mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Min. Transportu: Pieniądze z fotoradarów na budowę dróg

Min. Transportu: Pieniądze z fotoradarów na budowę dróg

- Wspólnie z Ministrem Finansów zakończyliśmy prace nad projektem zmiany ustawy o Krajowym Funduszu Drogowym tak, aby wszystkie dochody z budowanego sytemu automatycznego nadzoru nad ruchem (GITD), czyli z fotoradarów, zasiliły budowę dróg  czyli Krajowy Fundusz Drogowy - poinformowało Ministerstwo Transportu.
 

Min. Transportu: Pieniądze z fotoradarów na budowę dróg
- W przyszłym tygodniu trafi do Sejmu ustawa wspólnie wypracowana z Ministrem Finansów, o tym, że wszystkie pieniądze z fotoradarów (GITD) będą przeznaczane na budowę dróg. Podtrzymuję swoją nadzieję, że tych pieniędzy z fotoradarów będzie jak najmniej, a najlepiej zero, bo to będzie oznaczało, że nie łamiemy przepisów i coraz mniej ofiar będzie naszych drogach. Tym działaniem udowadniamy, że celem nie był cel fiskalny i zamykamy tę pustą dyskusję - powiedział Sławomir Nowak, minister transportu.

Komentuj:

oskar88 2013-02-04

Najlepsze jest to ze przychody z radarow sa brane podczas ustalania budzetu, wiec jesli chca tak bardzo zebysmy jezdzili ostroznie i zgodnie z przepisami to jak mozna cos takiego robic. Jakby z gory zakladano ze to przyniesie taki duzy zysk.

~buziak 2013-01-31

"nadzieja" pana ministra to za mało, proszę o coroczne, publikowane także w internecie sprawozdanie z przychodów(w tym z radarów) i rozchodów(na drogi).j inaczej uważam radary za kolejny podatek.

oskar88 2013-01-29

po co usuwać radary? lepiej dostosować dobrze prędkości, a nie na dwupasmówce 50km/h i radar!!!

~Kierowca 2013-01-25

Proponuje obnizyc dozwolona predkosc w miejscach w ktorych stoja fotoradary. To da zdecydowanie wiekszy budzet na budowy drog.

~Jotgie 2013-01-25

Mam nadzieję, że zostaną przeznaczone na przebudowę niebezpiecznych miejsc, w których stoją fotoradary i ich późniejszą likwidację!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.