mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na Warcie - byleby zgodnie z planem!

Most na Warcie - byleby zgodnie z planem!

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę mostu przez Wartę i nowego odcinka drogi krajowej numer 25 w Koninie. Dwadzieścia metrów od miejsca, w którym gospodarze miasta z wykonawcami uroczyście zamurowywali akt erekcyjny trwały prace budowlane - skręcano elementy zbrojeń i wylewano beton. Inwestycja kosztować będzie 198 milionów złotych.

Most na Warcie - byleby zgodnie z planem!

Takie tez są zapewnienia wykonawcy. Według Wojciecha Puścikowskiego, dyrektora kontraktu z firmy Hydrobudowa - 6 - "Wysoki poziom wody w Warcie spowodował zaledwie dziesięciodniowe opóźnienie. Nowe technologie pozwalały nam na wykonywanie nawet w trudnych warunkach pali, niezbędnych do posadowienia podpór pod estakady i most. W ten sposób w ziemi znalazło się już około 3 tysiące metrów pali. Teraz z budową zaczynamy wychodzić ponad ziemię".

Projekt inwestycji, wykonany przez Transprojekt Gdański, zakłada także wykonanie, poza pracami w obrębie granic miasta, nowej czteropasmowej drogi w gminie Stare Miasto, łącznie z bezkolizyjnym skrzyżowaniem w Starym Mieście. Jak powiedział Ryszard Nawrocki, wójt Starego Miasta - "Mamy informację ministra transportu o przyznaniu w tym roku na rozpoczęcie inwestycji w naszej gminie 6 milionów złotych. Inwestorem będzie GDDKiA. Potrzebne jeszcze około 55 milionów złotych GDDKiA ma otrzymać w przyszłym roku".

"Bez wątpienia oddanie do użytku nowego mostu i nowego fragmentu drogi numer 25 spowoduje udrożnienie połączenia południe-północ, co będzie bardzo ważne dla całego układu komunikacyjnego Wielkopolski. Spowoduje także połączenie autostrady A-2 z położonymi na północ od Konina terenami o znaczeniu przemysłowym, gospodarczym i turystycznym" - podsumował Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Przeczytaj także:

Epokowa inwestycja w Koninie (2006-01-11)

Obwodnica i most w Puławach - umowy podpisane (2006-02-17)

Drugi most dla Torunia (2006-04-20)

Poznańskie przebudowy na "5" i "11" (2006-02-08)

Tematy w artykule: obiekty inzynieryjne wielkopolskie

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.