mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na Dunajcu po remoncie

Most na Dunajcu po remoncie

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego poinformował o zakończeniu modernizacji mostu na rzece Dunajec w miejscowości Biskupice Radłowskie oraz przepustu na potoku Kawiory w Paleśnicy. Oba obiekty znajdują się na drodze wojewódzkiej nr 975.

Most na Dunajcu po remoncie
5 stycznia bieżącego roku Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela dokonał uroczystego otwarcia wyremontowanych obiektów na drodze wojewódzkiej nr 975. Inwestycje były związane z modernizacją mostu na rzece Dunajec w miejscowości Biskupice Radłowskie oraz przepustu na potoku Kawiory w miejscowości Paleśnica. W uroczystościach uczestniczyli parlamentarzyści, Wicestarosta Tarnowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich, radni województwa, wójtowie gmin, komendanci Policji i Straży Pożarnej oraz okoliczni mieszkańcy.

Most na Dunajcu ma 322 m długości. Przebiega po nim jezdnia o szerokości 7m oraz obustronne chodniki. Drogowcy zmodernizowali obiekt i wymienili wysłużone elementy. Na czas remontu obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Wartość tej inwestycji to ponad 3 mln zł. Z kolei przepust na potoku Kawiory ma długość 23,7 m. W ramach inwestycji został rozebrany istniejący kamienno-betonowy obiekt, a następnie wybudowano nowy. To zadanie kosztowało ponad 2 mln zł.

Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe GODROM  z Gorlic. Prace rozpoczęły się 14 marca 2008 roku, a zakończyły 30 listopada 2008 roku.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.