mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most cybiński coraz bliżej

Most cybiński coraz bliżej

Zbliża się termin oddania do użytku nowej przeprawy nad rzeką Cybiną w Poznaniu. W tej chwili trwają jeszcze prace wykończeniowe a otwarcie mostu planowane jest na 7 grudnia bieżącego roku.

Most cybiński coraz bliżej
Nowa przeprawa połączy Ostrów Tumski ze Śródką. Obecnie prace nad Cybiną dobiegają końca. Drogowcy ułożyli już płytę z kostki brukowej, trwają roboty wykończeniowe na przyczółkach i drogach prowadzących do mostu zarówno od strony katedry, jak i ul. Ostrówek na Śródce. Według Zarządu Dróg Miejskich wszystko powinno być gotowe na czas.

Nowy most tworzy przęsło starego mostu św. Rocha, które zostało umiejscowione na nowych przyczółkach. Po rozbiórce starej przeprawy, dobrze zachowana stalowa konstrukcja spoczywała przez kilka lat nad Kanałem Ulgi Warty. W końcu zdecydowano, by wykorzystać ją przy budowie kładki nad Cybiną, o którą od lat zabiegali mieszkańcy Śródki. W ostatnich miesiącach transportowano na docelowe miejsce 400 tonowe przęsło. Nowy most od przyszłego piątku będzie już funkcjonować jako most biskupa Jordana.

Podobne wiadomości:

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu
Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu
We Wrocławiu rusza pierwsza w Polsce wypożyczalnia samochodów elektrycznych pod marką Vozilla. Już od listopada będzie można się poruszać po drogach Dolnego Śląska autami elektrycznymi na minuty.