mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Minister obiecał obwodnicę Nowego Sącza i nowy dojazd do A4

Minister obiecał obwodnicę Nowego Sącza i nowy dojazd do A4

Nowy Sącz będzie miał obwodnicę północą z mostem przez Dunajec, a na Sądecczyznę będzie można szybko dojechać nową drogą od Brzeska, na którą zjedziemy wprost z autostrady A4 - takie obietnice złożył minister Cezary Grabarczk.

Minister obiecał obwodnicę Nowego Sącza i nowy dojazd do A4
Z misją w sprawie inwestycji na Sądecczyźnie wybrali się poseł Andrzej Czerwiński (PO) i prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak (PiS). Ustalano możliwości ministerialnego wsparcia inwestycji. Jeśli miasto zdąży z "papierami" w tym roku, to minister wesprze przedsięwzięcie – informuje Gazeta Krakowska. Przy takim tempie obwodnica Nowego Sącza powstałaby jeszcze w 2012 roku.

Droga od Brzeska do granicy ze Słowacją ma szansę na szybką budowę, jeśli nowy jej przebieg uzgodnią między sobą samorząd Małopolski oraz samorządy lokalne gmin i miast, przez które będzie wiodła. Należy jednak już teraz wystąpić do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o uzupełnienie o tę inwestycję programu dróg krajowych, który teraz jest aktualizowany.

Promyczkiem nadziei dla mieszkańców Sądecczyzny jest projektowany zjazd z autostrady A4 w rejonie Brzeska. Jak zapewnił Grabarczyk - jest możliwość rozszerzenia tego projektu o odcinek łączący autostradę z drogą w kierunku Nowego Sącza- czytamy w Gazecie Krakowskiej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~jumper 2011-02-23

oo wybory idą, kiełbasę pojechali rozdawać. skoro obcięli tyle inwestucji w ramach oszczędności to za co - pytam się - to wybudują ? nie wybudują, ale do jesiennych wyborów będą obiecywać że ho ho . ale ja się już nie dam nabrać - nie zagłosuję na żadną z partii Bandy Czworga [popispslsld] . mieli dwadzieścia lat czasu - wystarczy !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.