mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na Noteci w remoncie

Most na Noteci w remoncie

Gruntowną modernizację, połączoną ze wzmocnieniem konstrukcji mostu i budową kładki dla pieszych, przechodzi przeprawa na Noteci w Pakości (powiat inowrocławski). Samorząd województwa przeznaczył na realizację tej inwestycji ponad 3,5 miliona złotych. Modernizacja mostu zakończy się najpóźniej w listopadzie.

Most na Noteci w remoncie
Pakoski most powstał w latach 60-tych i od tego czasu nie przechodził jeszcze tak gruntownej przebudowy. W ramach inwestycji, która rozpoczęła się maju, wykonywane są obecnie prace wzmacniające od podstaw konstrukcję przeprawy do klasy B, co oznacza, że po remoncie most będzie mógł być obciążany ciężarem do 40, a nie jak było wcześniej do 30 ton. Poza tym drogowcy odnowią także odwodnienie mostu i nawierzchnię jezdni.

W związku z trwającymi pracami ruch na tym odcinku drogi wojewódzkiej nr 251 cały czas odbywa się wahadłowo. W ubiegłym tygodniu drogowcy zakończyli prace na jednym pasie jezdni i rozpoczęli wzmacnianie podłoża drugiej części mostu.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Polska importerem roku
Skoda Polska importerem roku
Skoda Polska po raz pierwszy w historii zdobyła prestiżowy tytuł „Importer of the Year" za rok 2016. To najważniejsze wyróżnienie, jakie marka mogła otrzymać z rąk czeskiego producenta samochodów.