mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most Północny – czwarte podejście

Most Północny – czwarte podejście

Władze Warszawy unieważniły przetarg na projekt i wykonanie Trasy Mostu Północnego. Unieważniony przetarg był już trzecim z kolei i żadnego nie udało się rozstrzygnąć. Mimo to, wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz zapewniał, że most łączący Białołęke z Bielanami na pewno zostanie zbudowany do 2010 r. „Jeszcze w tym miesiącu rozpiszemy przetarg w nowej formule, która rozdzieli projektowanie od wykonawstwa” – dodał.

Most Północny – czwarte podejście

Zdaniem wiceprezydenta, zastosowanie formuły „projektuj i buduj” było głównym powodem, że oferty złożone przez wykonawców w odwołanym przetargu w sposób znaczący przewyższały możliwości finansowe stolicy. W jego opinii, zastosowanie nowej formuły przetargowej pozwoli określić koszty nowej przeprawy przez Wisłę do poziomu, który jest możliwy do przyjęcia przez władze miasta.

Będzie to już czwarty przetarg na realizację przeprawy między Bielanami i Białołęką. Poprzedni przetarg rozpisany był w formule „projektuj i buduj". Miasto przewidywało, że koszty wybudowania przeprawy od ul. Pułkowej do Modlińskiej wyniosą ok. 600 mln zł. Oferty złożyły trzy firmy. Najniższa z nich opiewała prawie na 1,6 mld zł.

Most Północny to ósma drogowa przeprawa przez Wisłę w Warszawie. Trasa o długości 3,6 km połączy węzeł Pułkowa/Marymoncka na Bielanach z ulicą Modlińską w Białołęce.


Most Północny o miliard droższy (2006-12-21)


Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~Kuba 2007-01-09

Teraz przetargiem zajma sie specjalisci a nie medialne lale i niekompetentni urzednicy. Wiec jest duza szansa na ten most mimo opoznien.

~MarKowy 2007-01-08

Do MtM: czemu piszesz vvww zamiast www?

~MtM 2007-01-08

"Projektuj i buduj" most łomiankowski na obwodnicy A8 ze str vvww.andrzej-b.neostrada.pl/index.text.drogi.html Znając układ warszawski most północny w obecnym miejscu zawsze będzie blokowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Już za kilka tygodni na salonie we Frankfurcie będziemy mogli zobaczyć odświeżoną wersję rodzinnego Golfa Sportsvan. Producent zmienił wygląd, wzbogacił wyposażenie i odświeżył gamę silników.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic