mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Milion na odnowę dróg po powodzi w Lubuskim

Milion na odnowę dróg po powodzi w Lubuskim

Promesę 1 mln zł dotacji otrzymało Lubuskie na remont drogi na odcinku Lubięcin-Tarnów Jezierny. Pieniądze zostały przyznane w ramach podziału  środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych na 2012 r. To jedna z dróg w Lubuskiem uszkodzonych podczas powodzi w 2010 r. Dzięki dotacji wyremontowany zostanie ok. 2km odcinek zniszczonej nawierzchni.

Milion na odnowę dróg po powodzi w Lubuskim

Usuwanie zniszczeń po powodzi w 2010 r. rozpoczęło się jeszcze tego samego roku – przypomina Sławomir Michalak z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Uzyskano m. in. dofinansowanie z Biura ds. Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych działającego przy ówczesnym Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji (obecnie Ministerstwie Spraw Wewnętrznych) w wysokości 10 mln zł. W ramach tych środków, uzupełnionych środkami własnymi, wyremontowano i odbudowano nw. odcinki dróg:

  • DW 315 na odcinku Nowa Sól - Przyborów na kwotę 6 mln 100 tys. zł (odbudowa drogi)
  • DW nr 292 na odcinku Bytom Odrzański – Drogomil na kwotę 400 tys. zł  
  • DW nr 321 na odcinku Piękne Kąty – Różanówka na kwotę 960 tys. zł
  • DW nr 324 na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową do m. Kowalewo do granicy z województwem dolnośląskim na kwotę 350 tys. zł
  • DW nr 325 na odcinku Borowiec – Siedlisko na kwotę 3 mln 200 tys. zł


W roku 2011 również w ramach dofinansowania z pozyskano środki w wysokości 1,9 mln zł na dofinansowanie remontu drogi nr 318 na odcinku Lubięcin – Tarnów Jezierny, uszkodzonej w wyniku nadmiernego ruchu pojazdów związanego z objazdami zamkniętych odcinków dróg (zwłaszcza DW nr 315 na odcinku Nowa Sól - Przyborów).

W bieżącym roku uzyskano dofinansowanie na usuwanie szkód powodziowych z dwóch źródeł: 1,3 mln zł z Funduszu Solidarności UE na naprawę drogi wojewódzkiej nr 278 na odcinku Szklarka Radnicka – Będów oraz 1,0 mln zł z BUSKŻ na dokończenie remontu drogi nr 318 na odcinku Lubięcin – Tarnów Jezierny. Zadania te zostaną wykonane jeszcze w tym roku.


Podobne wiadomości:

Bolesławiec będzie miał obwodnicę

Bolesławiec będzie miał obwodnicę

Polskie drogi 2016-01-04

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Komentuj:

~obserwator 2012-03-15

WOW, kolejne kilometry szosy...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.