mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Międzynarodowy dokument w sprawie S3

Międzynarodowy dokument w sprawie S3

Deklarację polityczną podpisało w Bratysławie dwunastu przedstawicieli regionów partnerskich działających na rzecz Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego. Osią tego korytarza jest międzynarodowa droga E 65, a także droga wodna Odry i towarzyszące połączenia kolejowe i lotnicze. Priorytetem dla Polski są działania na rzecz drogi ekspresowej S3, która będzie stanowić znaczną część korytarza.

Międzynarodowy dokument jest potwierdzeniem nie tylko kontynuacji, ale przede wszystkim wzmocnienia wspólnych działań na rzecz rozwoju transportu regionów w Szwecji, Polsce, Czechach, Słowacji, Austrii, Węgrzech, Chorwacji, Słowenii i Włoszech.

Uczestnicy spotkania ustalili konieczność tworzenia krajowych grup wsparcia, w skład których mogliby wchodzić przedstawiciele miast wyróżniających się potencjałem ekonomicznym lub będących ważnymi węzłami komunikacyjnymi, naukowcy i specjaliści z dziedzin związanych z transportem.

Ponadto zdecydowano podjąć prace nad studium obszaru korytarza, które zostanie przedstawione Komisji Europejskiej i zainteresowanym rządom. Zobowiązano poszczególne regiony do wspólnych działań mających na celu zwiększenie zaangażowania rządów swoich krajów, ponieważ Komisja Europejska może brać od uwagę tylko stanowiska  oficjalnie przedstawiane przez rządy.

Zaplanowano spotkanie przedstawicieli zarządów województw: lubuskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego do wystosowania wspólnego pisma do rządu w sprawie budowy drogi ekspresowej S3. 

Przeczytaj także:

Powstaje północna obwodnica Nowej Soli (2007-05-30)

Jest nadzorca budowy S-3 Szczecin - Gorzów Wlkp. (2007-05-07)

Opóźnia się przetarg na S3 (2007-04-19)

Przymiarki do obwodnicy Jawora (2007-02-09)

 

 

 

 


Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka

Via Baltica - wielu chętnych na budowę...

Polskie drogi 2017-08-11

Komentuj:

~Roman z Bydgoszczy 2007-06-08

Uważam ,że należy pozwolić budować( i projektować ) polskie drogi ,przez firmy z Azji ( głownie chińskie ) .Sądzę że polscy wykonawcy obecnie przede wszystkim zawyżają koszty wykonawstwa (głownie brak konkurencyjnych firm) oraz przedłużają terminy oddania inwestycji. Nie w tym rzecz aby na stałe otworzyć nasz rynek pracy ,lecz pozwolić na wykonanie konkretnych inwestycji. Chińczycy zakończą budowę swych autostrad do 2008 r. - igrzyska w Pekinie ,i z pewnością będą szukać kolejnych zleceniodawcow na całym świecie. Oby tylko nasi decydenci nie zrozumieli tego faktu zbyt poźno.

~student 2007-06-04

S3 od południa będzie lecieć z Pragi przez Hradec Kralove jako autostrada D11, tak? Czyli ruch będzie raczej spory. Pomyślmy dalej: jeśli celem podróży jest północ Polski, to ok, będzie S3. Ale jeśli celem będzie np. Wrocław, Łódź, Warszawa? Wtedy S3 w okolicach Legnicy trzeba będzie zmienić na A4. Czyli TRZY GŁÓWNE DROGI o dużym natężeniu ruchu (A4 i A18 z Niemiec oraz S3) BĘDĄ SIĘ ŁĄCZYĆ W JEDNĄ DWUPASMOWĄ AUTOSTRADĘ! Dodajmy do tego ruch lokalny (np. Świdnica własnymi środkami buduje korytarz do DK5 i dalej do A4) to łatwo sobie wyobrazić wielokilometrowe korki. Lepiej już taraz zacząć poszerzać A4 od Legnicy do Wrocławia, ale pomyśleć nad alternatywną drogą z Lubawki przez Świdnicę i Wałbrzych na Wrocław. Kiedyś w planach tak miała wyglądać A8/S8...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq nagrodzona za design
Skoda Karoq nagrodzona za design
Czytelnicy magazynu "Auto Motor und Sport" uznali Skodę za najlepiej zaprojektowanego, kompaktowego SUV-a na rynku. Czeski model zdobył 28,7 proc. głosów i pokonał aż siedemnastu rywali.