mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most czeka na decyzję

Most czeka na decyzję

"Oczekujemy na decyzję strony rządowej w sprawie dofinansowania inwestycji na drodze wojewódzkiej nr 933 w miejscowości Bobrek na moście na Wiśle - w obecnej chwili ograniczony jest tam tonaż i wyłączony jeden pas ruchu" - informuje Zarząd Województwa Małopolskiego.

Most czeka na decyzję

Szacuje się, że wartość planowanej inwestycji przekroczy 10 mln złotych. Sejmik Województwa Małopolskiego zabezpieczył na realizację tego zadania w budżecie na 2006 rok 2 mln złotych. O brakujące środki zwrócono się do strony rządowej.

"Istnieje prawdopodobieństwo, że ze względu na stan techniczny ponad czterdziestoletniego mostu w Bobrku konieczne stanie się jego zamknięcie, co w trakcie planowanej pielgrzymki papieża Benedykta XVI do Polski (w programie wizyty jest także Oświęcim) spowoduje ogromne utrudnienia związane z obsługą logistyczną, w tym zabezpieczeniem możliwości przemieszczania się dziennikarzy i służb obsługujących wizytę, a także z dojazdem pielgrzymów" - dodają przedstawiciele samorządu.

Tematy w artykule: obiekty inzynieryjne malopolskie

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech