mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Marszałek kontra wojewoda w/s wsch. obwodnicy Wrocławia

Marszałek kontra wojewoda w/s wsch. obwodnicy Wrocławia

Wojewoda dolnośląski Krzysztof Grzelczyk krytycznie zareagował na informacje dotyczące decyzji marszałka w sprawie braku finansowania dla wschodniej obwodnicy Wrocławia. Wystosował list do radnych sejmiku z prośbą o interwencję.

Podczas posiedzenia dolnośląskiego komitetu organizacyjnego EURO 2012, niecały tydzień temu, ustalono, że wszystkie ważne decyzje związane z organizacją EURO 2012 muszą być konsultowane z komitetem. Zaskoczeniem dla wojewody była informacja otrzymana z prasy, że  Zarząd Województwa nie będzie współfinansował wschodniej obwodnicy Wrocławia.

„Muszę wyrazić swój sprzeciw. Nie może być zgody na to, żeby Marszałek bez żadnych konsultacji podejmował tak nieodpowiedzialne decyzje. Wschodnia obwodnica Wrocławia jest nie tylko istotna dla Dolnego Śląska i jego stolicy, ale ma też ogromne znaczenie dla naszego województwa jako potencjalnego organizatora Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Przypomnę, że walka o organizację imprezy jeszcze się nie skończyła, są miasta, które czekają, żeby zająć nasze miejsce. (...) Śmiało można powiedzieć, że jest to kompromitacja w oczach opinii publicznej. To co miało być szansą dla regionu, nagle okazuje się przeszkodą dla jego rozwoju. Przypomnę, że Marszałek Województwa nie ma takiej władzy, żeby podejmować decyzje w imieniu rządu, nie może decydować o rządowych priorytetach. Tym bardziej, że jak wiemy inwestycji rządowych dotyczących infrastruktury zapewne będzie więcej, niż wynikało ze wstępnych propozycji i będą musiały zostać zrealizowane wcześniej niż planowano. Rząd w sposób odpowiedzialny podjął to wyzwanie. Na poziomie regionu również należy dołożyć wszelkich starań, aby zobowiązania zrealizować – pisze wojewoda dolnośląski Krzysztof Grzelczyk.


Czytaj więcej:

Rezygnują ze wschodniej obwodnicy Wrocławia?

 

 

 


Podobne wiadomości:

Rezygnują ze wschodniej obwodnicy Wrocławia?

Rezygnują ze wschodniej obwodnicy Wrocławia?

Polskie drogi 2007-06-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.