mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Modernizacja DW 558 w Wielgiem

Modernizacja DW 558 w Wielgiem

Rozpoczął się drugi etap remontu drogi wojewódzkiej nr 558 w miejscowości Wielgie (woj. kujawsko-pomorskie). Po pracach związanych z kanalizacją, teraz przyszła pora na modernizację jezdni i chodników.

Modernizacja DW 558 w Wielgiem
Modernizacja DW nr 558 to jedno z większych zadań realizowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

- Na półtorakilometrowym odcinku wybudowano już między innymi kanalizację deszczową. To poprawiło odwodnienie trasy. W drugim etapie, który rusza, odnowimy nawierzchnię, dobudowane zostaną chodniki poza centrum miejscowości, wymienione zostanie oznakowanie pionowe. Dobudowane będą także parkingi. Na koniec na trasie wymalowane zostanie nowe trwałe oznakowanie poziome (grubowarstwowe) - wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

Przy wjeździe do miejscowości Wielgie od strony Dobrzynia nad Wisłą zaprojektowano wyspę spowalniającą ruch. Na ul.Starowiejskiej dobudowane zostaną dwie nowe zatoki autobusowe. Dodatkowo pomyślano o nowych miejscach parkingowych na modernizowanym odcinku. Zadanie finiszować ma w czerwcu. Koszt prac w Wielgiem wynosi 4,3 mln zł. Wykonawcą jest firma Strabag, która wygrała przetarg. Inwestycja jest możliwa dzięki zagwarantowaniu przez samorząd województwa dodatkowych środków na modernizację dróg. Zadanie jest dofinansowane z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Droga wojewódzka nr 558 łączy Lipno z Dobrzyniem nad Wisłą. W Lipnie natężenie ruchu sięga na tej trasie 4 tysiące pojazdów na dobę, poza miastem notowane są natężenia na poziomie 2,7 tysięcy pojazdów na dobę.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.