mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ministrowie liczą na korzystny werdykt w/s Rospudy

Ministrowie liczą na korzystny werdykt w/s Rospudy

Minister środowiska Jan Szyszko poinformował, że był przygotowany na skierowanie przez Komisję Europejską wniosku w sprawie obwodnicy w dolinie Rospudy do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Minister środowiska oraz minister transportu są przekonani o słuszności swojego stanowiska oraz liczą na werdykt Trybunału korzystny dla naszego kraju.

Ministrowie liczą na korzystny werdykt w/s Rospudy

Odnosząc się do sprawy budowy obwodnicy Augustowa, Jerzy Polaczek, minister transportu przypomniał, że początek tej inwestycji to grudzień 2002 roku. Podkreślił, że nie można stosować prawa wspólnotowego do inwestycji rozpoczętych przed naszym wejściem do Unii Europejskiej. Taka argumentacja jest zgodna z orzecznictwem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który w bardzo podobnych sprawach wydawał werdykty korzystne dla państw członkowskich. "Zamierzam w sposób bezkompromisowy bronić bezpieczeństwa polskich kierowców" - zaznaczył minister transportu.

3 kwietnia br. minister środowiska zaprosił przedstawicieli mediów na teren Doliny Rospudy, gdzie dziennikarze będą mogli zobaczyć tereny planowanej inwestycji i spotkać się z miejscową społecznością, ekspertami oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych. Podobne zaproszenie zostało wystosowane na 5 kwietnia br. do  przedstawicieli wszystkich ministrów środowiska krajów Unii Europejskiej.

Przeczytaj także:

Obwodnice w Trybunale Sprawiedliwości UE (2007-03-21)

 


Podobne wiadomości:

Obwodnice w Trybunale Sprawiedliwości UE

Obwodnice w Trybunale Sprawiedliwości UE

Polskie drogi 2007-03-21

Komentuj:

~miś 2007-03-31

Czerwoni EKOTERRORYŚCI działający na polecenie Moskwy (jakoś nie protestują przeciw gazrurce "PUTIN-SZREDER") napewno będą chcieli ztorpedować tę inwestycję ! Polska zostanie "zakorkowanym europejskim skansenem" ku uciesze Ruskich i UE (mniejsza absorbcja unijnych funduszy) ! Wszystkie działania będą wspierane medialnie przez LEWACTWO z "Gazety Wyborczej" pod płaszcykiem "ochrony środowiska", żeby pozyskać jak największą grupę"pożytecznych idiotów" nieumiejących myśleć samodzielnie (od czego mają GW-ona myśli za nich oni tylko nauczyli się czytać) ! Stalin mawiał: "MYŚL JEST BRONIĄ NAJWIEKSZĄ, SKORO NIE POZWALAMY NASZYM OBYWATELOM NOSIĆ BRONI, TO DLACZEGO MIELIBYŚMY POZWOLIĆ IM MYŚLEĆ SAMODZIELNIE ?!?". Michnik zapewne zrozumiał te słowa perfekcynie !

~zmotoryzowany 2007-03-30

Panie As, jeżeli to do mnie o rodzicach z 1974 r., to z głupimi i chamskimi odzywkami nie mam zwyczaju polemizować. I jeszcze jedno , nie przypominam sobie, byśmy byli na "ty", świń razem na pewno nie paśliśmy.

~As 2007-03-23

?? o co ci chodzi?

~ret 2007-03-23

"sęsie budowy autostrad i dróg ekspresowych się zgodze, jak dlamnie drogi krajowe sa wporządku". WPORZĄDKU - POWODZENIA SĘSIE

~As 2007-03-23

w 1974 to cie rodzicie w planach nie mieli :]

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.