mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most cybiński coraz bliżej

Most cybiński coraz bliżej

Zbliża się termin oddania do użytku nowej przeprawy nad rzeką Cybiną w Poznaniu. W tej chwili trwają jeszcze prace wykończeniowe a otwarcie mostu planowane jest na 7 grudnia bieżącego roku.

Most cybiński coraz bliżej
Nowa przeprawa połączy Ostrów Tumski ze Śródką. Obecnie prace nad Cybiną dobiegają końca. Drogowcy ułożyli już płytę z kostki brukowej, trwają roboty wykończeniowe na przyczółkach i drogach prowadzących do mostu zarówno od strony katedry, jak i ul. Ostrówek na Śródce. Według Zarządu Dróg Miejskich wszystko powinno być gotowe na czas.

Nowy most tworzy przęsło starego mostu św. Rocha, które zostało umiejscowione na nowych przyczółkach. Po rozbiórce starej przeprawy, dobrze zachowana stalowa konstrukcja spoczywała przez kilka lat nad Kanałem Ulgi Warty. W końcu zdecydowano, by wykorzystać ją przy budowie kładki nad Cybiną, o którą od lat zabiegali mieszkańcy Śródki. W ostatnich miesiącach transportowano na docelowe miejsce 400 tonowe przęsło. Nowy most od przyszłego piątku będzie już funkcjonować jako most biskupa Jordana.

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.