mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Między lipcem a wrześniem, czyli jak kurczy się drogowa kasa

Między lipcem a wrześniem, czyli jak kurczy się drogowa kasa

Choć budowa dróg w naszym kraju "ślimaczy się" niemiłosiernie, jakoś trudno znaleźć zapowiedź przyspieszenia w tym temacie. Jeszcze w lipcu Minister Transportu obiecywał, iż na inwestycje drogowe oraz infrastrukturalne w latach 2007-2015 przeznaczonych zostanie 164 mld zł, a tymczasem we wrześniu ta kwota skurczyła się do 126 mld zł. O tym błyskawicznym uszczupleniu kasy drogowej pisze w swoim BLOGu Janusz Piechociński.

Między lipcem a wrześniem, czyli jak kurczy się drogowa kasa

5 lipca na konferencji prasowej, Minister Transportu Jerzy Polaczek poinformował, że łączny koszt inwestycji drogowych i infrastrukturalnych w latach 2007-2015 wyniesie 164 mld zł, w tym 22,5 mld zł na zadania dodatkowe związane z przygotowywaniem do Euro 2012.

Jest to pełny program rozbudowy infrastruktury w Polsce, który ma dokładnie policzone koszty z uwzględnieniem zadań dodatkowych, w tym związanych z Euro 2012 - powiedział minister Polaczek.

Program zawiera cztery priorytety inwestycyjne. Pierwszy to ... Czytaj więcej...

 


Zobacz inne BLOGi - m.in. Włodzimierza Zientarskiego, Adama Pietrzaka, Pawła Dytko, Jarosława Bracha i in.

 


Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~astrolog 2007-09-13

Obiecywac mozna ile wlezie. Kto bedzie pamietal o tych banialukach za dwa, trzy lata, gdy sladu po Polaczku nie bedzie. Gdy bedzie rzadzic np PO i bedzie sie musiala tlumaczyc, dlaczego nie ma tych obiecywanych drog, to Polaczek i PiS bedzie zwalac na obecna wladze. Przeciez my chcielismy buudowac, mielismy wspaniale plany, a wy (w domysle PO) nie budujecie. Powinni wywlec Polaczka tedy za morde i kazac mu sie rozliczac z tych bzdur ktore teraz nagadal on i cala pisowska klika.

~alek 2007-09-13

pieniedzy coraz mniej bo tzra dac pielegniarkom, lekarzom, gornikom, nauczycielom, urzednikom no i sobie, a ze keirowcy nie maja po czym jezdzic? a ze nie zdazymy z przygotowaniami do Euro2012 to juz ICH nie obchodzi bo jak zawsze juz wtedy nie beda rzadzić i winni bedą ówczesni przywodcy

~Zorro 2007-09-13

Nasz wodz zawsze mial problemy z prawdomownoscia.

~Jarus 2007-09-13

**Dla mnie, raz dane słowo, jest święte... (Jarosław Kaczyński 10 VII 2006)** 1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem 2. Nie będzie koalicji z Samoobroną 3. Cieszę się, ze będę na pierwszej linii walki z Samoobroną. 4. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy 5. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS 6. V-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w więzieniu działaczy opozycji w latach 70 7. Wybudujemy trzy miliony mieszkań. 8. Wprowadzimy szybko niższe podatki. 9. Wycofamy wojsko polskie z Iraku. 10. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa. 11. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD. 12. Marcinkiewicz, to premier na całą kadencję. 13. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld). 14. Zredukujemy administrację państwową 15. W rządzie nie będzie byłych członków PZPR. **Dla mnie, raz dane słowo,

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.