mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most Toruński w Koninie teraz także dla kierowców

Most Toruński w Koninie teraz także dla kierowców

Most Toruński w Koninie po gruntownej przebudowie - służy już mieszkańcom i kierowcom. W piątek 5 listopada został uroczyście otwarty i oddany do użytku. Wyremontowana przeprawa przez Wartę połączyła starą i nową część miasta. Przez blisko półwiecze most był zamknięty dla ruchu kołowego – teraz samochody będą mogły przejeżdżać nim w obu kierunkach. Inwestycja kosztowała 8 milionów złotych, połowa środków to dotacja pochodząca z NPPDL.

Umowa między Miastem Konin a konsorcjum, które wygrało przetarg na przebudowę Mostu Toruńskiego, na wykonanie inwestycji – została podpisana 22 września 2009 roku. Wykonawcą prac było konsorcjum z liderem  "WART - EKO"z Konina.

Zakończenie robót - zgodnie z umową - miało nastąpić do 30 września 2010 roku, jednak tegoroczna wiosenna powódź spowodowała przesunięcie terminu o miesiąc. Koszt inwestycji brutto to ponad 8 mln zł. W tym blisko 1 mln 900 tys. zł stanowi dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.

Przebudowa tego mostu, służącego do tej pory wyłącznie pieszym i rowerzystom, stała się koniecznością głównie ze względu na fatalny stan techniczny obiektu, zagrażający bezpieczeństwu użytkowników. Była też niezbędna przy realizacji tak ważnych inwestycji jak budowa Bulwarów Nadwarciańskich i modernizacja ulicy Wojska Polskiego.


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

dajan55 2010-11-10

Remont mostu ponad 8 mln. zł. - połowa 1.900.000 zł. dotacja - a może potrzebne liczydła a może nie znam się na rachunkach !?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.