mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Minister obiecał obwodnicę Nowego Sącza i nowy dojazd do A4

Minister obiecał obwodnicę Nowego Sącza i nowy dojazd do A4

Nowy Sącz będzie miał obwodnicę północą z mostem przez Dunajec, a na Sądecczyznę będzie można szybko dojechać nową drogą od Brzeska, na którą zjedziemy wprost z autostrady A4 - takie obietnice złożył minister Cezary Grabarczk.

Minister obiecał obwodnicę Nowego Sącza i nowy dojazd do A4
Z misją w sprawie inwestycji na Sądecczyźnie wybrali się poseł Andrzej Czerwiński (PO) i prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak (PiS). Ustalano możliwości ministerialnego wsparcia inwestycji. Jeśli miasto zdąży z "papierami" w tym roku, to minister wesprze przedsięwzięcie – informuje Gazeta Krakowska. Przy takim tempie obwodnica Nowego Sącza powstałaby jeszcze w 2012 roku.

Droga od Brzeska do granicy ze Słowacją ma szansę na szybką budowę, jeśli nowy jej przebieg uzgodnią między sobą samorząd Małopolski oraz samorządy lokalne gmin i miast, przez które będzie wiodła. Należy jednak już teraz wystąpić do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o uzupełnienie o tę inwestycję programu dróg krajowych, który teraz jest aktualizowany.

Promyczkiem nadziei dla mieszkańców Sądecczyzny jest projektowany zjazd z autostrady A4 w rejonie Brzeska. Jak zapewnił Grabarczyk - jest możliwość rozszerzenia tego projektu o odcinek łączący autostradę z drogą w kierunku Nowego Sącza- czytamy w Gazecie Krakowskiej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wolniej na niemieckich autostradach

auto motor i sport 0000-00-00

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~jumper 2011-02-23

oo wybory idą, kiełbasę pojechali rozdawać. skoro obcięli tyle inwestucji w ramach oszczędności to za co - pytam się - to wybudują ? nie wybudują, ale do jesiennych wyborów będą obiecywać że ho ho . ale ja się już nie dam nabrać - nie zagłosuję na żadną z partii Bandy Czworga [popispslsld] . mieli dwadzieścia lat czasu - wystarczy !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.