mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Modernizacja Wałbrzyskiej we Wrocławiu

Modernizacja Wałbrzyskiej we Wrocławiu

W związku z modernizacją zamknięty został fragment ulicy Wałbrzyskiej we Wrocławiu - od Buraczanej do Kobierzyckiej. Objazd dla wyłączonego odcinka wyznaczono ulicą Kościelną.

Modernizacja Wałbrzyskiej we Wrocławiu
Na zamkniętym odcinku prace rozpoczęły się od wymiany kanalizacji sanitarnej, w tym samym czasie  realizowana będzie również budowa drogi  i chodnika tymczasowego. Projektowana droga tymczasowa z płyt betonowych przejmie ruch kołowy podczas budowy ronda na skrzyżowaniu Karmelkowej, Czekoladowej, Wałbrzyskiej i Zabrodzkiej. Pierwszy etap prac to również budowa nowej  zatoki autobusowej w ulicy Karmelkowej.

Czas realizacji powyższego etapu wykonawca szacuje na 3-4 miesiące. Całość inwestycji szacowanej na 6 mln. zł. powinna zostać wykonana w ciągu 10 miesięcy. Generalnym wykonawcą prac jest - wybrana w drodze przetargu - firma Eurovia Polska S.A.

Ulica Wałbrzyska zostanie przebudowana na odcinku od ulicy Zabrodzkiej do ulicy Kościelnej wraz ze skrzyżowaniem ulic Karmelkowej, Czekoladowej, Wałbrzyskiej i Zabrodzkiej. Modernizacja dotyczyć będzie również sieci kanalizacyjnej w rejonie skrzyżowania ulic Wałbrzyskiej i Zabrodzkiej. W ramach zadania wymieniona zostanie nawierzchnia dróg, sieć wodociągowa, oświetlenie, przebudowane zostaną linie kablowe i napowietrzne oraz sieć telekomunikacyjna. Na wysokości przedszkola nr 56 ustawione zostaną ekrany akustyczne.

Inwestycja polegać będzie przede wszystkim na:

  • rozbudowie skrzyżowania ulic Karmelkowej, Czekoladowej, Wałbrzyskiej i Zabrodzkiej. 
  • rozbudowie odcinka Wałbrzyskiej od połączenia z Karmelkową do skrzyżowania z Kobierzycką
  • rozbudowie odcinka Karmelkowej w obszarze połączenia z Wałbrzyską
  • przebudowie Czekoladowej i Zagrodzkiej w obrębie skrzyżowania z Wałbrzyską
  • budowie zatok autobusowych z peronami (Karmelkowa str. PN; Wałbrzyska str. PN; Czekoladowa str. Zach.)

Na przebudowanym skrzyżowaniu ulic powstanie rondo o średnicy zewnętrznej - 36m, wewnętrznej - 20m i jezdnią o szerokości 5m. Szerokość projektowanej ulicy Wałbrzyskiej wynosi 7 metrów - 2 jezdnie po 3,5m. Jezdnie wykonane zostaną w betonie asfaltowym.

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

~Jacek 2010-08-15

Po co tyle złości Arturze? Cieszę się, że popierasz doinwestowanie Wrocławia ale nie wciskaj, że wracałeś z Zabrza do Poznania przez Łódź, bo tamtędy trzeba zapłacić za autostradę koziołku Centusiu :-)

~Artur 2010-08-12

My? :)

~grzesiek 2010-08-12

popieram gdyby Zachodnia Polska była w Rzeszy od Szczecina poprzez Wrocław po Wałbrzych mielibyśmy znakomitą sieć szybkich dróg i autostrad.

~Artur 2010-08-11

Dwa tygodnie temu jechałem z Poznania do Zabrza przez Wrocław. Masakra! Omijajcie to zadupie jak możecie! W powrotną drogę pojechałem przez Łódź i pomimo 100km dłuższej drogi przejechałem ją o całą godzinę szybciej. Wszystko przez Wrocław. Powinno zamknąć się to miasto, dopóki nie wyremontują głównych ulic i nie zrobią obwodnicy. WSTYD! Szkoda, że Wrocław nie został w Niemczech. Miałby obwodnicę przynajmniej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.