mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na A1 nie ma zagrożenia katastrofą budowlaną

Most na A1 nie ma zagrożenia katastrofą budowlaną

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzymała formalne stanowisko Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Katowicach w sprawie projektu mostu MA 532 w Mszanie budowanego w ramach autostrady A1 Świerklany - Gorzyczki. WINB nie potwierdził zarzutów Alpine Bau o zagrożeniu katastrofą budowlaną MA 532.

Most na A1 nie ma zagrożenia katastrofą budowlaną
W stanowisku przesłanym również Alpine Bau WINB przekonuje, że „w czasie kontroli na terenie budowy 18 marca br. stwierdził ogólną zgodność dotychczas zrealizowanych robót z zatwierdzoną dokumentacją projektową. Nie stwierdzono też istotnych odstępstw od zatwierdzonej dokumentacji projektowej. W trakcie kontroli ustalono, że nie występuje zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, jak również nie występuje zagrożenie katastrofą budowlaną”. Reasumując WINB ocenił, że „na aktualnym etapie budowy nie stwierdzono, ażeby budowa była prowadzona w sposób powodujący ewidentne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi lub mienia, a tym samym nie ma przesłanek do jej wstrzymania”, jak chciał wykonawca firma Alpine Bau.

Dodatkowo, zdaniem WINB najbardziej wiarygodną w tej sprawie jest kompleksowa opinia techniczna dotyczącą mostu MA 532 opracowana przez prof. Kazimierza Flagę z Politechniki Krakowskiej w 2010 roku. WINB cytuje prof. Flagę, który stwierdził, że „przedmiotowy most jest możliwy do zrealizowania i bezpiecznej eksploatacji pod warunkiem zastosowania się na etapie projektu wykonawczego do zaleceń zawartych we wnioskach z opinii profesora”.

Prof. Flaga uznał również, że „proponowane poprawki i udoskonalenia są zmianami możliwymi do wprowadzenia bez zmiany pozwolenia na budowę”. A WINB stwierdził, że „zgodnie z oświadczeniem projektanta z 18 marca br. postulowane zmiany zostały już uwzględnione lub będą uwzględnione w projektach technologicznych, które na bieżąco są przekazywane wykonawcy”.

GDDKiA ponownie podkreśla, że most MA 532 jako obiekt bezpieczny może być i będzie budowany zgodnie z harmonogramem prac na tym odcinku autostrady A1.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~romek 2011-04-04

Własciwie mozna zadac sobie pytanie kto kogo targa za pysk? GDDKiA Alpine Bau czy na odwrót.Czyzby istniejacy układ paralizował działania GDDKIA która nie podejmuje realistycznych decyzji .Czyzbu Dyrekcja jest tak uwiazana z Alipine ze propnuje mu zabawe w kotka i myszkę tak aby oficjalnie wygladało na prawne działania które sa parodią zarzadzania budowy dróg w Polsce.Na tych przykładach w budowie A4 Brzesko Wierzchosławice widac jak działa układ w budowie dróg w Polsce.Niedawna na tych forach podano ze dobrze idzie budowa A1 Nowe Marzy - Toruń (GTC) oraz A2 Nowy Tomyśl -Swiecko (AW) .Tylko ze budowe nadzoruja tutaj sami biznesmeni którym zalezy jak najszybszym odzyskaniu włozonego kapitału .Przypomniec oczywiscie nalezy w dyskusji sama wartośc umów koncesyjnych które bardzo zle oceniła kontrola NIK mozna równiez zapytac kiedy zostana ujawnione zapisy odnosnie przyjetych rozwiazan organizacyjnych a wiec zabezpieczenie autostrady przed konkurencja innych ekwiwalentnych tanich dróg jak równiez o opłatach za tkz utrzymanie w sprawnosci co spowodowała wyssanie z budzetu ok 1mld zł rocznie które pieniadze mozna była przeznaczyc na budowe tanich dróg w ilosci ok 100km rocznie.Ale PO wygrywa propagandowo ogłaszajac zapytania do gmin o inwestycjach drogowych tkz Schetynówkach .Kto wie jaki jest stan dróg w Polsce po okresie 4 latach rzadów PO tragiczny.PO uwikłane w rozgrywki z róznym niejasnym biznesem Podobne melodie o kolei duzych prędkosci gdzie nie potrafia zorganizowac podstawowych połaczen kolejowych.Mozna powiedziec krótko Panowie wypier......

~romek 2011-04-01

standardowym zapisem umowy zazwyczaj jest stwierzenie"jezeli wykonawca stwierdzi ze prowadzone roboty lub przyjęte rozwiazania zagrazaja bezpieczenstwu "ma prawo je przerwac .W 2010 GDDKiA stwierdzila niedostateczny postep prac na całym zakontraktowanym odcinku .Alpine Bau szuka 1mld które straciła przystepujac po raz 2 do przetargu na ten sam odcinek.Zastanawiajace jest dlaczego GDDKiA nie wykluczyła Alpine z firm mogacych startowac w przetargach.Sznujace firmy posiadaja liste firm wykluczonych

~romek 2011-03-30

Z tresci artukułu wynika ze Wojewodzki Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdza ze budowa jest prowadzona zgodnie z zatwierdzona dokumentacja projektowa mostu w zwiazku z tym most nie zagraza bezpieczenstwu teraz ani w trakcie eksploatacji.Wydaje sie z Alpine Bau która jest inicjatorem ściagniecia WINB na plac budowy dazy do udowodnienia ze problemy z terminowym wykonastwem w poprzednim kontrakcie wynikaja z błedów w dokumentacji a co za tym idzie dazy do otrzymania odszkodowania za utracone zyski.Artukul nie wyjasnia na czym polegaja uwagi Alpine Bau .Biorac pod uwagę stosowane rozwiaznaia w projektach dostrzezo luke np w opisie technologii co stało sie pretekstem do gry z GDDKiA.Zastanowiajace jakie jest zbezpieczenie prawne tego kontraktu ze strony GDDKiA?Czyzby stare czasy w których ustawiano przetargi na odcinki autostrad przeszły duchem na kontrakty?

~Most 2011-03-30

Chcemy poznać nazwisko osoby stwierdzającej o niezagrożeniu bo kiedy się zawali to będziemy mieli winnego kto za to zapłaci, dość okradania budrzetu poństwa przez nieudolnych projektantów pamiętamt zawalenie mostu na S-1 koło Skoczowa !!!

~czxc 2011-03-29

Austrio płać:) Zawsze chciałem to powiedzieć

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando