mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Międzyrzecz: obwodnica z końcem sierpnia

Międzyrzecz: obwodnica z końcem sierpnia

Jeszcze tylko przez kilka miesięcy mieszkańcy Międzyrzecza i kierowcy przejeżdżający przez miasto muszą uzbroić się w cierpliwość. Prace przy budowie obwodnicy miejskiej potrwają do końca sierpnia br. Obwodnica miasta Międzyrzecz o długości 6,5 km przebiegać będzie w ciągu drogi krajowej nr 3. Koszt robót budowlano-montażowych wyniesie prawie 75 mln zł.

Międzyrzecz: obwodnica z końcem sierpnia

Na chwilę obecną obwodnica jest już niemal na całej długości przejezdna, mimo to pozostał jeszcze prace przy podbudowie nawierzchni i obiektach inżynieryjnych.

"80 % jej powierzchni posiada już warstwę stabilizującą, 40 % znajduje się na kolejnym etapie - zostało pokryte 20-centymetrową warstwą tłucznia, zaś na 30 % długości obwodnicy znajduje się pierwsza z trzech warstw asfaltu. Jedynie na odcinku około 300 m położono już drugą warstwę" - informuje Urząd Gminy Międzyrzecz.

Na węźle północnym (zjazd w kierunku Gorzowa) prace są najbardziej zaawansowane. "Jeszcze przed świętami wielkanocnymi rozpoczął się tam montaż słupów oświetleniowych, a wkrótce nasypy zostaną pokryte humusem. Natomiast prace ziemne przy wiadukcie południowym wykonawca planuje ukończyć do 20 maja. Rozpocznie się tam wówczas podbudowa nawierzchni. Nieco dłuższy termin zarezerwowano dla mostu i wiaduktów: będą gotowe z początkiem lipca"  - relacjonuje UG.

Przy budowie obwodnicy zaprojektowano siedem obiektów inżynierskich: 1 most (długość 300 m, 9 przęseł), 3 wiadukty, przejazd gospodarczy oraz 2 przejścia dla pieszych. Obwodnica przecinać będzie linię kolejową, rzekę Obra oraz drogę wojewódzką nr 137. Nawierzchnia drogi przystosowana będzie do przenoszenia obciążenia 115 kN/oś.

 

Przeczytaj także:

Międzyrzecz - obwodnica (2005-05-26)

Nowy ślad drogi S-3 (2005-08-08)

S3 Szczecin - Gorzów w 2009 roku? (2005-11-28)

Tematy w artykule: lubuskie obwodnice

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

~OttO 2006-04-30

Chyba chodzi o rzekę Obrę, a nie Odrę. Z Międzyrzecza do Odry na granicy jest trochę daleko.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Odgadnij model Odgadnij model