mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na Dunajcu po remoncie

Most na Dunajcu po remoncie

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego poinformował o zakończeniu modernizacji mostu na rzece Dunajec w miejscowości Biskupice Radłowskie oraz przepustu na potoku Kawiory w Paleśnicy. Oba obiekty znajdują się na drodze wojewódzkiej nr 975.

Most na Dunajcu po remoncie
5 stycznia bieżącego roku Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela dokonał uroczystego otwarcia wyremontowanych obiektów na drodze wojewódzkiej nr 975. Inwestycje były związane z modernizacją mostu na rzece Dunajec w miejscowości Biskupice Radłowskie oraz przepustu na potoku Kawiory w miejscowości Paleśnica. W uroczystościach uczestniczyli parlamentarzyści, Wicestarosta Tarnowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich, radni województwa, wójtowie gmin, komendanci Policji i Straży Pożarnej oraz okoliczni mieszkańcy.

Most na Dunajcu ma 322 m długości. Przebiega po nim jezdnia o szerokości 7m oraz obustronne chodniki. Drogowcy zmodernizowali obiekt i wymienili wysłużone elementy. Na czas remontu obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Wartość tej inwestycji to ponad 3 mln zł. Z kolei przepust na potoku Kawiory ma długość 23,7 m. W ramach inwestycji został rozebrany istniejący kamienno-betonowy obiekt, a następnie wybudowano nowy. To zadanie kosztowało ponad 2 mln zł.

Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe GODROM  z Gorlic. Prace rozpoczęły się 14 marca 2008 roku, a zakończyły 30 listopada 2008 roku.

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?