mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Mazowieckie: 96 mln zł dotacji drogi

Mazowieckie: 96 mln zł dotacji drogi

1 września rozpoczął się nabór wniosków do kolejnej edycji „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność - Rozwój”. Dokumenty można składać do 28 września br. Listy rankingowe zostaną ogłoszone do 31 października. Samorządy, które otrzymają dofinansowanie będą musiały zrealizować zadanie w 2013 r. Na przebudowę, budowę oraz remont dróg w 2013 r. dla województwa mazowieckiego przeznaczona zostanie kwota 96 mln 450 tys. zł.

Mazowieckie: 96 mln zł dotacji drogi
Pieniądze zostaną rozdzielone po połowie dla gmin i powiatów. Jej wartość nie może jednak przekraczać 3 mln zł, ani 30% kosztów wydatków kwalifikowanych. Gminy i powiaty starające się o pomoc z budżetu państwa muszą między innymi przedstawić dokumentację techniczną i niezbędne pozwolenia na budowę oraz muszą być zarządcą drogi na wszystkich odcinkach objętych pracami. Gminy mogą otrzymać dofinasowanie na realizację nie więcej niż jednego zadania, natomiast decyzją wojewody mazowieckiego miasta na prawach powiatów i powiaty ziemskie mają możliwość otrzymania dofinansowania na realizację nie więcej niż dwóch zadań.

W 2012 r. w ramach „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” na terenie województwa mazowieckiego realizowanych jest 30 inwestycji o łącznej wartości ponad 19 mln zł (9,9 mln zł na zadania powiatowe i 9,3 mln zł na zadania gminne). Dzięki dotacji z budżetu państwa do końca br. możliwe będzie przeprowadzenie prac na 87 kilometrach dróg Mazowsza.

Narodowy program przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Rozwój – Dostępność jest kontynuacją rządowego programu realizowanego w latach 2008 – 2011, którego celem jest podniesienie standardu dróg lokalnych oraz bezpieczeństwa ich użytkowania. Podczas trzech edycji programu w województwie mazowieckim wybudowano/zmodernizowano 782 km dróg - 368 km w gminach oraz 414 km w powiatach. Na 231 inwestycji jednostek samorządu terytorialnego (90 powiatowych i 141 gminnych) wojewoda przekazał 240 mln zł.
Tematy w artykule: mazowieckie

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.