Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Mniej ofiar na świętokrzyskich drogach

Mniej ofiar na świętokrzyskich drogach

Na świętokrzyskich odcinkach dróg krajowych nr 7 i 9 liczba zabitych w wypadkach drogowych spadła prawie o jedną trzecią. To pierwsze efekty działań kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w ramach programu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Mniej ofiar na świętokrzyskich drogach
Program Drogi Zaufania - Bezpiecznych Osiem ma zredukować liczbę śmiertelnych wypadków. W regionie świętokrzyskim realizowany jest od 2008 roku. Najpierw programem objęto drogi krajowe nr 7 i 9, w tym roku będzie on realizowany również na drogach krajowych nr 73 i 74, a w kolejnych latach także na drogach krajowych nr 78, 79 i 42. W ramach programu poprawy bezpieczeństwa budowane są chodniki, montowane są sygnalizacje świetlne, przebudowywane są skrzyżowania, a także montowane są słupy pod policyjne fotoradary. Ponadto doświetla i dodatkowo oznakowuje się niebezpieczne zakręty i przejścia dla pieszych.

W ubiegłym roku przy świętokrzyskich drogach krajowych nr 7 i 9 ustawiono m.in. 15 konstrukcji pod policyjne fotoradary. Nowe urządzenia radarowe można teraz umieścić w 9 punktach przy trasie nr 7. Konstrukcje pod fotoradary montowane były w Skarżysku, Suchedniowie, Ostojowie, Gozdzie, Chęcinach, Miąsowej, Podchojnach i na obwodnicy Kielc. Na drodze krajowej nr 9 drogowcy ustawili takie konstrukcje w 6 punktach: w Nietulisku, Miłkowie, Jacentowie, Opatowie, Okalinie i Łążku. Ponadto w ramach programu Drogi Zaufania wykonane zostało oświetlenie 28 przejść dla pieszych, zamontowane zostały aktywne znaki na 14 wysepkach i na 80 łukach. Na węźle Chęciny w ciągu drogi krajowej nr 7 zamontowane zostały bariery ochronne oddzielające pasy ruchu. Powstała również sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 9 z drogą wojewódzką w Ostrowcu. Wybudowano również chodniki w Suchedniowie, Skarżysku i Młynku oraz Piotrkowicach przy drodze krajowej nr 73 i Makoszynie przy drodze krajowej nr 74.

Są już pierwsze efekty działań kieleckiego oddziału GDDKiA w ramach tego programu. Na drogach  krajowych nr 7 i 9 odnotowano w ubiegłym roku spadek liczby zabitych w wypadkach o 28 procent. Dlatego program będzie kontynuowany.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Twórca Fiskera Karma pracuje nad zupełnie nowym wcieleniem modelu. Auto będzie produkowane przez nową firmę i trafi na rynek już w przyszłym roku. Model o zasięgu 644 km trafi do segmentu samochodów elektrycznych premium.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj