mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Modernizacja DW 241

Modernizacja DW 241

Dwadzieścia trzy kilometry drogi wojewódzkiej biegnącej przez powiat sępoleński i nakielski (woj. kujawsko-pomorskie) przechodzą gruntowną modernizację, za 80 blisko milionów złotych.

Modernizacja DW 241

Realizacja inwestycji usprawni komunikację autostrady A1 z obszarem Tucholi, Sępólna Krajeńskiego i Nakła. W ramach przedsięwzięcia przebudowana zostanie jezdnia na odcinkach:

  • Sępólno Krajeńskie – Zboże;
  • Kosowo - Kcynia.

Konsorcjum, które wygrało przetarg, zbuduje również nowe chodniki, zatoki autobusowe, wzmocni pobocza oraz poprawi geometrię skrzyżowań. Ponadto most na rzece Rokitce w Kosowie (gmina Mrocza) zostanie  przebudowany w przepust drogowy.

Prace drogowe rozpoczęły się jesienią 2008 roku i są kontynuowane po przerwie zimowej. Na niektórych odcinkach trasy drogowcy zmodernizowali już jezdnię, wylewając nową nawierzchnię oraz odnawiając pionowe i poziome oznakowanie. Zbudowano już także część chodników, zatok i poprawiono sieć odwadniająca szosę.  Prace te pochłonęły już około 8 mln złotych.

Modernizacja drogi nr 241 będzie kosztowała prawie 80 milionów złotych, przy 50% udziale środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. K-P.  


Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross