mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Metamorfoza kieleckiej komunikacji miejskiej

Metamorfoza kieleckiej komunikacji miejskiej

Rozwój komunikacji miejskiej to największy projekt realizowany ze środków UE przez Kielce. Wybudowanie dróg, pętli autobusowych, zakup nowoczesnych autobusów oraz instalacja elektronicznych tablic informacyjnych to dopiero część zmian. Władze Kielc planują kolejne inwestycje, aby usprawnić komunikację miejską.

Metamorfoza kieleckiej komunikacji miejskiej
Kielecka rewolucja transportowa rozpoczęła się od wybudowania ulic ułatwiających komunikację w zachodniej części miasta, pętli autobusowych, zatok oraz 2 dworców autobusowych. Na miejskie ulice wyjechało 40 nowych autobusów, które obsługują 13 nowo utworzonych linii. Aby ułatwić kielczanom zakup biletów, pojazdy zostały wyposażone w nowoczesne biletomaty. Dzięki elektronicznym tablicom informacyjnym pasażerowie oczekujący na przystankach są informowani o czasie oczekiwania na autobus.

Zaoszczędzone w trakcie prac środki z przetargów pozwolą na realizację dodatkowych zadań m. in. wprowadzenie Systemu Kieleckiej Karty Miejskiej, budowę bus-pasów oraz pętli autobusowych i nowoczesnych przystanków. Wszystkie nowe autobusy zostaną wyposażone w monitoring wizyjny, a na przystankach pojawi się 36 kolejnych tablic informacyjnych.

Miasto ogłosiło już konkurs na projekt nowych przystanków. Kryteriami oceny prac będzie m. in. oryginalność projektów, rozwiązań przestrzennych oraz prawidłowość rozwiązań funkcjonalnych (szczegółowe informacje na stronie Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach )   

Projekt Rozwój Systemu Komunikacji Publicznej w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym realizowany jest w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej. Jego wartość wynosi ponad 300 mln zł, z czego ok. 230 mln zł pochodzi ze środków UE.
Tematy w artykule: drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak długo?

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak...

Polskie drogi 2015-02-17

Lublin: Ul. Zelwerowicza w Lublinie oddana rok przed terminem

Lublin: Ul. Zelwerowicza w Lublinie oddana...

Polskie drogi 2014-12-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.