mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na A1 można budować dalej

Most na A1 można budować dalej

Przyczyną awarii na moście w Mszanie na autostradzie A1 są błędy wykonawcy a nie projekt. Most można budować dalej – zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - Wraz z Inwestorem szukamy konstruktywnych rozwiązań, aby móc jak najszybciej przekazać most do ruchu. Jednocześnie informujemy iż istnieją techniczne możliwości zapewnienia przejezdności tego odcinka autostrady A1 na Euro2012. Szczegóły tego rozwiązania przedstawiliśmy GDDKiA -- informuje wykonawca, firma Alpine Bau.

Most na A1 można budować dalej
Nieprawidłowe ułożenie osłonek pod kable sprężające było bezpośrednią przyczyną odspojenia fragmentów mostu budowanego przez firmę Alpine Bau na odcinku autostrady A1. Marcowa awaria w żadnym razie nie wynikała z błędów projektowych. Błędy wykonawcy nie są nieodwracalne i nie powodują zagrożenia w użytkowaniu obiektu  – informuje GDDKiA w komunikacie.

Błędy wykonawcy skutkujące m.in. marcową awarią na budowanym moście są do naprawienia i nie ma konieczności zamykania  budowy. W tej chwili powinny być wykonywane na koszt wykonawcy prace naprawcze. Ze względu na postanowienie ŚWINB muszą być odsunięte w czasie – podkreśla GDDKiA.

- Decyzję Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o wstrzymaniu robót na moście MA532 na odcinku autostrady Świerklany-Gorzyczki przyjmujemy ze zrozumieniem. Uzasadnienie tej decyzji wskazuje, że została podjęta po głębokiej analizie, zwłaszcza ekspertyzy prof. K. Flagi z lutego 2012 sporządzonej na zlecenie GDDKiA. Ekspertyza ta nie potwierdza stanowiska GDDKiA. W oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz opinie polskich i międzynarodowych ekspertów zwróciliśmy się do Nadzoru Budowlanego wskazując na groźbę katastrofy budowlanej realizowanego obiektu mostowego, którego projekt jest prototypowy i zawiera niespotykanie w Europie rozwiązania konstrukcyjne. Wraz z Inwestorem szukamy konstruktywnych rozwiązań, aby móc jak najszybciej przekazać most do ruchu. Jednocześnie informujemy iż istnieją techniczne możliwości zapewnienia przejezdności tego odcinka autostrady A1 na Euro2012. Szczegóły tego rozwiązania przedstawiliśmy GDDKiA – czytamy w komunikacie firmy Alpine Bau.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku
Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku
Już w przyszłym roku poznamy nowego Mercedes Sprintera. Samochód przejdzie gruntowne zmiany, które odmłodzą jego wygląd, a na pokładzie pojawią się nowoczesne systemy wsparcia kierowców i flot.