mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Modernizacja wiaduktów na A4 - utrudnienia

Modernizacja wiaduktów na A4 - utrudnienia

W związku z modernizacją obiektów mostowych w ciagu autostrady a4 nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Na kierowców czekaja spore utrudnienia w ruchu.

Modernizacja wiaduktów na A4 - utrudnienia
Zmiany nastąpiły w następujacych miejsach:

dla obu kierunków (Katowice i Kraków)

  • w okolicach Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) Morawica i Aleksandrowice tj. w pobliżu Balic. Zamknięta została jezdnia w kierunku do Katowic. Ruch  odbywa się na jezdni w kierunku Krakowa. Dla obu kierunków zachowano po 2 zwężone pasy ruchu. Dla kierunku do Katowic wprowadzono ograniczenie prędkości do 60 km/h na odcinku ok. 700 m, natomiast dla kierunku do Krakowa ograniczenie prędkości do 90 km/h na odcinku ok. 1000 m.

  • w okolicach Węzła Mysłowice. Zamknięta została jezdnia w kierunku Krakowa. Ruch odbywa się na jezdni w kierunku Katowic. Dla obu kierunków zachowano po 2 zwężone pasy ruchu. Dla kierunku do Krakowa wprowadzono ograniczenie prędkości do 60 km/h na odcinku ok. 1000 m, natomiast dla kierunku do Katowic i ograniczenie prędkości do 80 km/h także na odcinku ok. 1000 m.

Zmiany organizacji ruchu polegające na zwężeniu pasów ruchów i ograniczeniu predkości do 80 lub 70 km/h:

dla obu kierunków w pobliżu MOP Zastawie/ Kępnica na odcinku ok. 500 m

Zachowane zostały po dwa pasy ruchu dla każdego kierunku, choć tymczasowo mogą pojawić sie krótkotrwałe zwężenia do jednego pasa ruchu.

Dodatkowo z powodu remontu Węzła Mysłowice zamknięto na nim następujące łącznice:

  • zjazd z autostrady do Mysłowic z kierunku Katowice. Objazd przez Węzeł Brzęczkowice tj. kolejny węzeł za Węzłem Mysłowice. Należy tam zjechać z A4 w kierunku na Warszawę.
  • wjazd na autostradę z Mysłowic w kierunku Krakowa. Objazd przez Węzeł Murckowska w Katowicach. Należy zjechać z ul. Obrzeżnej w Mysłowicach na A4 w kierunku Katowic, następnie zjechać z A4 na Węźle Murckowska w kierunku Sosnowca, następnie zjechać na ul. Porcelanową, z której ponownie należy wjechać na Węzeł Murckowska i kierować się na A4 kierunek Kraków.

Zamknięcie ww. łącznic potrwa do ok. 21 listopada. Po 21 listopada pojawią się utrudnienia w ruchu na następujących łącznicach Węzła Mysłowice: zjazd z autostrady do Mysłowic z kierunku Kraków, wjazd na autostradę z Mysłowic w kierunku Katowic, a także na ul. Obrzeżnej w Mysłowicach (jezdna wschodnia, relacji Wesoła - Mysłowice).

Zamknięto wiadukt nad autostradą stanowiący drogę relacji Jaworzno-Byczyna - zespół stawów Groble (ul. Korczyńskiego). Objazd przebiega przez Węzeł Jeleń. Prace na tym wiadukcie potrwają do listopada 2011 r.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Audi A4 – świeży lifting

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.