mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak długo?

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak długo?

Dopiero pod koniec tygodnia, po dokładnych ekspertyzach, dowiemy się, kiedy do ruchu dopuszczony zostanie most Łazienkowski, na którym w sobotę wieczorem wybuchł pożar.

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak długo?
Przypomnijmy, w sobotnie popołudnie zapaliły się deski składowane po praskiej stronie mostu, a następnie drewniana konstrukcja mostu (drewniane podesty techniczne), która stanowiła uzupełnienie stalowej konstrukcji. Policja nie wyklucza, że pożar był przyczyną podpalenia. Akcja gaśnicza, w której udział wzięło 40 jednostek straży pożarnej oraz kilka innych jednostek pomocniczych, w tym łodzie, trwała do późnych godzin nocnych

Od pożaru ruch przez most Łazienkowski, zarówno dla samochodów osobowych, dostawczych, jak i komunikacji zbiorowej został zamknięty na odcinku od Wału Miedzeszyńskiego do Wisłostrady. Uszkodzona jest asfaltowa nawierzchnia. Nie wiadomo natomiast co z konstrukcją mostu.

Od wczoraj trwają ekspertyzy, które mają ustalić zakres niezbędnych naprawy płyty głównej. Pobrano m.in. wycinki płyty głównej, zdjęto nawierzchnię, aby można było ocenić stan przeprawy z góry, ponieważ zniczone pomosty techniczne uniemożliwiają przeprowadzenie oględzin od spodu mostu. Po pierwszych opiniach ekspertów prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, na wczorajszej konferencji prasowej stwierdziła, że konstrukcja mostu jest w gorszym stanie, niż się początkowo wydawało i na razie nie ma mowy o przywróceniu ruchu na buspasach. Czarny scenariusz zakłada, że most może być wyłączony z ruchu nawet przez kilka tygodni, a jego naprawa będzie kosztować kilkadziesiąt milionów złotych.Zamknięcie jednej przeprawy przez Wisłę zwiększyło korki na pozostałych warszawskich mostach. Policja oraz władze miasta apelują, by przesiąść się do komunikacji zbiorowej, jednocześnie informując o możliwych objazdach mostem Siekierkowskim, Poniatowskiego bądź Świętokrzyskim.Most Łazienkowski, który jest częścią tzw. Trasy Łazienkowskiej, został wybudowany w latach 1971-1974. Ma 424,5 m długości, jego konstrukcja jest stalowa spawana i nitowana, a podpory mostu są żelbetowe. Co ciekawe, na moście Łazienkowskim już raz, w 1975 roku, wybuchł pożar. Wówczas zapalił się drewniany domek, który pod mostem po zachodniej strony Wisły.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~homik 2015-02-18

To pewno kibole jagielloni w niedziele grali z legią i chcieli podpalić stadion ale im sie pomylilo i most podpalili

~warszawiak 2015-02-17

Brak tego mostu jest dla Warszawy i nie tylko ogromnym utrudnieniem. Teraz najchętniej bym kupił sobie...amfibię. Filmowy "Pan Samochodzik" nie miałby teraz takich problemów, jakie mają wszyscy kierowcy...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.