mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Milion pojazdów skorzystało z AOW

Milion pojazdów skorzystało z AOW

Mija pierwszy miesiąc od uruchomienia całej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Obwodnica od samego początku spełnia swoje zadanie - rozwiązując problem komunikacyjny Wrocławia - przejmując ruch tranzytowy z centrum i jednocześnie usprawniając ruch lokalny w mieście. Każdego dnia z AOW korzysta kilkadziesiąt tysięcy pojazdów. Przez miesiąc Obwodnicą przejechało ich już milion!

Milion pojazdów skorzystało z AOW
Dzięki 7 dużym węzłom autostradowym w ciągu kilku minut można przedostać się ze skrajnych punktów w mieście. AOW zapewnia szybkie i wygodne połączenie autostrady A4 z Portem Lotniczym, Stadionem Miejskim wybudowanym na EURO 2012 oraz trasami wylotowymi z miasta w kierunku m.in. Warszawy i Poznania.

Autostradowa Obwodnica Wrocławia, to ponad 35 kilometrowa trasa przygotowana na przejęcie największego natężenia ruchu pojazdów i wyprowadzenie go poza Wrocław i dalej - w kierunku Warszawy - dzięki połączonej z AOW budowanej trasie ekspresowej S8 (na odcinku dolnośląskim Wrocław-Syców).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 381 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~weteran 2011-10-05

obwodnica, jak sama nazwa wskazuje jest dla ruchu obodowego czyli tranzytu, a to bardzo duzo gdy TIRy zamiast wlec sie przez miasto jada obwodnica, nie chcecie korkow budujecie trasy srednicowe, usprawnijcie inzynierie ruchu na ulicach- modyfikacja skrzyzowan, lepsza kontrola swiatel na skrzyzowanich itd a przede wszystkim rozwijac komunikacje publiczna, kolej podziemna czy LRT, pozdrawiam wroclawian

~maras49 2011-10-04

a więc znowu źle - jak zwykle w tym kraju : zaczynają budowę to mówią jak to będzie dobrze i wspaniale a jak skończyli - "przecież mówiłem, że to nie rozwiąże problemu" - masakra Rodacy. W ten sposób nigdy nie będziecie mieli dobrze nawet jak Wy uchwycicie "ster władzy". Pozdrawiam.

~jumper 2011-10-01

do : Jotgie i Klasyk : macie racje - faktycznie - zmienilem lekarza i mam nowe recepty . A co najwaniejsze - dzieki Autostradowej Obwodnicy Wroclawia wczoraj przez miasto przejechalo tylko 14 samochodow osobowych i jeden woz drabiniasty . reszta jezdzi juz tylko obwodnica . magistrat sie cieszy bo okazalo sie ze wroclaw jest najlatwiej przejezdnym miastem w europie i na 30 lat mamy spokoj z nowymi inwestycjami . teraz na powaznie : przez 60 lat po wojnie nie tknieto przy tym "niechcianym" w PRL miescie palcem i jesli ktos mysli ze AOW rozwiaze problemy z logistyka ruchu we wroclawiu to niech przejedzie sie "po staremu" przez miasto a nie obwodnica . nie wiem gdzie robiono badania o ktorych pisze Jotgie ale na pewno nie na trasie W-Z czy na Hallera . Zaniedbania sa ogromne niestety i mimo ze ciesze sie z AOW ogromnie - mnie osobiscie ona zycia zbytnio nie ulatwila... pozdrawiam

~Klasyk 2011-10-01

Zgadzam się z przedmówcą. Korki pozostaną, gdyż reszta systemu wewnątrz miasta nie zmieniła się. Póki co... Tranzyt - a temu służy przede wszystkim AOW - faktycznie wyniósł się z miasta. Poza tym może dojechać do punktów docelowych z różnych kierunków (niewątpliwa zaleta). Zelżał ruch na kierunkach wlotowych, chociaż nie wszędzie (Żmigrodzka, Mirków). To jednak zmieni się czasem, gdy gotowe będą łączniki AOW - OŚR i wylot S-8 w kierunku Oleśnicy i dalej Sycowa. Już dzisiaj jadąc np. z Leśnicy do wylotu na Warszawę zyskuje się sporo czasu. Poczekajmy jeszcze trochę na Wschodnią Obwodnicę, a zmiana będzie b. znacząca. Niestety, mieszkając na co dzień pod Warszawą, mogę jedynie zazdrościć mojemu rodzinnemu miastu AOW i zmian, które ona za sobą pociąga... A wiecznym malkontentom życzę, aby zmienili leki lub lekarza. A może jedno i drugie?

Jotgie 2011-09-30

Czytam poprzednie posty i się... dziwię! Milion mniej pojazdów w ciągu miesiącu przejeżdża przez centrum Wrocławia a prawie wszyscy narzekają! Można wysnuć z tych wypowiedzi wniosek: AOW BYŁA NIEPOTRZEBNA, BO NIC NIE ZMIENIŁA! Tymczasem wg badań średnia prędkość poruszania się w mieście w godzinach szczytu wzrosła z ok. 20 km/godz do 29 km/godz. To aż o 50%! Doprawdy, ciężko ludziom dogodzić! PS. często jeżdżę z Poznania do Katowic - dla mnie to minimum 30 min. krótsza droga (w godzinach szczytu - godzinę!)!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.