mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Modernizacja DK 75

Modernizacja DK 75

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Krakowie od 12 listopada bieżącego roku będzie prowadzić konsultacje społeczne w sprawie modernizacji 11 km odcinka drogi krajowej nr 75 z Krakowa do Targowiska.

Modernizacja DK 75
GDDKiA zaprezentuje trzy warianty trasy. Mieszkańcy gmin położonych wzdłuż drogi będą mogli zapoznać się z planami modernizacji i rozwiązań komunikacyjnych do 23 listopada (do tego dnia będą przyjmowane uwagi).

Konsultacjom społecznym poddawane są trzy możliwe warianty modernizacji drogi, które różnią się rozwiązaniami konstrukcyjnymi i materiałowymi, zmianami geometrii istniejących skrzyżowań, rodzajami zastosowanych urządzeń ochrony środowiska, itp. Podstawowe cele realizacji inwestycji to wzmocnienie nawierzchni drogi do 115 kN na oś, poprawa stanu odwodnienia drogi, bezpieczeństwa ruchu oraz poprawa warunków ekologicznych i środowiskowych mieszkańców miejscowości znajdujących się wzdłuż drogi krajowej nr 75. Pilna konieczność realizacji zadania wynika między innymi z planowanego zakończenia I etapu budowy autostrady A-4 Kraków – Tarnów, właśnie na skrzyżowaniu z tą drogą, która przejmie wówczas ruch z autostrady do czasu realizacji dalszego odcinka A-4.

Trwa opracowywanie studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowego dla modernizacji drogi, które będzie podstawą do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Przed przystąpieniem do realizacji inwestycji niezbędne będzie także opracowanie materiałów o ustaleniu lokalizacji drogi, uzyskanie decyzji o ustaleniu lokalizacji drogi, opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego, uzyskanie pozwolenia na budowę oraz ogłoszenie przetargu na wykonanie robót.
Koszt realizacji inwestycji to około 55 mln zł. Modernizacja drogi ma zostać przeprowadzona w 2010 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~tubylec 2007-11-13

wczoraj tamtędy jechałem. ciężarówki które dojeżdzaja do placu budowy autostrady juz rozjeździły tę jezdnię. Od dłuższego czasu prowadzony jest remont wiaduktu nad torami kolejowymi. Podoba mi się objazd, bo żaden TIR nie przejedzie tunelem pod torami :)

~clex 2007-11-12

to ciekawe, remont zacznie (2010) sie po oddaniu nowego odcinka autostrady (2009). Dlaczego u nas wszystko zawsze musi stac na glowie? Czy nie mozna bylo tej budowy zaczac rownolegle z budowa autostrady?

~Bożydar 2007-11-12

brawo za mapkę ;D w każdym reportażu tego typu przynajmniej taka powinna być .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando