mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Miliony na przebudowy i bezpieczeństwo w zachodniopomorskim

Miliony na przebudowy i bezpieczeństwo w zachodniopomorskim

W województwie zachodniopomorskim zaplanowano w tym roku przebudowę blisko 37 km dróg wojewódzkich, na które w budżecie województwa zarezerwowano 34,5 mln złotych. Dodatkowo, inwestycje poprawiające bezpieczeństwo pieszych i podróżnych poruszających się po drogach wojewódzkich, będą kosztowały blisko 4 mln złotych.

Miliony na przebudowy i bezpieczeństwo w zachodniopomorskim
- Co roku plan powstaje na podstawie przeglądów dróg i raportów wskazujących na najpilniejsze potrzeby. 10 zadań to kontynuacje przebudów prowadzonych w ostatnich latach. Wśród tych inwestycji jest przebudowa odcinka drogi nr 162 od Sławoborza do Świdwina, przebudowa ponad 3,5 kilometrowego odcinka drogi woj. nr 169 Tychowo-Głodowa, ul. Polna w Czaplinku w ciągu drogi woj. 163 i ul. Podgórna w Węgorzynie w ciągu drogi woj. nr 151 - zaznaczają drogowcy z Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Droga wojewódzka nr 151, która wiedzie ze Świdwina do Gorzowa Wielkopolskiego, będzie przebudowana również na siedmiu innych odcinkach. Będą to odcinki miejskie w Łobzie (ul. Segala), w Pełczycach (ul. Starogardzka), w Barlinku (ul. 1 Maja, Niepodległości) i Łubiance oraz szlakowe Recz-Pomień, Płotno-Pełczyce i Łubianka-granica województwa.

W tym roku powstanie jedno nowe rondo na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 102 i DW162 w Rościęcinie w powiecie kołobrzeskim. Przebudowany zostanie także odcinek drogi woj. nr 106 w Stargardzie Szczecińskim (ul. Broniewskiego) oraz skrzyżowanie drogi nr 203 z dojazdami w Postominie.

W ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) prowadzone będą jak co roku budowy i przebudowy chodników, ścieżek rowerowych i zatok autobusowych. Do zadań tych aktywnie włączają się też gminy.

Podobne wiadomości:

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.