mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most czeka na decyzję

Most czeka na decyzję

"Oczekujemy na decyzję strony rządowej w sprawie dofinansowania inwestycji na drodze wojewódzkiej nr 933 w miejscowości Bobrek na moście na Wiśle - w obecnej chwili ograniczony jest tam tonaż i wyłączony jeden pas ruchu" - informuje Zarząd Województwa Małopolskiego.

Most czeka na decyzję

Szacuje się, że wartość planowanej inwestycji przekroczy 10 mln złotych. Sejmik Województwa Małopolskiego zabezpieczył na realizację tego zadania w budżecie na 2006 rok 2 mln złotych. O brakujące środki zwrócono się do strony rządowej.

"Istnieje prawdopodobieństwo, że ze względu na stan techniczny ponad czterdziestoletniego mostu w Bobrku konieczne stanie się jego zamknięcie, co w trakcie planowanej pielgrzymki papieża Benedykta XVI do Polski (w programie wizyty jest także Oświęcim) spowoduje ogromne utrudnienia związane z obsługą logistyczną, w tym zabezpieczeniem możliwości przemieszczania się dziennikarzy i służb obsługujących wizytę, a także z dojazdem pielgrzymów" - dodają przedstawiciele samorządu.

Tematy w artykule: obiekty inzynieryjne malopolskie

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic