mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Mazowsze: bezpieczniej na DK50 i nie tylko

Mazowsze: bezpieczniej na DK50 i nie tylko

W 2010 roku na mazowieckich drogach krajowych trwały działania inżynieryjne poprawiające bezpieczeństwo. Najszybciej zmienia się droga nr 50.

Mazowsze: bezpieczniej na DK50 i nie tylko
Droga krajowa nr 50 biegnie w całości przez województwo mazowieckie. Liczy prawie 300 km. Z konieczności stanowi (otwartą od północy) obwodnicę aglomeracji warszawskiej. Ze względu na swoją nietypową trasę dwa razy przecina Wisłę: w Wyszogrodzie oraz Górze Kalwarii. Natężenie ruchu jest bardzo duże. We znaki dają się tiry i ciężarówki. Od kilku lat droga jest gruntownie remontowana. Wybudowano m.in. obwodnice Mińska Mazowieckiego, Mszczonowa, Sochaczewa oraz kilku innych miejscowości. Także mniejsze zadania wpływają na poprawę bezpieczeństwa ruchu. W ubiegłym roku zrealizowane zostały na sześciu odcinkach Sobiekursk - Rudzianko, Bikówek - Budki, Jeżówka - Kamion, Sochocin - Szpondowo, Płońsk - Nacpolsk oraz w Czaplinku. Drogowcy zabezpieczyli przejścia dla pieszych, stawiali oznakowanie, oświetlili przejścia, budowali wyspy i azyle dla pieszych. W kilku miejscach wydzielone zostały lewoskręty.

Bezpiecznej jest także na innych drogach krajowych przebiegających przez Mazowsze.

Droga nr 7
Na odcinku Łazy - Jabłonowo budowany jest pas do jazdy w prawo na skrzyżowaniu. W Kamieniu i Zaborowie trwa budowa chodników i zatoki autobusowej.

Droga nr 9
Na odcinku Skaryszew-Iłża wydzielono lewoskręty, azyle, doświetlono przejścia dla pieszych.

Droga nr 12

Wyspy, chodniki, oświetlone przejścia, nowe oznakowanie poziome i pionowe wykonano na odcinku Rajec Szlachecki - Podgóra.

Droga nr 17
Od granicy województwa do Gończyc są nowe wyspy z oznakowaniem aktywnym, oświetlone, wygrodzone i dobrze oznakowane przejścia.

Droga nr 61
Na odcinku Różan-Pułtusk przejścia dla pieszych są oświetlone i oznakowane. Działają znaki aktywne. Bezpieczniej jest także na przejściach na odcinku od granicy województwa do Ostrołęki. Wyspy z oznakowaniem aktywnym, chodniki, oświetlone pi oznakowane przejścia zbudowano na odcinku Pułtusk- Wierzbica.

Droga nr 79
W Górze Kalwarii przebudowano chodnik i zjazdy przy ul. Wojska Polskiego. Przejścia są oznakowane.
Część zadań (np. w Kamieniu i Zaborowie przy siódemce) poprawiających bezpieczeństwo ruchu zostanie dokończona w bieżącym roku.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Okolicznościowy czasomierz McLarena

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~goścc 2011-01-28

DK50 powinna być potraktowana priorytetowo, skoro odciąża Warszawę od TIR-ów. Już dawno ktoś powinien wpaść na pomysł by ją poszerzyć do 3 - 4 pasów, chociażby na pewnych odcinkach, gdyż wyprzedzanie TIR-ów na tej trasie jest niestety koniecznością. Do poprawy jazdy na tej trasie potrzeba przede wszystkim obwodnicy Żyrardowa i Góry Kalwarii Oby jak najszybciej wybudowane :)

~kastyk 2011-01-24

Zapomniano również napisać, że na odcinku od Mińska do Łochowa nie jest już tak różowo, a od Łochowa do Broku jest jedna wielka tragedia - poligon doświadczalny dla producentów elementów zawieszenia i dodatni bodziec ekonomiczny dla producentów (lewych) lusterek do ciężarówek. Żenada - na tranzytowej obwodnicy Warszawy.

~Jotgie 2011-01-23

Zapomniano napisać, że na DK50 jest budowana obwodnica Żyrardowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.