mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Międzyrzecz: obwodnica z końcem sierpnia

Międzyrzecz: obwodnica z końcem sierpnia

Jeszcze tylko przez kilka miesięcy mieszkańcy Międzyrzecza i kierowcy przejeżdżający przez miasto muszą uzbroić się w cierpliwość. Prace przy budowie obwodnicy miejskiej potrwają do końca sierpnia br. Obwodnica miasta Międzyrzecz o długości 6,5 km przebiegać będzie w ciągu drogi krajowej nr 3. Koszt robót budowlano-montażowych wyniesie prawie 75 mln zł.

Międzyrzecz: obwodnica z końcem sierpnia

Na chwilę obecną obwodnica jest już niemal na całej długości przejezdna, mimo to pozostał jeszcze prace przy podbudowie nawierzchni i obiektach inżynieryjnych.

"80 % jej powierzchni posiada już warstwę stabilizującą, 40 % znajduje się na kolejnym etapie - zostało pokryte 20-centymetrową warstwą tłucznia, zaś na 30 % długości obwodnicy znajduje się pierwsza z trzech warstw asfaltu. Jedynie na odcinku około 300 m położono już drugą warstwę" - informuje Urząd Gminy Międzyrzecz.

Na węźle północnym (zjazd w kierunku Gorzowa) prace są najbardziej zaawansowane. "Jeszcze przed świętami wielkanocnymi rozpoczął się tam montaż słupów oświetleniowych, a wkrótce nasypy zostaną pokryte humusem. Natomiast prace ziemne przy wiadukcie południowym wykonawca planuje ukończyć do 20 maja. Rozpocznie się tam wówczas podbudowa nawierzchni. Nieco dłuższy termin zarezerwowano dla mostu i wiaduktów: będą gotowe z początkiem lipca"  - relacjonuje UG.

Przy budowie obwodnicy zaprojektowano siedem obiektów inżynierskich: 1 most (długość 300 m, 9 przęseł), 3 wiadukty, przejazd gospodarczy oraz 2 przejścia dla pieszych. Obwodnica przecinać będzie linię kolejową, rzekę Obra oraz drogę wojewódzką nr 137. Nawierzchnia drogi przystosowana będzie do przenoszenia obciążenia 115 kN/oś.

 

Przeczytaj także:

Międzyrzecz - obwodnica (2005-05-26)

Nowy ślad drogi S-3 (2005-08-08)

S3 Szczecin - Gorzów w 2009 roku? (2005-11-28)

Tematy w artykule: lubuskie obwodnice

Podobne wiadomości:

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli i Niska

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli...

Polskie drogi 2015-10-01

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Komentuj:

~OttO 2006-04-30

Chyba chodzi o rzekę Obrę, a nie Odrę. Z Międzyrzecza do Odry na granicy jest trochę daleko.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.