mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Modernizacja DW 776

Modernizacja DW 776

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego poinformował o pozytywnej decyzji w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 776 na ponad 40 km odcinku. Prace maja się rozpocząć w 2008 roku.

Modernizacja DW 776
Modernizowany będzie odcinek drogi wojewódzkiej nr 776 od granicy województwa świętokrzyskiego do miejscowości Busko-Zdrój. Jest to najkrótsze połączenie uzdrowisk Busko-Zdrój i Solec-Zdrój ze stolicą Małopolski. Stan techniczny tej drogi jest niezadowalający ze względu na niedostateczną nośność, a ponadto jezdnia posiada nierówną nawierzchnię. Na znacznej długości drogi na terenach zabudowanych brakuje chodników dla pieszych.

Gotowy jest już projekt modernizacji drogi na całej długości wraz z remontem mostu przez rzekę Nidę w Wiślicy. Długość projektowanego odcinka to 40 km. Droga należy do klasy G o przekroju jednojezdniowym z dwoma pasami ruchu. Jej przebudowa polegać będzie na poszerzeniu istniejącej jezdni z 6 do 7 metrów. Koszt inwestycji to około 90 mln zł. Zostanie ona zrealizowana w ciągu dwóch lat od dnia rozpoczęcia robót.
Projekt stałej organizacji ruchu na tej trasie uzgodniono ze Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich, Świętokrzyską Komendą Wojewódzką Policji oraz z organem zarządzającym ruchem – Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~smik 2010-08-28

Odcinek 9 km od Proszowic do Ostrowa o gorszych parametrach KR3 a jaki w swietokrzyskim wojewodztwie prowizorka remontu wstyd

~miki 2008-07-27

Najgorszy odcinek drogi między Ostrowem Proszowicami kiedy rozpoczniecie tę iwestycje

~jon 2008-07-22

Kiedy wreszcie rozpocznie się ta inwstycja

~astrolog 2007-11-14

Wazna trasa, zwlaszcza na odcinku wyjazdowym od Krakowa. Tam jest ogromny ruch i juz dawno powinna tam byc droga dwupasmowa. Maja ja budowac, wiec trzeba trzymac za to kciuki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.