mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ministerstwo Infrastruktury promuje SPOT

Ministerstwo Infrastruktury promuje SPOT

Część inwestycji drogowych w Polsce została zrealizowana w ramach unijnego Sektorowego Programu Operacyjnego Transport. W związku z zamknięciem perspektywy finansowej na lata 2004-2006 i wstępem do kolejnego okresu, Ministerstwo Infrastruktury postanowiło promować ten program.

Ministerstwo Infrastruktury promuje SPOT
Ministerstwo Infrastruktury zorganizowało we Wrocławiu konferencję promocyjną Sektorowego Programu Operacyjnego Transport. Uczestniczyli w niej m.in. Wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj,  przedstawiciel Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej Komisji Europejskiej Manfred Beschel oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Patrycja Wolińska-Bartkiewicz.

Obecnie zamykana jest perspektywa finansowa na lata 2004-2006, w której osiągnięty został znaczący sukces, jednak jest to jedynie preludium do kolejnego okresu 2007-2013. Zdaniem Wiceminister Patrycji Wolińskiej-Bartkiewicz zanim będą realizowane kolejne zadanie, trzeba wyciągnąć odpowiednie wnioski. Wiceminister wskazała na doświadczenia przy realizacji SPOT, które mówią jak właściwie przygotować się do nowej perspektywy.

Przede wszystkim nowelizowane jest Prawo Zamówień Publicznych, aby było zgodne z zasadami wolnego rynku, równej konkurencji oraz zakładało poszanowanie dla środowiska. Ideą tego prawa jest, żeby za jak najmniejsze pieniądze można było otrzymać jak najlepszy towar. Realizacja projektów infrastrukturalnych wymaga dialogu i pogodzenia interesów wszystkich stron.

Podczas konferencji zaprezentowano niektóre projekty zrealizowane w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport w latach 2004-2006 na terenie Wrocławia, Poznania, Legnicy i innych miast polskich. Wśród nich znalazły się m.in.:
  • Przebudowa ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu w ciągu drogi krajowej nr 5,
  • Przebudowa ul. Ślężnej we Wrocławiu w ciągu drogi krajowej nr 8,
  • Budowa obwodnicy Śródmiejskiej od ul. Grabiszyńskiej do ul. Szwajcarskiej we Wrocławiu,
  • Przebudowa ul. Głogowskiej w Poznaniu na odcinku od autostrady A2 do węzła Górczyn etap I od autostrady A2 do Strumienia Junikowskiego,
  • Budowa Obwodnicy Zachodniej Legnicy – odcinek od ul. Nowodworskiej do autostrady A4.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

I Międzynarodowy Honda Jazz Festival

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~romek 2008-11-07

Gra w dupniaka naszych polityków to jest to.Najlepszy zespól tworzyli Siwiec z Kwasniewskim.Jak latali to obalali zawsze flaszkę dla kurazu.Ten drugi czekał na Kulczyka bo miał zawsze dobre pomysły na zarobek.Co lubił to oko kamery w którym grał potulnego barana.Raz się pomylił i prawie obalił chyba na Ukrainie.Kobitki to szczały za nim.W kancelari smiali sie z Lecha zesie tak łatwo dał ograć.Popłuczyny polityków starał sie wylac Kaczynski jednak stado jest mocne i pluje z flegmą na odległość.Gdzie tu koncepcja na dobro Narodu -została w przedpokoju

~romek 2008-11-06

Szczecin ma połaczenie autostradowe tylko z Berlinem (A6) czyli jest niejako uwiązany z tamta stroną.Czy niemcą zalezy na rozwoju tego połaczenia czyli wzmocnianiu polskiego Szczecina.Kryzyz z portami w perspektywie przeładunków wegla,stocznia jest dla tego nowoczesnego miasta powaznym wyzwaniem.

~romek 2008-11-06

wrony niemieckie latają nad naszymi głowami a nasi architekci drogowi ciagle o niemocy pólciowej.A to Natura 2000 a to szkodliwy inters rozwoju przyzwoitej siec dróg autostradowych A6.prosze opowzne zastanowienie sie gdzie lezy nasz srategiczny interes

~romek 2008-11-06

Kochani politycy wazcie uwaznie fakty które miały miejsce w niedalekiej przyszłosci.Ta piz..Steinach wraz z cichym przyzwoleniem rzadu niemieckiego próbuje zneutralizowac opinie o niemcach jako sprawcach II wojny Swiatowej.Z takimi osobami sie nie rozmawia.

~romek 2008-11-06

Do tego nalezy dodac próbe zablokowania przez Honekera tego ch.. z NRD w 83 roku portów Szczecin Swinujscie poprzez rozszerzenie strefy wód przybrzeznych z 2mil morskich do 12mil co spowodowało zablokowanie torów podejsciowych do polskich portów.Tylko interwencja Gorbaczowa z Moskwy zmusiła niemioszków do ułozenia sie z nami kto wie do czego by doszło bowiem nrdowcy rozgrywali tą strefę graniczna przez nistabilnosc polityczna(powstanie opozycyjnej Solidarnosci).Kochani melodie o wspólpracy gospodarczej są dla niemców dobre tylko wtedy gdy przynosza im korzyści.Czyli co nalezy w sposób zdecydowany wzmacniac gospodarczo nasze wybrzeze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.