Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 241

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 241

W ostatnich dniach rozpoczęto kolejne prace przy przebudowie odcinka drogi wojewódzkiej nr 241 pomiędzy Mroczą i Wielem (powiat nakielski) w zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Prace potrwają do czerwca br.

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 241
Droga wojewódzka nr 241 była już remontowana w minionych latach Od 2009 do 2012 roku udało się zmodernizować 23 kilometry tej trasy , między innymi na odcinkach Kcynia – Nakło, Nakło- Mrocza, Sępólno Krajeńskie. Te prace kosztowały ponad 65,2 mln zł. Poza tym kosztem 2,7 mln zł przebudowano w 2013 roku most na rzece Orlej w Więcborku. Oba zadania realizowano dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Kujawsko Pomorskiego oraz środkom samorządowym. W ubiegłym roku przebudowano także skrzyżowanie w Szczepicach w gminie Kcynia oraz fragment jezdni przy cmentarzu w Kcyni.

Obecnie z puli środków RPO przebudowywany jest 6,4-kilometrowy odcinek DW nr 241 pomiędzy Mroczą i miejscowością Wiele. Jezdnia zostanie wzmocniona do klasy G. Będzie mogła przenosić obciążenia rzędu 10 t na oś. Dobudowane zostaną zatoki autobusowe oraz zjazdy na posesję. Na drodze wymienione zostanie także oznakowanie pionowe, a na koniec wymalowane będzie oznakowanie poziome grubowarstwowe. Warto dodać, że przebudowywany będzie też  most na strudze Rokitka. Inwestycja warta 9 mln zł zakończy się  w czerwcu. Wykonawcą jest firma Skanska. W ostatnich dniach rozpoczęły się prace związane między innymi z wycinką drzew.

Fragment DW nr 241 pomiędzy Mroczą i Wielem w ostatnich latach sprawiał coraz więcej problemów. Mimo wykonywania kolejnych zabiegów utrzymaniowych m.in. powierzchniowego utrwalenia, ścinki poboczy, remontów cząstkowych jezdnia ulegała odkształceniom. Pogarszał się komfort jazdy oraz bezpieczeństwo kierowców.

- Te względy oraz posiadanie kompletnej dokumentacji i znaczenie komunikacyjne (spina ona region z planowaną trasa ekspresową S10 oraz poprzez DW nr 247 z trasą S5) zadecydowały o kontynuacji przebudowy drogi wojewódzkiej nr 241. Inwestycja będzie też doskonale uzupełniać obwodnicę Mroczy, która otwarta została w połowie ubiegłego roku – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
SsangYong chce zaatakować segment premium
SsangYong chce zaatakować segment premium
Koreański producent właśnie pokazał pierwsze szkice samochodu, który zamierza zaprezentować na targach Paryż Motor Show. SsangYong LIV-2 to studyjna zapowiedź SUV-a z wyższej półki.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj