mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Miliony na przebudowy i bezpieczeństwo w zachodniopomorskim

Miliony na przebudowy i bezpieczeństwo w zachodniopomorskim

W województwie zachodniopomorskim zaplanowano w tym roku przebudowę blisko 37 km dróg wojewódzkich, na które w budżecie województwa zarezerwowano 34,5 mln złotych. Dodatkowo, inwestycje poprawiające bezpieczeństwo pieszych i podróżnych poruszających się po drogach wojewódzkich, będą kosztowały blisko 4 mln złotych.

Miliony na przebudowy i bezpieczeństwo w zachodniopomorskim
- Co roku plan powstaje na podstawie przeglądów dróg i raportów wskazujących na najpilniejsze potrzeby. 10 zadań to kontynuacje przebudów prowadzonych w ostatnich latach. Wśród tych inwestycji jest przebudowa odcinka drogi nr 162 od Sławoborza do Świdwina, przebudowa ponad 3,5 kilometrowego odcinka drogi woj. nr 169 Tychowo-Głodowa, ul. Polna w Czaplinku w ciągu drogi woj. 163 i ul. Podgórna w Węgorzynie w ciągu drogi woj. nr 151 - zaznaczają drogowcy z Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Droga wojewódzka nr 151, która wiedzie ze Świdwina do Gorzowa Wielkopolskiego, będzie przebudowana również na siedmiu innych odcinkach. Będą to odcinki miejskie w Łobzie (ul. Segala), w Pełczycach (ul. Starogardzka), w Barlinku (ul. 1 Maja, Niepodległości) i Łubiance oraz szlakowe Recz-Pomień, Płotno-Pełczyce i Łubianka-granica województwa.

W tym roku powstanie jedno nowe rondo na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 102 i DW162 w Rościęcinie w powiecie kołobrzeskim. Przebudowany zostanie także odcinek drogi woj. nr 106 w Stargardzie Szczecińskim (ul. Broniewskiego) oraz skrzyżowanie drogi nr 203 z dojazdami w Postominie.

W ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) prowadzone będą jak co roku budowy i przebudowy chodników, ścieżek rowerowych i zatok autobusowych. Do zadań tych aktywnie włączają się też gminy.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.