mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most i drogi w powiecie legionowskim po remoncie

Most i drogi w powiecie legionowskim po remoncie

Zakończyła się przebudowa mostu wraz z dojazdami w Wólce Radzymińskiej oraz ulic w Gminie Nieporęt w województwie mazowieckim. Wartość robót, jakie zostały wykonane przez Skanska na zlecenie Starostwa Powiatowego w Legionowie, wyniosła prawie 6 mln zł netto.

Most i drogi w powiecie legionowskim po remoncie
Umowa obejmowała realizację prac budowlanych w trzech, niezależnych miejscach powiatu legionowskiego.

- W ramach kontraktu przebudowaliśmy 13-metrowy most żelbetowy na rzece Beniaminówce w ciągu drogi powiatowej w Gminie Nieporęt wraz z przebudową sieci gazowej średniego ciśnienia - mówi Piotr Urbański, Menadżer Projektu, Skanska. - Zmodernizowaliśmy także ponad 4-kilometrowy odcinek ulicy Wczasowej w Białobrzegach - od Kąpielowej do granicy powiatu oraz przebudowaliśmy 2-kilometrowy odcinek ulicy Wojska Polskiego wraz z obiektem inżynierskim w Nieporęcie - od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 631 do ronda w Białobrzegach (włącznie).

Zakres prac objął wykonanie nowych nawierzchni asfaltowych na długości 5,7 km dróg, 9 zatok autobusowych i 4 parkingowych oraz 98 zjazdów. Skanska przebudowała także i wykonała odwodnienie, zbudowała nowe chodniki (1,4 km) oraz odnowiła istniejące (prawie 400 m kw.)  Odbudowanych zostało również ponad 1000 m kw. ścieżek rowerowych. Skanska zrealizowała prace zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Miejsca, w jakich prowadzone były prace budowlane, są ważnym szlakiem komunikacyjnym, prowadzącym do terenów rekreacyjnych oraz ośrodków wypoczynkowych położonych nad Zalewem Zegrzyńskim w miejscowościach Białobrzegi i Rynia.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.