mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na Odrze w Ciechanowie coraz bliżej

Most na Odrze w Ciechanowie coraz bliżej

Most na Odrze w Ciechanowie (woj. dolnośląskie) coraz bliżej połączenia. Przeprawa, na tym etapie budowana z dwóch brzegów rzeki połączy je prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Dobra pogoda jak na razie sprzyja wykonawcy tej inwestrycji - firmie MOSTY ŁÓDŹ S. A. Planowany termin oddania mostu do użytku, to przełom sierpnia i września 2012 r. Koszt robót budowlanych zgodnie z umową to około 55 mln złotych.

Most na Odrze w Ciechanowie coraz bliżej
W Ciechanowie powstaje żelbetonowy most drogowy, 9 - cio przęsłowy, o długości ponad 525 m, nośności 50 ton, a szerokości prawie 15 m. Szerokość jezdni to 8 metrów, a ciągu pieszo - rowerowego 4 m. Fundamenty - podpory mostu - posadowione sa na palach. Most wyposażony będzie w balustrady o wysokości 1,2 m. Pomiędzy chodnikami a jezdnią umieszczone zostaną bariery energochłonne. Projekt obejmuje także budowę obustronnych dojazdów do mostu o długości ok. 1180 metrów oraz włączeń do sieci istniejących dróg.

Nowy most w Ciechanowie będzie najkrótszym połączeniem pomiędzy rolniczo - turystycznym powiatem górowskim (a dalej południową Wielkopolską) z rozwiniętym przemysłowo Zagłębiem MIedziowym. Pozwoli też na przeniesienie ruchu z sąsiednich przepraw na Odrze w Ścinawie i Głogowie, skróci czas przejazdu, wpłynie na integrację powiatu górowskiego z pozostałą częścią województwa dolnośląskiego.

Most będzie miał też ogromne znaczenie dla systemu komunikacyjnego Dolnego Śląska. Dziś w ciągu drogi wojewódzkiej nr 323, by przedostać sie na drugi brzeg Odry trzeba korzystać z przeprawy promowej. Na ponad 40 km odcinku Odry, oddzielającej położone po jej lewej stronie powiaty: głogowski, lubiński i polkowicki od prawobrzeżnych: górowskiego i wołowskiego nie ma mostów, a inne przeprawy tj. w Głogowie (droga krajowa nr 12) i w Ścinawie (droga krajowa nr 36) prowadzą ruch kołowy przez środek tych miast i nie są dostosowane do obsługi pojazdów ciężarowych. Zakłada się, że dzięki mostowi ciechanowskiemu, ruch tranzytowy wobu miastach zmaleje o około 35 procent.

Pieniądze na budowę pochodzą z Budżetu WOjewództwa Dplnośląskiego  i Regionalnego Programu Operacyjnego dla DOlnego Śląska na lata 2007 - 2012 - 50/50%

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.