mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Mamy Euro 2012, będą autostrady!

Mamy Euro 2012, będą autostrady!

Decyzja zapadła, mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012 odbędą się w Polsce i na Ukrainie. Organizacja mistrzostw bez wątpienia wpłynie na przyspieszenie wielu inwestycji, jakie realizowane będą w Polsce w latach 2007 – 2013. Priorytetem jest rozwój infrastruktury drogowej i sportowej.

Mamy Euro 2012, będą autostrady!

Dzisiaj 18 kwietnia br. Komitet Wykonawczy UEFA (Europejskiej Unii Piłkarskiej) ogłosił decyzję o wyborze gospodarza mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbędą się w 2012 r. O miano gospodarza mistrzostw ubiegały się trzy kandydatury: polsko-ukraińska, włoska oraz chorwacko-węgierska. Po stronie polskiej do organizacji mistrzostw zgłoszonych jest sześć miast: Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Chorzów, Kraków – wybrane zostaną cztery.

Wybór Polski na współorganizatora Mistrzostw przyczyni się do przyspieszenia rozbudowy sieci transportowej kraju – zapowiada sektor transportu. Według ministra transportu Jerzego Polaczka do 2012 r. dokończona zostanie budowa autostrady A4, dzięki czemu kilkunastogodzinna podróż przez Polskę skróci się do 6-7 godzin, co pozwoli kibicom szybko przemieszczać się pomiędzy miastami – gospodarzami mistrzostw Europy. Na dokończenie budowy ostatnich odcinków autostrady A4 zainwestowane zostanie ponad 1,3 mld euro ze środków unijnych dostępnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Do 2010 roku ma powstać autostrada A1 od Gdańska do granicy z Czechami oraz autostrada A2 od granicy z Niemcami do Warszawy.

W najbliższych latach ze środków unijnych współfinansowanych będzie wiele inwestycji mających na celu poprawę sieci transportowej w kraju. Realizowane będą projekty z obszaru infrastruktury drogowej, kolejowej i lotniczej, a także inwestycje mające na celu poprawę transportu miejskiego w aglomeracjach, które mogą być gospodarzami rozgrywek sportowych.

Wybór Polski jest korzystny nie tylko dla sportu, ale także dla gospodarki, sektora turystycznego oraz promocji kraju. Realizowanych będzie wiele inwestycji z zakresu hotelarstwa, turystyki, gastronomii, czy rekreacji - ukierunkowanych na obsługę kibiców, którzy przyjadą do Polski.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Pasjonata dróg 2009-06-13

Oj, ty pesymistko! A to niby czemu? Przecież teraz jest już o wiele lepiej i nie zanosi się na katastrofę.

Joasia71 2009-04-10

Doczekać się mistrzostw w Polsce to może i radość - ale autostrad i lepszych dróg ZAPOOMNIJCIE... Jeśli już będą to może w dobrym stanie tylko przez ten jeden 2012 rok

~Pasjonata dróg 2009-01-12

Żal czytać te debilne komentarze! Ale w sumie można zrozumieć, bo były pisane prawie 2 lata temu, więc przez ten czas bardzo dużo się pozmieniało. Oczywiście, że polska zdąży, nie wiem, jak Ukraina. Mamy niezłe drogi, NALEŻYMY do krajów najbardziej rozwiniętych i najbogatszych. Oczywiście polaczki zaraz mnie zaatakują, że bredzę... Boże, błogosław użytkowników mil1231@gazeta.pl i As, ale zrytym łbom też życzę o wiele więcej szczęścia. To tylko kwestia czasu, kiedy wszyscy dostrzegą Polskę jako bogaty i potężny kraj!!

~Realista 2007-04-22

Dla tego też Niemcy są jednym z najbogatszych i najbardziej stabilnych rynkowo krajów Europy! Należy również pamiętać o drogach, które wybudował Hitler, a z których my kożystamy i funkcjonują do dziś w ich nie zmienionym stanie.

~mil1231@gazeta.pl 2007-04-22

gdzie poza Niemcami masz w Europie bezpłatne autostrady??? nie obrażaj się ale czasem jak widzę nasz malkontenctwo, to nóż mi się w kieszeni otwiera...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.