mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 241

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 241

W ostatnich dniach rozpoczęto kolejne prace przy przebudowie odcinka drogi wojewódzkiej nr 241 pomiędzy Mroczą i Wielem (powiat nakielski) w zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Prace potrwają do czerwca br.

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 241
Droga wojewódzka nr 241 była już remontowana w minionych latach Od 2009 do 2012 roku udało się zmodernizować 23 kilometry tej trasy , między innymi na odcinkach Kcynia – Nakło, Nakło- Mrocza, Sępólno Krajeńskie. Te prace kosztowały ponad 65,2 mln zł. Poza tym kosztem 2,7 mln zł przebudowano w 2013 roku most na rzece Orlej w Więcborku. Oba zadania realizowano dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Kujawsko Pomorskiego oraz środkom samorządowym. W ubiegłym roku przebudowano także skrzyżowanie w Szczepicach w gminie Kcynia oraz fragment jezdni przy cmentarzu w Kcyni.

Obecnie z puli środków RPO przebudowywany jest 6,4-kilometrowy odcinek DW nr 241 pomiędzy Mroczą i miejscowością Wiele. Jezdnia zostanie wzmocniona do klasy G. Będzie mogła przenosić obciążenia rzędu 10 t na oś. Dobudowane zostaną zatoki autobusowe oraz zjazdy na posesję. Na drodze wymienione zostanie także oznakowanie pionowe, a na koniec wymalowane będzie oznakowanie poziome grubowarstwowe. Warto dodać, że przebudowywany będzie też  most na strudze Rokitka. Inwestycja warta 9 mln zł zakończy się  w czerwcu. Wykonawcą jest firma Skanska. W ostatnich dniach rozpoczęły się prace związane między innymi z wycinką drzew.

Fragment DW nr 241 pomiędzy Mroczą i Wielem w ostatnich latach sprawiał coraz więcej problemów. Mimo wykonywania kolejnych zabiegów utrzymaniowych m.in. powierzchniowego utrwalenia, ścinki poboczy, remontów cząstkowych jezdnia ulegała odkształceniom. Pogarszał się komfort jazdy oraz bezpieczeństwo kierowców.

- Te względy oraz posiadanie kompletnej dokumentacji i znaczenie komunikacyjne (spina ona region z planowaną trasa ekspresową S10 oraz poprzez DW nr 247 z trasą S5) zadecydowały o kontynuacji przebudowy drogi wojewódzkiej nr 241. Inwestycja będzie też doskonale uzupełniać obwodnicę Mroczy, która otwarta została w połowie ubiegłego roku – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?