mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most Północny o miliard droższy

Most Północny o miliard droższy

Warszawski ZDM założył, że inwestycja polegająca na zaprojektowaniu i wybudowaniu Mostu Północnego w Warszawie wyniesie około 600 mln zł. Tymczasem trzy konsorcja zainteresowane realizacją inwestycji złożyły oferty trzykrotnie wyższe.

Most Północny o miliard droższy

Wczoraj w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich otwarto oferty potencjalnych wykonawców. Każda z trzech złożonych ofert jest droższa o miliard złotych. trasy od 1,596 mld zł do 1,837 mld zł. Wszystko wskazuje, na to, że inwestycja, która miała zakończyć się w 2010 roku znowu się przeciągnie. Kosztorys opracowany przez ZDM był podstawą od której przyznane zostało  dofinansowanie z EU oraz zarezerwowane środki w budżecie. Teraz pozostaje unieważnienie i ogłoszenie nowego przetargu lub przeniesienie środków z innych inwestycji na budowę mostu. 

Most Północny to ósma drogowa przeprawa przez Wisłę w Warszawie. Trasa o długości 3,6 km połączy węzeł Pułkowa/Marymoncka na Bielanach z ulicą Modlińską w Białołęce.

Przeczytaj także:

Most Północny – kolejne podejście (2006-12-12)

 

 


Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~mgr.politologii 2006-12-23

1 mc rządów Waltz kilka skandali ! Rozwaliła stadion narodowy,rząd daje miliard a ona 200 mln nie dołoży bo po co? polaczki stadion narodowy ! niech spadają ! Centrum Naukowe Koperenik rozwaliła,szpital na Ursynowie tez nie będzie ! A most ? PiS grunty wykupił,zrobił przetarg a to kosztowało mase pracy! ? a pani Waltz ? niech szuka 1 mld ! Jak by był Kaziu to by miliard znalazł ! jeden telefon do kancelarii R.M. Babsko wzlazło na najlepszy okres rozwoju dla Warszawy.Niech kredyt weżmie na 1 mld złotych i most buduje! Ludzie w Warszawie zapłacicie słono za tą paniusie !, sprzeda wszystko! za 10% wartośći jak polskie banki!

~miki do ZRW,KRIS 2006-12-23

Brudna propaganda różowych nawet na tym forum! Nie czytajcie wyborczej.Stan W-wy 2002 r.Bródna,rozkradziona,niebezpieczna,przez 8 lat rządów uw-SLD 2 mosty w tym jeden do niczego ,drógi kończący się w polu a i tunel wzdłłóż wisły dla Kaczyńskiego.Oto bilans .PiS zostawił dla Waltz miliardy na inwestycje,ułatwione prawo zamówien publicznych,prawo wywłaszczeń pod inwestycje.Miasto 18 rankingu miast biznesu w Europie ! Cała i linnia metra zakontraktowana,kilka wezłów drogowych,modernizacja dróg,szkół,szpitali ale i tak beędziecie dalej tą brudną propagandę uprawiać.

~dani do ZRW 2006-12-23

Ale obłuda ! Dosyć okłamywania warszawiaków!Przecież to wina WAltz ! Niech znajdzie miliard ! od czego jest ?W jakim stanie W-we zastał PiS ?w 2002 rozpadający się Tunel zastał po rządach PO-slld .Nic więcej !Nie pajacu j!wiadomo mi że pan Prezydent Lech K byli najlepszym prezydentem Warszawy od 50 lat.ZA ich rządów powstały dwie trasy,wał międzyszyńki i trasa siekierkowswka(od zera grunty wykupowane przez PiS),4 węzła drogowe w tym starzyński,węzeł płowiecka,cała i linnia metra zakontraktowana przez PiS ! za 1,5 roku gotowa! A kto stadion na Legii dał 180 mln,podpisał z Legią na dzierżawe gruntów na 23 lata ? PiS ! Terminal II na okęciu.W jakim stanie W-wę zostawili? w boomie gospodarczym,z wykupionymi gruntami np pod budowe mostu północnego.Dzięki PiS Walt ma zmienione prawo zamówień publicznych , ma kasę na inwestycje wywalczone z UE przez PiS ,Marcinkiewicz zostawił na 2007 r 3 mld inwestycji ! sam miliard na oczyszczalnie czajka .

~mosiek 2006-12-22

Dalej rachunki dla Warszawiaków. Jak widać rządy Lecha nas kosztować dodatkowy miliard złotych!!! Co za nieudacznik!

~ZRW 2006-12-21

Przeciez to byla jasne juz od wielu mliesiecy. Dokladnie tak konczy sie zabawa w wirtualne inwestycje kiedy wpusci sie Malego Kazia do Kaczego Dolu. Na szczescie Warszawiacy przegonili te bande nierobow. Teraz trzeba wziazc sie do porzadnej systematycznej pracy a efekty w koncu przyjda. Trzymaj sie Hanka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.