mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Milion na odnowę dróg po powodzi w Lubuskim

Milion na odnowę dróg po powodzi w Lubuskim

Promesę 1 mln zł dotacji otrzymało Lubuskie na remont drogi na odcinku Lubięcin-Tarnów Jezierny. Pieniądze zostały przyznane w ramach podziału  środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych na 2012 r. To jedna z dróg w Lubuskiem uszkodzonych podczas powodzi w 2010 r. Dzięki dotacji wyremontowany zostanie ok. 2km odcinek zniszczonej nawierzchni.

Milion na odnowę dróg po powodzi w Lubuskim

Usuwanie zniszczeń po powodzi w 2010 r. rozpoczęło się jeszcze tego samego roku – przypomina Sławomir Michalak z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Uzyskano m. in. dofinansowanie z Biura ds. Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych działającego przy ówczesnym Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji (obecnie Ministerstwie Spraw Wewnętrznych) w wysokości 10 mln zł. W ramach tych środków, uzupełnionych środkami własnymi, wyremontowano i odbudowano nw. odcinki dróg:

  • DW 315 na odcinku Nowa Sól - Przyborów na kwotę 6 mln 100 tys. zł (odbudowa drogi)
  • DW nr 292 na odcinku Bytom Odrzański – Drogomil na kwotę 400 tys. zł  
  • DW nr 321 na odcinku Piękne Kąty – Różanówka na kwotę 960 tys. zł
  • DW nr 324 na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową do m. Kowalewo do granicy z województwem dolnośląskim na kwotę 350 tys. zł
  • DW nr 325 na odcinku Borowiec – Siedlisko na kwotę 3 mln 200 tys. zł


W roku 2011 również w ramach dofinansowania z pozyskano środki w wysokości 1,9 mln zł na dofinansowanie remontu drogi nr 318 na odcinku Lubięcin – Tarnów Jezierny, uszkodzonej w wyniku nadmiernego ruchu pojazdów związanego z objazdami zamkniętych odcinków dróg (zwłaszcza DW nr 315 na odcinku Nowa Sól - Przyborów).

W bieżącym roku uzyskano dofinansowanie na usuwanie szkód powodziowych z dwóch źródeł: 1,3 mln zł z Funduszu Solidarności UE na naprawę drogi wojewódzkiej nr 278 na odcinku Szklarka Radnicka – Będów oraz 1,0 mln zł z BUSKŻ na dokończenie remontu drogi nr 318 na odcinku Lubięcin – Tarnów Jezierny. Zadania te zostaną wykonane jeszcze w tym roku.


Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~obserwator 2012-03-15

WOW, kolejne kilometry szosy...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando