Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most Toruński w Koninie teraz także dla kierowców

Most Toruński w Koninie teraz także dla kierowców

Most Toruński w Koninie po gruntownej przebudowie - służy już mieszkańcom i kierowcom. W piątek 5 listopada został uroczyście otwarty i oddany do użytku. Wyremontowana przeprawa przez Wartę połączyła starą i nową część miasta. Przez blisko półwiecze most był zamknięty dla ruchu kołowego – teraz samochody będą mogły przejeżdżać nim w obu kierunkach. Inwestycja kosztowała 8 milionów złotych, połowa środków to dotacja pochodząca z NPPDL.

Umowa między Miastem Konin a konsorcjum, które wygrało przetarg na przebudowę Mostu Toruńskiego, na wykonanie inwestycji – została podpisana 22 września 2009 roku. Wykonawcą prac było konsorcjum z liderem  "WART - EKO"z Konina.

Zakończenie robót - zgodnie z umową - miało nastąpić do 30 września 2010 roku, jednak tegoroczna wiosenna powódź spowodowała przesunięcie terminu o miesiąc. Koszt inwestycji brutto to ponad 8 mln zł. W tym blisko 1 mln 900 tys. zł stanowi dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.

Przebudowa tego mostu, służącego do tej pory wyłącznie pieszym i rowerzystom, stała się koniecznością głównie ze względu na fatalny stan techniczny obiektu, zagrażający bezpieczeństwu użytkowników. Była też niezbędna przy realizacji tak ważnych inwestycji jak budowa Bulwarów Nadwarciańskich i modernizacja ulicy Wojska Polskiego.


Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

dajan55 2010-11-10

Remont mostu ponad 8 mln. zł. - połowa 1.900.000 zł. dotacja - a może potrzebne liczydła a może nie znam się na rachunkach !?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj