mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Marsa - Żołnierska z zezwoleniem

Marsa - Żołnierska z zezwoleniem

Zezwolenie na budowę I etapu drogi wojewódzkiej nr 631 (Warszawa – Nowy Dwór Mazowiecki) wydał wojewoda mazowiecki. Działki znajdujące się na terenie inwestycji stają się z mocy prawa własnością samorządu województwa. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestor - m. st. Warszawa – może przystąpić do prac. Zezwolenie dotyczy odcinka od ulicy Naddnieprzańskiej do skrzyżowania Marsa – Rekrucka – Żołnierska. Projekt zakłada budowę dwujezdniowej drogi z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

Marsa - Żołnierska z zezwoleniem
Inwestycja ma ponadlokalną funkcję – odcinek ten stanowi wjazd do Warszawy od wschodniej strony oraz łączy tereny przecięte linią kolejową. Przebiega przez granice dzielnic: Praga Południe, Rembertów i Wawer.

Niezależnie od procesu przejmowania działek przez inwestora, w urzędzie wojewódzkim będą toczyły się postępowania odszkodowawcze. Na mocy specustawy wysokość odszkodowania dla właścicieli, którzy oddadzą nieruchomość w ciągu 30 dni od daty otrzymania zawiadomienia, będzie powiększona o 5% wartości nieruchomości lub prawa użytkowania wieczystego. W przypadku budynków mieszkalnych wysokość odszkodowania będzie dodatkowo powiększona o 10 tys. zł.

Zezwolenie na realizację inwestycji łączy w sobie decyzję lokalizacyjną i pozwolenie na budowę.

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.