mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na Noteci w remoncie

Most na Noteci w remoncie

Gruntowną modernizację, połączoną ze wzmocnieniem konstrukcji mostu i budową kładki dla pieszych, przechodzi przeprawa na Noteci w Pakości (powiat inowrocławski). Samorząd województwa przeznaczył na realizację tej inwestycji ponad 3,5 miliona złotych. Modernizacja mostu zakończy się najpóźniej w listopadzie.

Most na Noteci w remoncie
Pakoski most powstał w latach 60-tych i od tego czasu nie przechodził jeszcze tak gruntownej przebudowy. W ramach inwestycji, która rozpoczęła się maju, wykonywane są obecnie prace wzmacniające od podstaw konstrukcję przeprawy do klasy B, co oznacza, że po remoncie most będzie mógł być obciążany ciężarem do 40, a nie jak było wcześniej do 30 ton. Poza tym drogowcy odnowią także odwodnienie mostu i nawierzchnię jezdni.

W związku z trwającymi pracami ruch na tym odcinku drogi wojewódzkiej nr 251 cały czas odbywa się wahadłowo. W ubiegłym tygodniu drogowcy zakończyli prace na jednym pasie jezdni i rozpoczęli wzmacnianie podłoża drugiej części mostu.

Podobne wiadomości:

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.