mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Modernizacja DW 241

Modernizacja DW 241

Dwadzieścia trzy kilometry drogi wojewódzkiej biegnącej przez powiat sępoleński i nakielski (woj. kujawsko-pomorskie) przechodzą gruntowną modernizację, za 80 blisko milionów złotych.

Modernizacja DW 241

Realizacja inwestycji usprawni komunikację autostrady A1 z obszarem Tucholi, Sępólna Krajeńskiego i Nakła. W ramach przedsięwzięcia przebudowana zostanie jezdnia na odcinkach:

  • Sępólno Krajeńskie – Zboże;
  • Kosowo - Kcynia.

Konsorcjum, które wygrało przetarg, zbuduje również nowe chodniki, zatoki autobusowe, wzmocni pobocza oraz poprawi geometrię skrzyżowań. Ponadto most na rzece Rokitce w Kosowie (gmina Mrocza) zostanie  przebudowany w przepust drogowy.

Prace drogowe rozpoczęły się jesienią 2008 roku i są kontynuowane po przerwie zimowej. Na niektórych odcinkach trasy drogowcy zmodernizowali już jezdnię, wylewając nową nawierzchnię oraz odnawiając pionowe i poziome oznakowanie. Zbudowano już także część chodników, zatok i poprawiono sieć odwadniająca szosę.  Prace te pochłonęły już około 8 mln złotych.

Modernizacja drogi nr 241 będzie kosztowała prawie 80 milionów złotych, przy 50% udziale środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. K-P.  


Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.