mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak długo?

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak długo?

Dopiero pod koniec tygodnia, po dokładnych ekspertyzach, dowiemy się, kiedy do ruchu dopuszczony zostanie most Łazienkowski, na którym w sobotę wieczorem wybuchł pożar.

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak długo?
Przypomnijmy, w sobotnie popołudnie zapaliły się deski składowane po praskiej stronie mostu, a następnie drewniana konstrukcja mostu (drewniane podesty techniczne), która stanowiła uzupełnienie stalowej konstrukcji. Policja nie wyklucza, że pożar był przyczyną podpalenia. Akcja gaśnicza, w której udział wzięło 40 jednostek straży pożarnej oraz kilka innych jednostek pomocniczych, w tym łodzie, trwała do późnych godzin nocnych

Od pożaru ruch przez most Łazienkowski, zarówno dla samochodów osobowych, dostawczych, jak i komunikacji zbiorowej został zamknięty na odcinku od Wału Miedzeszyńskiego do Wisłostrady. Uszkodzona jest asfaltowa nawierzchnia. Nie wiadomo natomiast co z konstrukcją mostu.

Od wczoraj trwają ekspertyzy, które mają ustalić zakres niezbędnych naprawy płyty głównej. Pobrano m.in. wycinki płyty głównej, zdjęto nawierzchnię, aby można było ocenić stan przeprawy z góry, ponieważ zniczone pomosty techniczne uniemożliwiają przeprowadzenie oględzin od spodu mostu. Po pierwszych opiniach ekspertów prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, na wczorajszej konferencji prasowej stwierdziła, że konstrukcja mostu jest w gorszym stanie, niż się początkowo wydawało i na razie nie ma mowy o przywróceniu ruchu na buspasach. Czarny scenariusz zakłada, że most może być wyłączony z ruchu nawet przez kilka tygodni, a jego naprawa będzie kosztować kilkadziesiąt milionów złotych.Zamknięcie jednej przeprawy przez Wisłę zwiększyło korki na pozostałych warszawskich mostach. Policja oraz władze miasta apelują, by przesiąść się do komunikacji zbiorowej, jednocześnie informując o możliwych objazdach mostem Siekierkowskim, Poniatowskiego bądź Świętokrzyskim.Most Łazienkowski, który jest częścią tzw. Trasy Łazienkowskiej, został wybudowany w latach 1971-1974. Ma 424,5 m długości, jego konstrukcja jest stalowa spawana i nitowana, a podpory mostu są żelbetowe. Co ciekawe, na moście Łazienkowskim już raz, w 1975 roku, wybuchł pożar. Wówczas zapalił się drewniany domek, który pod mostem po zachodniej strony Wisły.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

~homik 2015-02-18

To pewno kibole jagielloni w niedziele grali z legią i chcieli podpalić stadion ale im sie pomylilo i most podpalili

~warszawiak 2015-02-17

Brak tego mostu jest dla Warszawy i nie tylko ogromnym utrudnieniem. Teraz najchętniej bym kupił sobie...amfibię. Filmowy "Pan Samochodzik" nie miałby teraz takich problemów, jakie mają wszyscy kierowcy...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech