mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Min. Transportu: Pieniądze z fotoradarów na budowę dróg

Min. Transportu: Pieniądze z fotoradarów na budowę dróg

- Wspólnie z Ministrem Finansów zakończyliśmy prace nad projektem zmiany ustawy o Krajowym Funduszu Drogowym tak, aby wszystkie dochody z budowanego sytemu automatycznego nadzoru nad ruchem (GITD), czyli z fotoradarów, zasiliły budowę dróg  czyli Krajowy Fundusz Drogowy - poinformowało Ministerstwo Transportu.
 

Min. Transportu: Pieniądze z fotoradarów na budowę dróg
- W przyszłym tygodniu trafi do Sejmu ustawa wspólnie wypracowana z Ministrem Finansów, o tym, że wszystkie pieniądze z fotoradarów (GITD) będą przeznaczane na budowę dróg. Podtrzymuję swoją nadzieję, że tych pieniędzy z fotoradarów będzie jak najmniej, a najlepiej zero, bo to będzie oznaczało, że nie łamiemy przepisów i coraz mniej ofiar będzie naszych drogach. Tym działaniem udowadniamy, że celem nie był cel fiskalny i zamykamy tę pustą dyskusję - powiedział Sławomir Nowak, minister transportu.

Komentuj:

oskar88 2013-02-04

Najlepsze jest to ze przychody z radarow sa brane podczas ustalania budzetu, wiec jesli chca tak bardzo zebysmy jezdzili ostroznie i zgodnie z przepisami to jak mozna cos takiego robic. Jakby z gory zakladano ze to przyniesie taki duzy zysk.

~buziak 2013-01-31

"nadzieja" pana ministra to za mało, proszę o coroczne, publikowane także w internecie sprawozdanie z przychodów(w tym z radarów) i rozchodów(na drogi).j inaczej uważam radary za kolejny podatek.

oskar88 2013-01-29

po co usuwać radary? lepiej dostosować dobrze prędkości, a nie na dwupasmówce 50km/h i radar!!!

~Kierowca 2013-01-25

Proponuje obnizyc dozwolona predkosc w miejscach w ktorych stoja fotoradary. To da zdecydowanie wiekszy budzet na budowy drog.

~Jotgie 2013-01-25

Mam nadzieję, że zostaną przeznaczone na przebudowę niebezpiecznych miejsc, w których stoją fotoradary i ich późniejszą likwidację!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.