mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Modernizacja DW 558 w Wielgiem

Modernizacja DW 558 w Wielgiem

Rozpoczął się drugi etap remontu drogi wojewódzkiej nr 558 w miejscowości Wielgie (woj. kujawsko-pomorskie). Po pracach związanych z kanalizacją, teraz przyszła pora na modernizację jezdni i chodników.

Modernizacja DW 558 w Wielgiem
Modernizacja DW nr 558 to jedno z większych zadań realizowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

- Na półtorakilometrowym odcinku wybudowano już między innymi kanalizację deszczową. To poprawiło odwodnienie trasy. W drugim etapie, który rusza, odnowimy nawierzchnię, dobudowane zostaną chodniki poza centrum miejscowości, wymienione zostanie oznakowanie pionowe. Dobudowane będą także parkingi. Na koniec na trasie wymalowane zostanie nowe trwałe oznakowanie poziome (grubowarstwowe) - wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

Przy wjeździe do miejscowości Wielgie od strony Dobrzynia nad Wisłą zaprojektowano wyspę spowalniającą ruch. Na ul.Starowiejskiej dobudowane zostaną dwie nowe zatoki autobusowe. Dodatkowo pomyślano o nowych miejscach parkingowych na modernizowanym odcinku. Zadanie finiszować ma w czerwcu. Koszt prac w Wielgiem wynosi 4,3 mln zł. Wykonawcą jest firma Strabag, która wygrała przetarg. Inwestycja jest możliwa dzięki zagwarantowaniu przez samorząd województwa dodatkowych środków na modernizację dróg. Zadanie jest dofinansowane z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Droga wojewódzka nr 558 łączy Lipno z Dobrzyniem nad Wisłą. W Lipnie natężenie ruchu sięga na tej trasie 4 tysiące pojazdów na dobę, poza miastem notowane są natężenia na poziomie 2,7 tysięcy pojazdów na dobę.

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Bolesławiec będzie miał obwodnicę

Bolesławiec będzie miał obwodnicę

Polskie drogi 2016-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.