mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most Północny o miliard droższy

Most Północny o miliard droższy

Warszawski ZDM założył, że inwestycja polegająca na zaprojektowaniu i wybudowaniu Mostu Północnego w Warszawie wyniesie około 600 mln zł. Tymczasem trzy konsorcja zainteresowane realizacją inwestycji złożyły oferty trzykrotnie wyższe.

Most Północny o miliard droższy

Wczoraj w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich otwarto oferty potencjalnych wykonawców. Każda z trzech złożonych ofert jest droższa o miliard złotych. trasy od 1,596 mld zł do 1,837 mld zł. Wszystko wskazuje, na to, że inwestycja, która miała zakończyć się w 2010 roku znowu się przeciągnie. Kosztorys opracowany przez ZDM był podstawą od której przyznane zostało  dofinansowanie z EU oraz zarezerwowane środki w budżecie. Teraz pozostaje unieważnienie i ogłoszenie nowego przetargu lub przeniesienie środków z innych inwestycji na budowę mostu. 

Most Północny to ósma drogowa przeprawa przez Wisłę w Warszawie. Trasa o długości 3,6 km połączy węzeł Pułkowa/Marymoncka na Bielanach z ulicą Modlińską w Białołęce.

Przeczytaj także:

Most Północny – kolejne podejście (2006-12-12)

 

 


Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~mgr.politologii 2006-12-23

1 mc rządów Waltz kilka skandali ! Rozwaliła stadion narodowy,rząd daje miliard a ona 200 mln nie dołoży bo po co? polaczki stadion narodowy ! niech spadają ! Centrum Naukowe Koperenik rozwaliła,szpital na Ursynowie tez nie będzie ! A most ? PiS grunty wykupił,zrobił przetarg a to kosztowało mase pracy! ? a pani Waltz ? niech szuka 1 mld ! Jak by był Kaziu to by miliard znalazł ! jeden telefon do kancelarii R.M. Babsko wzlazło na najlepszy okres rozwoju dla Warszawy.Niech kredyt weżmie na 1 mld złotych i most buduje! Ludzie w Warszawie zapłacicie słono za tą paniusie !, sprzeda wszystko! za 10% wartośći jak polskie banki!

~miki do ZRW,KRIS 2006-12-23

Brudna propaganda różowych nawet na tym forum! Nie czytajcie wyborczej.Stan W-wy 2002 r.Bródna,rozkradziona,niebezpieczna,przez 8 lat rządów uw-SLD 2 mosty w tym jeden do niczego ,drógi kończący się w polu a i tunel wzdłłóż wisły dla Kaczyńskiego.Oto bilans .PiS zostawił dla Waltz miliardy na inwestycje,ułatwione prawo zamówien publicznych,prawo wywłaszczeń pod inwestycje.Miasto 18 rankingu miast biznesu w Europie ! Cała i linnia metra zakontraktowana,kilka wezłów drogowych,modernizacja dróg,szkół,szpitali ale i tak beędziecie dalej tą brudną propagandę uprawiać.

~dani do ZRW 2006-12-23

Ale obłuda ! Dosyć okłamywania warszawiaków!Przecież to wina WAltz ! Niech znajdzie miliard ! od czego jest ?W jakim stanie W-we zastał PiS ?w 2002 rozpadający się Tunel zastał po rządach PO-slld .Nic więcej !Nie pajacu j!wiadomo mi że pan Prezydent Lech K byli najlepszym prezydentem Warszawy od 50 lat.ZA ich rządów powstały dwie trasy,wał międzyszyńki i trasa siekierkowswka(od zera grunty wykupowane przez PiS),4 węzła drogowe w tym starzyński,węzeł płowiecka,cała i linnia metra zakontraktowana przez PiS ! za 1,5 roku gotowa! A kto stadion na Legii dał 180 mln,podpisał z Legią na dzierżawe gruntów na 23 lata ? PiS ! Terminal II na okęciu.W jakim stanie W-wę zostawili? w boomie gospodarczym,z wykupionymi gruntami np pod budowe mostu północnego.Dzięki PiS Walt ma zmienione prawo zamówień publicznych , ma kasę na inwestycje wywalczone z UE przez PiS ,Marcinkiewicz zostawił na 2007 r 3 mld inwestycji ! sam miliard na oczyszczalnie czajka .

~mosiek 2006-12-22

Dalej rachunki dla Warszawiaków. Jak widać rządy Lecha nas kosztować dodatkowy miliard złotych!!! Co za nieudacznik!

~ZRW 2006-12-21

Przeciez to byla jasne juz od wielu mliesiecy. Dokladnie tak konczy sie zabawa w wirtualne inwestycje kiedy wpusci sie Malego Kazia do Kaczego Dolu. Na szczescie Warszawiacy przegonili te bande nierobow. Teraz trzeba wziazc sie do porzadnej systematycznej pracy a efekty w koncu przyjda. Trzymaj sie Hanka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.