Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Marsa - Żołnierska z zezwoleniem

Marsa - Żołnierska z zezwoleniem

Zezwolenie na budowę I etapu drogi wojewódzkiej nr 631 (Warszawa – Nowy Dwór Mazowiecki) wydał wojewoda mazowiecki. Działki znajdujące się na terenie inwestycji stają się z mocy prawa własnością samorządu województwa. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestor - m. st. Warszawa – może przystąpić do prac. Zezwolenie dotyczy odcinka od ulicy Naddnieprzańskiej do skrzyżowania Marsa – Rekrucka – Żołnierska. Projekt zakłada budowę dwujezdniowej drogi z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

Marsa - Żołnierska z zezwoleniem
Inwestycja ma ponadlokalną funkcję – odcinek ten stanowi wjazd do Warszawy od wschodniej strony oraz łączy tereny przecięte linią kolejową. Przebiega przez granice dzielnic: Praga Południe, Rembertów i Wawer.

Niezależnie od procesu przejmowania działek przez inwestora, w urzędzie wojewódzkim będą toczyły się postępowania odszkodowawcze. Na mocy specustawy wysokość odszkodowania dla właścicieli, którzy oddadzą nieruchomość w ciągu 30 dni od daty otrzymania zawiadomienia, będzie powiększona o 5% wartości nieruchomości lub prawa użytkowania wieczystego. W przypadku budynków mieszkalnych wysokość odszkodowania będzie dodatkowo powiększona o 10 tys. zł.

Zezwolenie na realizację inwestycji łączy w sobie decyzję lokalizacyjną i pozwolenie na budowę.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jazda na suwak będzie obowiązkowa w 2018 r.
Jazda na suwak będzie obowiązkowa w 2018 r.
Obecnie jest to jedynie zalecenie, ale już niebawem może stać się obowiązkiem. Ministerstwo Infrastruktury chce, żeby kierowcy na zwężeniach drogi jechali na suwak. Nowe przepisy mogą wejść w życie już za dwa lata.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj