mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most Północny – kolejne podejście

Most Północny – kolejne podejście

Już po raz trzeci został przesunięty termin składania ofert w przetargu na most Północny. Czy przeprawa w ogóle powstanie? Potencjalni oferenci znowu nie złożyli dokumentów przetargowych. Powodem są niejasności w szczegółach przetargu.

Most Północny – kolejne podejście

Ogłoszenie o przetargu przygotował Zarząd Dróg Miejskich. Niestety, urzędnicy swoje wymagania zapisali niedokładnie i pięć firm zaproszonych do przetargu miało mnóstwo dodatkowych pytań. Każde pytanie nakłada na ZDM obowiązek odpowiedzi, co wymaga czasu. Pierwotnie oferty miały być złożone do 30 listopada, potem ten termin przesunięto na 12 grudnia.

Dzisiejsza data też jest już nieaktualna - nowa to 20 grudnia. „Wprowadziliśmy pewne zmiany w zamówieniu - mówi Adam Stawicki, rzecznik ZDM. „Termin został przesunięty, aby oferenci mogli się z nimi zapoznać”.

Decyzję o budowie mostu łączącego Bielany z Białołęką podjął w 2003 r. prezydent miasta Lech Kaczyński. Powołany został nawet pełnomocnik do budowy przeprawy - miało to usprawnić wszystkie procedury, tak aby kierowcy przejechali nim przez Wisłę w 2007 r.

Tymczasem po wszystkich urzędniczych błędach budowa ma szansę rozpocząć się dopiero w przyszłym roku. Jeżeli uda się zebrać oferty, przetarg zostanie rozstrzygnięty na początku 2007 r. Według wymagań ZDM budowa ma potrwać maksymalnie cztery lata, co oznacza, że jeżeli wykonawca nie zaproponuje skrócenia tego okresu, to przeprawa będzie gotowa w 2011 r.

Przeczytaj także:

Pięciu powalczy o most (2006-10-03)


 


Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.