mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Marsa - Żołnierska z zezwoleniem

Marsa - Żołnierska z zezwoleniem

Zezwolenie na budowę I etapu drogi wojewódzkiej nr 631 (Warszawa – Nowy Dwór Mazowiecki) wydał wojewoda mazowiecki. Działki znajdujące się na terenie inwestycji stają się z mocy prawa własnością samorządu województwa. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestor - m. st. Warszawa – może przystąpić do prac. Zezwolenie dotyczy odcinka od ulicy Naddnieprzańskiej do skrzyżowania Marsa – Rekrucka – Żołnierska. Projekt zakłada budowę dwujezdniowej drogi z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

Marsa - Żołnierska z zezwoleniem
Inwestycja ma ponadlokalną funkcję – odcinek ten stanowi wjazd do Warszawy od wschodniej strony oraz łączy tereny przecięte linią kolejową. Przebiega przez granice dzielnic: Praga Południe, Rembertów i Wawer.

Niezależnie od procesu przejmowania działek przez inwestora, w urzędzie wojewódzkim będą toczyły się postępowania odszkodowawcze. Na mocy specustawy wysokość odszkodowania dla właścicieli, którzy oddadzą nieruchomość w ciągu 30 dni od daty otrzymania zawiadomienia, będzie powiększona o 5% wartości nieruchomości lub prawa użytkowania wieczystego. W przypadku budynków mieszkalnych wysokość odszkodowania będzie dodatkowo powiększona o 10 tys. zł.

Zezwolenie na realizację inwestycji łączy w sobie decyzję lokalizacyjną i pozwolenie na budowę.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.