mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Mamy Euro 2012, będą autostrady!

Mamy Euro 2012, będą autostrady!

Decyzja zapadła, mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012 odbędą się w Polsce i na Ukrainie. Organizacja mistrzostw bez wątpienia wpłynie na przyspieszenie wielu inwestycji, jakie realizowane będą w Polsce w latach 2007 – 2013. Priorytetem jest rozwój infrastruktury drogowej i sportowej.

Mamy Euro 2012, będą autostrady!

Dzisiaj 18 kwietnia br. Komitet Wykonawczy UEFA (Europejskiej Unii Piłkarskiej) ogłosił decyzję o wyborze gospodarza mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbędą się w 2012 r. O miano gospodarza mistrzostw ubiegały się trzy kandydatury: polsko-ukraińska, włoska oraz chorwacko-węgierska. Po stronie polskiej do organizacji mistrzostw zgłoszonych jest sześć miast: Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Chorzów, Kraków – wybrane zostaną cztery.

Wybór Polski na współorganizatora Mistrzostw przyczyni się do przyspieszenia rozbudowy sieci transportowej kraju – zapowiada sektor transportu. Według ministra transportu Jerzego Polaczka do 2012 r. dokończona zostanie budowa autostrady A4, dzięki czemu kilkunastogodzinna podróż przez Polskę skróci się do 6-7 godzin, co pozwoli kibicom szybko przemieszczać się pomiędzy miastami – gospodarzami mistrzostw Europy. Na dokończenie budowy ostatnich odcinków autostrady A4 zainwestowane zostanie ponad 1,3 mld euro ze środków unijnych dostępnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Do 2010 roku ma powstać autostrada A1 od Gdańska do granicy z Czechami oraz autostrada A2 od granicy z Niemcami do Warszawy.

W najbliższych latach ze środków unijnych współfinansowanych będzie wiele inwestycji mających na celu poprawę sieci transportowej w kraju. Realizowane będą projekty z obszaru infrastruktury drogowej, kolejowej i lotniczej, a także inwestycje mające na celu poprawę transportu miejskiego w aglomeracjach, które mogą być gospodarzami rozgrywek sportowych.

Wybór Polski jest korzystny nie tylko dla sportu, ale także dla gospodarki, sektora turystycznego oraz promocji kraju. Realizowanych będzie wiele inwestycji z zakresu hotelarstwa, turystyki, gastronomii, czy rekreacji - ukierunkowanych na obsługę kibiców, którzy przyjadą do Polski.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~Pasjonata dróg 2009-06-13

Oj, ty pesymistko! A to niby czemu? Przecież teraz jest już o wiele lepiej i nie zanosi się na katastrofę.

Joasia71 2009-04-10

Doczekać się mistrzostw w Polsce to może i radość - ale autostrad i lepszych dróg ZAPOOMNIJCIE... Jeśli już będą to może w dobrym stanie tylko przez ten jeden 2012 rok

~Pasjonata dróg 2009-01-12

Żal czytać te debilne komentarze! Ale w sumie można zrozumieć, bo były pisane prawie 2 lata temu, więc przez ten czas bardzo dużo się pozmieniało. Oczywiście, że polska zdąży, nie wiem, jak Ukraina. Mamy niezłe drogi, NALEŻYMY do krajów najbardziej rozwiniętych i najbogatszych. Oczywiście polaczki zaraz mnie zaatakują, że bredzę... Boże, błogosław użytkowników mil1231@gazeta.pl i As, ale zrytym łbom też życzę o wiele więcej szczęścia. To tylko kwestia czasu, kiedy wszyscy dostrzegą Polskę jako bogaty i potężny kraj!!

~Realista 2007-04-22

Dla tego też Niemcy są jednym z najbogatszych i najbardziej stabilnych rynkowo krajów Europy! Należy również pamiętać o drogach, które wybudował Hitler, a z których my kożystamy i funkcjonują do dziś w ich nie zmienionym stanie.

~mil1231@gazeta.pl 2007-04-22

gdzie poza Niemcami masz w Europie bezpłatne autostrady??? nie obrażaj się ale czasem jak widzę nasz malkontenctwo, to nóż mi się w kieszeni otwiera...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.