja jest potrzebna zarówno dla Podhala, Małopolski, jak i dla całego kraju. Każda z podhalańskich miejscowości może zyskać na rozbudowie „Zakopianki” - pisze, w imieniu kardynała Stanisława Dziwisza, jego rzecznik ks. Robert Nęcek. - „Rozumiem Wasze obawy. Każdy ma prawo do ich wyrażania. Apeluję jednak o spokojne i poważne rozmowy w tej sprawie. Tylko dzięki wyważonym dyskusjom możemy wypracować wspólne rozwiązanie, dobre dla nas wszystkich.”

„Podhale już kilkakrotnie próbowało zdobyć zaszczyt organizowania dużych, międzynarodowych imprez sportowych. Niestety, nie zawsze nam się to udawało. Jedną z przyczyn był brak sprawnego systemu komunikacyjnego w regionie” - pisze Adam Małysz. - „Liczę na to, że modernizacja „Zakopianki” rozwiąże ten problem. Dlatego apeluję do Was - dajmy Podhalu szansę. Rozważmy jeszcze raz, wszystkie za i przeciw. Porozmawiajmy o „Zakopiance” spokojnie - może jej rozbudowa przyniesie nam wiele korzyści.”

„Dalsze wydłużanie terminu remontu drogi spowoduje dodatkowe straty, a klienci zamiast stać w wielogodzinnych korkach na Zakopiance, wybiorą lepiej dostępne miejsca i bardziej przyjazne regiony na miejsce swojego urlopu czy wyjazdu weekendowego” - podkreśla Małgorzata Chechlińska.

Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski zapowiada wykupy nieruchomości, które znajdują się na trasie kolejnego odcinka modernizowanej „Zakopianki”. Podkreśla, że nie powinno się budować drogi odcinkami, dlatego wywłaszczenia są konieczne, ale odbędą się one z zachowaniem rynkowej wartości gruntów.

21 maja 2008 r. Rada Gminy Poronin uchwaliła studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Poronin. W studium dla Poronina zaznaczono, że do głównych kierunków rozwoju systemu drogowego gminy należy przebudowa drogi krajowej nr 47, która ma mieć klasę techniczną G1, czyli dwie jezdnie dwupasmowe. Wojewoda Małopolski jeszcze w ubiegłym roku wydał decyzję środowiskową niezbędną do przebudowy drogi. Niedługo generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystąpi z wnioskiem o decyzję lokalizacyjną.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Alfa Romeo 147 - Alfa dojrzalsza

auto motor i sport 0000-00-00

Poprzednią Alfę Romeo 147 produkowano cztery lata. Teraz pojawia się odnowiona wersja tego modelu. Niewiele w nim zmieniono. I bardzo dobrze.

Komentuj:

~Cecylia 2008-07-17

Drogi turysto-czy zechcesz odpoczywać w pensjonacie z widokiem na ekrany akustyczne ?Wszyscy chcą modernizacji dróg,ale z zachowaniem zdrowego rozsądku.

~zakopiańczyk 2008-07-13

Najbardziej bolesne jest to, że wszyscy uznają pogląd paru krzykaczy za pogląd całego Podhala. Oni są pokazywani w mediach i tyle, dlatego się ich zauważa. 90% mieszkańców jest za budową!

~xtc3 2008-07-10

pal diabli wypoczynek kiedy przez te korki żyć sie normalnie nie da. i to nie dwa razy w roku tylko 5 dni w tygodniu. gdzie tak jest? zgadnijcie sami.

~` 2008-07-10

A w Pcimiu John Cleese tez popiera. Nic to go nie kosztuje :-)

~LOL 2008-07-10

Najlepszym sposobem jest pokazać, co myślą turyści jadący do Zakopca Zakopianką i... wybrać sie gdzieś indziej np: za granicę, gdzie za niewiele większe pieniądze dostajemy dużo wyższy standard i klimat ośrodka wypoczynkowego. Niestety mieszkańcy Zakopanego i okolic wychodzą z założenia że turyści i droga jaką dojadą jest nie ważna, ważne jest żeby były dutki, najlepiej przesyłać im pocztą i w ogóle nie przyjeżdżać !!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.