mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Modernizacja DW 776

Modernizacja DW 776

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego poinformował o pozytywnej decyzji w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 776 na ponad 40 km odcinku. Prace maja się rozpocząć w 2008 roku.

Modernizacja DW 776
Modernizowany będzie odcinek drogi wojewódzkiej nr 776 od granicy województwa świętokrzyskiego do miejscowości Busko-Zdrój. Jest to najkrótsze połączenie uzdrowisk Busko-Zdrój i Solec-Zdrój ze stolicą Małopolski. Stan techniczny tej drogi jest niezadowalający ze względu na niedostateczną nośność, a ponadto jezdnia posiada nierówną nawierzchnię. Na znacznej długości drogi na terenach zabudowanych brakuje chodników dla pieszych.

Gotowy jest już projekt modernizacji drogi na całej długości wraz z remontem mostu przez rzekę Nidę w Wiślicy. Długość projektowanego odcinka to 40 km. Droga należy do klasy G o przekroju jednojezdniowym z dwoma pasami ruchu. Jej przebudowa polegać będzie na poszerzeniu istniejącej jezdni z 6 do 7 metrów. Koszt inwestycji to około 90 mln zł. Zostanie ona zrealizowana w ciągu dwóch lat od dnia rozpoczęcia robót.
Projekt stałej organizacji ruchu na tej trasie uzgodniono ze Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich, Świętokrzyską Komendą Wojewódzką Policji oraz z organem zarządzającym ruchem – Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~smik 2010-08-28

Odcinek 9 km od Proszowic do Ostrowa o gorszych parametrach KR3 a jaki w swietokrzyskim wojewodztwie prowizorka remontu wstyd

~miki 2008-07-27

Najgorszy odcinek drogi między Ostrowem Proszowicami kiedy rozpoczniecie tę iwestycje

~jon 2008-07-22

Kiedy wreszcie rozpocznie się ta inwstycja

~astrolog 2007-11-14

Wazna trasa, zwlaszcza na odcinku wyjazdowym od Krakowa. Tam jest ogromny ruch i juz dawno powinna tam byc droga dwupasmowa. Maja ja budowac, wiec trzeba trzymac za to kciuki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.