mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na Bugu zgodnie z planem

Most na Bugu zgodnie z planem

Zgodnie z harmonogramem postępują prace przy budowie mostu na rzece Bug w Małkini. Budowa mostu ma potrwać do października 2010. Inwestycja będzie kosztować 80 mln zł, z czego 85% to środki pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Most na Bugu zgodnie z planem
Wykonawca robót to konsorcjum firm, którego liderem jest SANDO BUDOWNICTWO POLSKA Sp. zoo z siedzibą w Warszawie.

Ogólne zaawansowanie robót mostu na Bugu na koniec czerwca b.r. wyniosło 6%. W całości wykonano już palowanie podpory nr 1 i 6, częściowo pod podpory 3 i 2. W trakcie realizacji jest zbrojenie i betonowanie ław przyczółków. Przy podporze nr 4 na brzegu Bugu wybudowana została ścianka szczelna. Równocześnie prowadzone są roboty ziemne kształtujące przyszły korpus drogi w miejscu nieczynnej linii kolejowej. Jeszcze w tym roku powinna być gotowa konstrukcja mostu oraz pierwsza warstwa podbudowy pod część drogową (dojazd do mostu).

Most na Bugu  zostanie przystosowany dla ruchu samochodowego, rowerowego i pieszego. Długość nowego mostu na Bugu wyniesie prawie 400 m, szerokość 14,5 m. Wraz z budową mostu powstanie 2 km dróg dojazdowych. Po prawej stronie drogi dodatkowo powstanie ciąg pieszo-rowerowy.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~hans 2009-07-24

brawo, czy wymieniarowniez droge z plyt betonowych?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.