mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Mazowsze: bezpieczniej na DK50 i nie tylko

Mazowsze: bezpieczniej na DK50 i nie tylko

W 2010 roku na mazowieckich drogach krajowych trwały działania inżynieryjne poprawiające bezpieczeństwo. Najszybciej zmienia się droga nr 50.

Mazowsze: bezpieczniej na DK50 i nie tylko
Droga krajowa nr 50 biegnie w całości przez województwo mazowieckie. Liczy prawie 300 km. Z konieczności stanowi (otwartą od północy) obwodnicę aglomeracji warszawskiej. Ze względu na swoją nietypową trasę dwa razy przecina Wisłę: w Wyszogrodzie oraz Górze Kalwarii. Natężenie ruchu jest bardzo duże. We znaki dają się tiry i ciężarówki. Od kilku lat droga jest gruntownie remontowana. Wybudowano m.in. obwodnice Mińska Mazowieckiego, Mszczonowa, Sochaczewa oraz kilku innych miejscowości. Także mniejsze zadania wpływają na poprawę bezpieczeństwa ruchu. W ubiegłym roku zrealizowane zostały na sześciu odcinkach Sobiekursk - Rudzianko, Bikówek - Budki, Jeżówka - Kamion, Sochocin - Szpondowo, Płońsk - Nacpolsk oraz w Czaplinku. Drogowcy zabezpieczyli przejścia dla pieszych, stawiali oznakowanie, oświetlili przejścia, budowali wyspy i azyle dla pieszych. W kilku miejscach wydzielone zostały lewoskręty.

Bezpiecznej jest także na innych drogach krajowych przebiegających przez Mazowsze.

Droga nr 7
Na odcinku Łazy - Jabłonowo budowany jest pas do jazdy w prawo na skrzyżowaniu. W Kamieniu i Zaborowie trwa budowa chodników i zatoki autobusowej.

Droga nr 9
Na odcinku Skaryszew-Iłża wydzielono lewoskręty, azyle, doświetlono przejścia dla pieszych.

Droga nr 12

Wyspy, chodniki, oświetlone przejścia, nowe oznakowanie poziome i pionowe wykonano na odcinku Rajec Szlachecki - Podgóra.

Droga nr 17
Od granicy województwa do Gończyc są nowe wyspy z oznakowaniem aktywnym, oświetlone, wygrodzone i dobrze oznakowane przejścia.

Droga nr 61
Na odcinku Różan-Pułtusk przejścia dla pieszych są oświetlone i oznakowane. Działają znaki aktywne. Bezpieczniej jest także na przejściach na odcinku od granicy województwa do Ostrołęki. Wyspy z oznakowaniem aktywnym, chodniki, oświetlone pi oznakowane przejścia zbudowano na odcinku Pułtusk- Wierzbica.

Droga nr 79
W Górze Kalwarii przebudowano chodnik i zjazdy przy ul. Wojska Polskiego. Przejścia są oznakowane.
Część zadań (np. w Kamieniu i Zaborowie przy siódemce) poprawiających bezpieczeństwo ruchu zostanie dokończona w bieżącym roku.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~goścc 2011-01-28

DK50 powinna być potraktowana priorytetowo, skoro odciąża Warszawę od TIR-ów. Już dawno ktoś powinien wpaść na pomysł by ją poszerzyć do 3 - 4 pasów, chociażby na pewnych odcinkach, gdyż wyprzedzanie TIR-ów na tej trasie jest niestety koniecznością. Do poprawy jazdy na tej trasie potrzeba przede wszystkim obwodnicy Żyrardowa i Góry Kalwarii Oby jak najszybciej wybudowane :)

~kastyk 2011-01-24

Zapomniano również napisać, że na odcinku od Mińska do Łochowa nie jest już tak różowo, a od Łochowa do Broku jest jedna wielka tragedia - poligon doświadczalny dla producentów elementów zawieszenia i dodatni bodziec ekonomiczny dla producentów (lewych) lusterek do ciężarówek. Żenada - na tranzytowej obwodnicy Warszawy.

~Jotgie 2011-01-23

Zapomniano napisać, że na DK50 jest budowana obwodnica Żyrardowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.