mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na Warcie - byleby zgodnie z planem!

Most na Warcie - byleby zgodnie z planem!

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę mostu przez Wartę i nowego odcinka drogi krajowej numer 25 w Koninie. Dwadzieścia metrów od miejsca, w którym gospodarze miasta z wykonawcami uroczyście zamurowywali akt erekcyjny trwały prace budowlane - skręcano elementy zbrojeń i wylewano beton. Inwestycja kosztować będzie 198 milionów złotych.

Most na Warcie - byleby zgodnie z planem!

Takie tez są zapewnienia wykonawcy. Według Wojciecha Puścikowskiego, dyrektora kontraktu z firmy Hydrobudowa - 6 - "Wysoki poziom wody w Warcie spowodował zaledwie dziesięciodniowe opóźnienie. Nowe technologie pozwalały nam na wykonywanie nawet w trudnych warunkach pali, niezbędnych do posadowienia podpór pod estakady i most. W ten sposób w ziemi znalazło się już około 3 tysiące metrów pali. Teraz z budową zaczynamy wychodzić ponad ziemię".

Projekt inwestycji, wykonany przez Transprojekt Gdański, zakłada także wykonanie, poza pracami w obrębie granic miasta, nowej czteropasmowej drogi w gminie Stare Miasto, łącznie z bezkolizyjnym skrzyżowaniem w Starym Mieście. Jak powiedział Ryszard Nawrocki, wójt Starego Miasta - "Mamy informację ministra transportu o przyznaniu w tym roku na rozpoczęcie inwestycji w naszej gminie 6 milionów złotych. Inwestorem będzie GDDKiA. Potrzebne jeszcze około 55 milionów złotych GDDKiA ma otrzymać w przyszłym roku".

"Bez wątpienia oddanie do użytku nowego mostu i nowego fragmentu drogi numer 25 spowoduje udrożnienie połączenia południe-północ, co będzie bardzo ważne dla całego układu komunikacyjnego Wielkopolski. Spowoduje także połączenie autostrady A-2 z położonymi na północ od Konina terenami o znaczeniu przemysłowym, gospodarczym i turystycznym" - podsumował Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Przeczytaj także:

Epokowa inwestycja w Koninie (2006-01-11)

Obwodnica i most w Puławach - umowy podpisane (2006-02-17)

Drugi most dla Torunia (2006-04-20)

Poznańskie przebudowy na "5" i "11" (2006-02-08)

Tematy w artykule: obiekty inzynieryjne wielkopolskie

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Od poniedziałku aż do końca sierpnia na drodze krajowej nr 47, popularnej Zakopiance, obowiązuje ruch wahadłowy. Utrudnienia pojawią się w miejscu budowy węzła drogowego w Poroninie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech