mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na Spornej coraz bliżej

Most na Spornej coraz bliżej

Budowa nowego mostu drogowego w ciągu ul. Spornej w Bydgoszczy weszła już w końcowy etap realizacji. Koszt modernizacji ul. Spornej wraz z budową nowego mostu wyniesie 30 mln zł.

Most na Spornej coraz bliżej
Jednoprzęsłowy most o konstrukcji kratowej powstaje na terenie firmy „Gotowski” przy ul. Glinki. W najbliższych tygodniach konstrukcja zostanie przetransportowana w rejon ulicy Spornej, gdzie przeprawa zyska swój ostateczny kształt. Transport elementów mostu odbędzie się w godzinach nocnych tak, by trudna logistycznie operacja w jak najmniejszym stopniu utrudniała normalny ruch samochodów w mieście.

Chociaż nowy most drogowy nie jest jeszcze gotowy, to znamy jego patrona. Decyzją komisji, w skład której weszli przedstawiciele bydgoskiej Rady Miasta, Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, lokalnych mediów oraz środowiska akademickiego przeprawa przez Brdę będzie nosić imię Żeglugi Bydgoskiej.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Mercedes F 800 Style – w poszukiwaniu jutra

auto motor i sport 0000-00-00

Ekologiczny i fascynujący. Model F 800 Style to dla Mercedesa manifest stylizacji i techniki w jednym. Bo Mercedes chce "zielone" samochody uczynić bardziej fascynującymi, a fascynujące - bardziej zielonymi. Takie czasy.

Komentuj:

~romek 2010-05-05

Most ten zastapi jedna chyba z ostatnich prowizorycznych przepraw przez Brdę w Bydgoszczy.Lata powojenne sprzyjały budowie tego typu konstrukcji oprtej na pomysle angielskiego konstruktora Baylea.Umozliwiały zastapienie budowanych czesto przez armię sowiecką drewnianych konstrukcji bardziej stabilna i sztywna stalową.Pamietam podarowana przez Anglików podobną konstrukcję Szczecinowi na bardzo szerokiej rzece Regalicy o długości 100m .Most przydał się bardzo gdyz umozliwiał sprawna przeprawę koleją na zachodni brzeg dla ludzi którzy w latach 40 zmuszeni zostali do porzucenia Wilna i osiedlenia sie w nowym miejscu .Pasazerowie przemieszcali sie na piechotkę przez drewnianą kładkę a pusty pociąg jechał po chwiejącym się moscie.Kazda nowa inwestcja zasługuje na uwagę gdyz most łaczy ludzi a co ma do tego polityka

~bla 2010-05-05

Co do peronów to akurat należy pamiętać o Włoszczowej.

~podpis 2010-05-05

PIS za to wybudował nam wspaniałe drogi, perony .... o 3 mln. mieszkań nie wspominając.

~raiders pisowiec 2010-05-04

i to ma być nius? na tajjwanie czy w chinach by się nawet na taką inwestycyjką nie zająkneli:( ale my 3 świat w omamach POstępu się zachwycamy :( ciekawe te polaczki oj ciekawe :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.