mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na Wiśle w Szczucinie w remoncie

Most na Wiśle w Szczucinie w remoncie

W czerwcu 2012 rozpoczął się gruntowany remont mostu na Wiśle w Szczucinie w ciągu drogi krajowej nr 73 Kielce - Busko - Tarnów. Remont mostu potrwa do 2013 roku i będzie kosztował blisko 3 miliony złotych. Ośmioprzęsłowy most w Szczucinie o długości ponad 400 metrów wybudowany został w latach 50. ubiegłego wieku.

Most na Wiśle w Szczucinie w remoncie
W ramach remontu obiektu wymienione zostaną między innymi: nawierzchnia, izolacja, a także beton w płycie pomostu. Naprawione zostaną także uszkodzenia konstrukcji mostowej. W tym roku wyremontowany zostanie fragment mostu od strony Kielc, a w roku 2013 wykonawca będzie prowadził prace na pozostałej części mostu od strony Tarnowa. W tym czasie obowiązywał będzie ruch wahadłowy.

Zakończenie remontu planowane jest latem 2013 roku. 

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~zakorkowany 2012-10-19

Fantastycznie...jadąc od strony Buska szeroka droga nagle staje się w korku już 2 km przed mostem(przed skrętem w Ratajach) w dni targu w Szczucinie można postać ok 40 min. Małopolska część drogi od Szczucina do Tarnowa to już Bangladesz.Obiecano modernizację i budowę obwodnic Dąbrowy i Szczucina no ale w naszym kraju najlepiej wychodzi ..planowanie.Rozumiem ze remont mostu potrzebny, zwł .że pod Tarnobrzegiem jest następny..doremontu..

~most 2012-10-09

Przeciez to zdjecie mostu jest fikcja ,most jest remontowany na ocinku 100m i połową jezdni.Pozatym to tak wyglada jakby most był nie przejezdny a naprawdę to jest ruch wachadłowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.