mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Mieszkańcy Łuczyc przeciwko S-7

Mieszkańcy Łuczyc przeciwko S-7

Mieszkańcy podkrakowskich Łuczyc obawiają się hałasu i spalin, dlatego protestują przeciwko budowie drogi ekspresowej S-7, która najprawdopodobniej przebiegać będzie przez ich wieś, gdzie zaplanowano węzeł i zjazd.

Mieszkańcy Łuczyc przeciwko S-7
Na razie przygotowano cztery warianty budowy drogi a precyzyjne projekty będą gotowe pod koniec 2008 r. Najbardziej prawdopodobny jest przebieg drogi przez Łuczyce, dlatego mieszkańcy już teraz dzielą się swoimi obawami. Tereny w podkrakowskich gminach były rezerwowane pod drogę S-7 przez długie lata. Jednak w planach zagospodarowania przestrzennego nie określano dokładnego jej przebiegu. Mieszkańcy denerwują się, że nie była naniesiona na mapy, ale według wicewójta gminy, Wiesława Wójcika, osoby które planowały budowę domów były informowane o koncepcjach dotyczących S-7, która ma powstać do 2012 roku.

Mieszkańcy są przeciwni budowie drogi ekspresowej, gdyż zwiększony ruch spowoduje zniszczenie dróg gminnych, które już teraz są w fatalnym stanie. Po wybudowaniu węzła drogi lokalne, które wymagają remontu, będą musiały przyjąć większy ruch. Brakuje chodników i poboczy. Dodatkowo poziom bezpieczeństwa zmniejsza duża ilość strumyków i ostrych zakrętów, co wpływa na ilość wypadków.

Protestujący nie mogli także zrozumieć, dlaczego węzeł ma się znajdować w pobliżu ich domów. Denerwowali się, że w innych miejscach są chronione rezerwaty dębowe, a w Łuczycach trzeba będzie wysiedlać ludzi. Według krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad każda działka zajmowana pod drogę będzie wyceniona przez rzeczoznawcę a właściciele dostaną odszkodowania. Powstaną także ekrany akustyczne i pasy zieleni, aby oddziaływanie drogi na środowisko było jak najmniejsze.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~artur 2008-04-13

Gminy nie stać na naprawę głupiego mostka w kierunku Kocmyrzowa,a co dopiero uczestniczyć w budowie dojazdów dla mieszkańców. Gmina Michałowice jakoś wcześniej informowała o możliwościach przebiegu tej drogi a w Gminie Kocmyrzów nikt nic nie wie! To po co ten wójt i cała jego świta? Ja współczuje ludzią którzy będa mieszkać przy tej drodze bo teraz im cuda obiecują a zakończy sie to na niczym.

~ktoś 2008-03-27

... tez jestem za! Ca ły czas mieszkańcy narzekają ze nic się w Łuczycach nie robi i że to jest wies gdzie wrony rondo mają. Wreszcie może być jakiej wyjscie na świat. ... Ale, trzeba to zrobić z głowa tak żeby przyroda nie ucierpiała a i mieszkańcy byłi zadowoleni...

~Lukas 2008-03-05

A ja chetnie kupie dzialke przy takiej drodze lub zaraz przy zjezdzie z niej, wiec jak macie jakies info to poprosze luk.maz@poczta.fm lub 0 602 111 891 POZDRAWIAM!

~Jarek 2007-11-21

Jak ktoś się buduje przy drodze musi miec świadomość, że może być ona przebudowana. Najpierw kupi taniutko grunt, coś tam skleci, a później się drze, żeby mu drogę od domostw odsunąć. Wiedział co robi.

~Tomek 2007-11-21

a ja zakładam komitet i protestuję przeciwko protestowi. O tej S7 już od dawna się mówi w gminie. A protestują przede wszystkim osoby, które dopiero co wybudowały się na tych terenach. Jestem za S7 w Łuczycach:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.