mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na Bugu zgodnie z planem

Most na Bugu zgodnie z planem

Zgodnie z harmonogramem postępują prace przy budowie mostu na rzece Bug w Małkini. Budowa mostu ma potrwać do października 2010. Inwestycja będzie kosztować 80 mln zł, z czego 85% to środki pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Most na Bugu zgodnie z planem
Wykonawca robót to konsorcjum firm, którego liderem jest SANDO BUDOWNICTWO POLSKA Sp. zoo z siedzibą w Warszawie.

Ogólne zaawansowanie robót mostu na Bugu na koniec czerwca b.r. wyniosło 6%. W całości wykonano już palowanie podpory nr 1 i 6, częściowo pod podpory 3 i 2. W trakcie realizacji jest zbrojenie i betonowanie ław przyczółków. Przy podporze nr 4 na brzegu Bugu wybudowana została ścianka szczelna. Równocześnie prowadzone są roboty ziemne kształtujące przyszły korpus drogi w miejscu nieczynnej linii kolejowej. Jeszcze w tym roku powinna być gotowa konstrukcja mostu oraz pierwsza warstwa podbudowy pod część drogową (dojazd do mostu).

Most na Bugu  zostanie przystosowany dla ruchu samochodowego, rowerowego i pieszego. Długość nowego mostu na Bugu wyniesie prawie 400 m, szerokość 14,5 m. Wraz z budową mostu powstanie 2 km dróg dojazdowych. Po prawej stronie drogi dodatkowo powstanie ciąg pieszo-rowerowy.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~hans 2009-07-24

brawo, czy wymieniarowniez droge z plyt betonowych?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman