mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Mapa obwodnicy Łomży

Mapa obwodnicy Łomży

Budowa obwodnicy Łomży ma rozpocząć się w 2008 roku. Porozumienie pomiędzy GDDKiA oraz władzami miasta Łomża w sprawie kształtu przyszłego obejścia to ważny krok, zamykający etap wstępnych prac planistycznych.

Prace planistyczne dotyczące wytyczenia trasy wyprowadzającej ciężki ruch tranzytowy poza centrum Łomży trwały od kilku miesięcy. Dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy GDDKiA i władzami Łomży przyszła obwodnica "nabrała kształtów".

Nowa trasa ma zaczynać się w okolicy Konarzyc (na drodze Łomża - Ostrów Mazowiecka) przecinać drogi wojewódzkie Łomża - Mężenin, Łomża - Zambrów, rzekę Narew nowym mostem i dochodzić do drogi nr 61 Łomża - Augustów w okolicy Cydzyna lub Kisielnicy.
Główny węzeł drogowy obwodnicy będzie usytuowany na przecięciu obwodnicy z drogą Łomża - Mężenin. Taka lokalizacja głównego węzła drogowego obwodnicy, umożliwi kierowanie ruchu drogowego w kierunku drogi nr 8 Warszawa - Białystok oraz przejmie ruch z kierunków: Ostrów Mazowiecka i Ostrołęka. Według wstępnych ustaleń miejscowości Łomża - Zambrów powinna połączyć droga dwupasmowa.

Zakładany termin budowy obejścia Łomży w ciągu drogi nr 61 przypada na lata 2008-2010. Dodatkowo na drodze krajowej nr 61 przygotowywane są projekty budowy obwodnic: Stawisk, Grajewa, Szczuczyna, Rajgrodu i Bargłowa. Obwodnice najprawdopodobniej powstaną w latach 2010-2013. 


 


Podobne wiadomości:

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

Polskie drogi 2016-02-23

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Polskie drogi 2015-11-24

Komentuj:

~Dominik 2007-10-28

Dobrze, ze cos zaczyna sie robic tylko jeszcze trzeba dac ludziom mozliwosc wyboru zakupow w sklepach bo Lomza jest jedynym miastem w Polsce o tej wielkosci gdzie niema porzadnego sklepu, a ludzie i tak jezdza do Bialegostoku lub Warszawy po wieksze zakupy co za stracony czas i za paliwo radni i wladze miasta, ktorzy decyduja o tym nikomu nie zwroca prosze o opinie do tego komentarza.

~Michał 2007-06-27

Wszystko na to wskazuje, że jeśli rzad przyjmie wspólne stanowisko z komisją unijna to obwodnica Łomży przebiegać będzie po stronie zachodniej jako część Via Baltica. Polski rząd ma podjąć decyzję do końca września 2007.

~oskar 2007-03-27

a waszym zdaniem ktorry wariant jest bardziej prawdopodobny? wschodni czy zachodni, mieszkam obecnie pozalomza i nie orietuje sie w "tamtejszej polityce" ale interesuje mni ekupno dzialki i nie wiem ktora strone lomzy wybrac.

~Marek 2007-03-17

Właśnie obwodnica od wschodu jest lepsza. Tyle że nie powinna biec na Ostrow tylko na Zambrów. Wprawdzie trasa na Ostrow przez Zambrów jest 8km dłuższa ale za to do zbudowania jest 24km Lomza-Zambrów zamiast 44km Lomza-Ostrow. Tiry pojada sobie na Zambrów a my osobowkami poprujemy prosto na Ostrow... :)

~jacek lyszkowski 2007-03-15

Jak zwykle góra urodziła mysz .Obwodnica od zachodu miasta jest wariantem tańszym korzystniejszym i nie przecina parku krajobrazowego Narwi.Znów będą zadymy z ekologami. ale pan Topczewski to lubi i ma to gdzieś!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando