mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Mniej ofiar na świętokrzyskich drogach

Mniej ofiar na świętokrzyskich drogach

Na świętokrzyskich odcinkach dróg krajowych nr 7 i 9 liczba zabitych w wypadkach drogowych spadła prawie o jedną trzecią. To pierwsze efekty działań kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w ramach programu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Mniej ofiar na świętokrzyskich drogach
Program Drogi Zaufania - Bezpiecznych Osiem ma zredukować liczbę śmiertelnych wypadków. W regionie świętokrzyskim realizowany jest od 2008 roku. Najpierw programem objęto drogi krajowe nr 7 i 9, w tym roku będzie on realizowany również na drogach krajowych nr 73 i 74, a w kolejnych latach także na drogach krajowych nr 78, 79 i 42. W ramach programu poprawy bezpieczeństwa budowane są chodniki, montowane są sygnalizacje świetlne, przebudowywane są skrzyżowania, a także montowane są słupy pod policyjne fotoradary. Ponadto doświetla i dodatkowo oznakowuje się niebezpieczne zakręty i przejścia dla pieszych.

W ubiegłym roku przy świętokrzyskich drogach krajowych nr 7 i 9 ustawiono m.in. 15 konstrukcji pod policyjne fotoradary. Nowe urządzenia radarowe można teraz umieścić w 9 punktach przy trasie nr 7. Konstrukcje pod fotoradary montowane były w Skarżysku, Suchedniowie, Ostojowie, Gozdzie, Chęcinach, Miąsowej, Podchojnach i na obwodnicy Kielc. Na drodze krajowej nr 9 drogowcy ustawili takie konstrukcje w 6 punktach: w Nietulisku, Miłkowie, Jacentowie, Opatowie, Okalinie i Łążku. Ponadto w ramach programu Drogi Zaufania wykonane zostało oświetlenie 28 przejść dla pieszych, zamontowane zostały aktywne znaki na 14 wysepkach i na 80 łukach. Na węźle Chęciny w ciągu drogi krajowej nr 7 zamontowane zostały bariery ochronne oddzielające pasy ruchu. Powstała również sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 9 z drogą wojewódzką w Ostrowcu. Wybudowano również chodniki w Suchedniowie, Skarżysku i Młynku oraz Piotrkowicach przy drodze krajowej nr 73 i Makoszynie przy drodze krajowej nr 74.

Są już pierwsze efekty działań kieleckiego oddziału GDDKiA w ramach tego programu. Na drogach  krajowych nr 7 i 9 odnotowano w ubiegłym roku spadek liczby zabitych w wypadkach o 28 procent. Dlatego program będzie kontynuowany.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.