mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Modernizacja wiaduktów na A4 - utrudnienia

Modernizacja wiaduktów na A4 - utrudnienia

W związku z modernizacją obiektów mostowych w ciagu autostrady a4 nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Na kierowców czekaja spore utrudnienia w ruchu.

Modernizacja wiaduktów na A4 - utrudnienia
Zmiany nastąpiły w następujacych miejsach:

dla obu kierunków (Katowice i Kraków)

  • w okolicach Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) Morawica i Aleksandrowice tj. w pobliżu Balic. Zamknięta została jezdnia w kierunku do Katowic. Ruch  odbywa się na jezdni w kierunku Krakowa. Dla obu kierunków zachowano po 2 zwężone pasy ruchu. Dla kierunku do Katowic wprowadzono ograniczenie prędkości do 60 km/h na odcinku ok. 700 m, natomiast dla kierunku do Krakowa ograniczenie prędkości do 90 km/h na odcinku ok. 1000 m.

  • w okolicach Węzła Mysłowice. Zamknięta została jezdnia w kierunku Krakowa. Ruch odbywa się na jezdni w kierunku Katowic. Dla obu kierunków zachowano po 2 zwężone pasy ruchu. Dla kierunku do Krakowa wprowadzono ograniczenie prędkości do 60 km/h na odcinku ok. 1000 m, natomiast dla kierunku do Katowic i ograniczenie prędkości do 80 km/h także na odcinku ok. 1000 m.

Zmiany organizacji ruchu polegające na zwężeniu pasów ruchów i ograniczeniu predkości do 80 lub 70 km/h:

dla obu kierunków w pobliżu MOP Zastawie/ Kępnica na odcinku ok. 500 m

Zachowane zostały po dwa pasy ruchu dla każdego kierunku, choć tymczasowo mogą pojawić sie krótkotrwałe zwężenia do jednego pasa ruchu.

Dodatkowo z powodu remontu Węzła Mysłowice zamknięto na nim następujące łącznice:

  • zjazd z autostrady do Mysłowic z kierunku Katowice. Objazd przez Węzeł Brzęczkowice tj. kolejny węzeł za Węzłem Mysłowice. Należy tam zjechać z A4 w kierunku na Warszawę.
  • wjazd na autostradę z Mysłowic w kierunku Krakowa. Objazd przez Węzeł Murckowska w Katowicach. Należy zjechać z ul. Obrzeżnej w Mysłowicach na A4 w kierunku Katowic, następnie zjechać z A4 na Węźle Murckowska w kierunku Sosnowca, następnie zjechać na ul. Porcelanową, z której ponownie należy wjechać na Węzeł Murckowska i kierować się na A4 kierunek Kraków.

Zamknięcie ww. łącznic potrwa do ok. 21 listopada. Po 21 listopada pojawią się utrudnienia w ruchu na następujących łącznicach Węzła Mysłowice: zjazd z autostrady do Mysłowic z kierunku Kraków, wjazd na autostradę z Mysłowic w kierunku Katowic, a także na ul. Obrzeżnej w Mysłowicach (jezdna wschodnia, relacji Wesoła - Mysłowice).

Zamknięto wiadukt nad autostradą stanowiący drogę relacji Jaworzno-Byczyna - zespół stawów Groble (ul. Korczyńskiego). Objazd przebiega przez Węzeł Jeleń. Prace na tym wiadukcie potrwają do listopada 2011 r.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 131 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.