mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most czeka na decyzję

Most czeka na decyzję

"Oczekujemy na decyzję strony rządowej w sprawie dofinansowania inwestycji na drodze wojewódzkiej nr 933 w miejscowości Bobrek na moście na Wiśle - w obecnej chwili ograniczony jest tam tonaż i wyłączony jeden pas ruchu" - informuje Zarząd Województwa Małopolskiego.

Most czeka na decyzję

Szacuje się, że wartość planowanej inwestycji przekroczy 10 mln złotych. Sejmik Województwa Małopolskiego zabezpieczył na realizację tego zadania w budżecie na 2006 rok 2 mln złotych. O brakujące środki zwrócono się do strony rządowej.

"Istnieje prawdopodobieństwo, że ze względu na stan techniczny ponad czterdziestoletniego mostu w Bobrku konieczne stanie się jego zamknięcie, co w trakcie planowanej pielgrzymki papieża Benedykta XVI do Polski (w programie wizyty jest także Oświęcim) spowoduje ogromne utrudnienia związane z obsługą logistyczną, w tym zabezpieczeniem możliwości przemieszczania się dziennikarzy i służb obsługujących wizytę, a także z dojazdem pielgrzymów" - dodają przedstawiciele samorządu.

Tematy w artykule: obiekty inzynieryjne malopolskie

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.