mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na Wiśle za 2 lata

Most na Wiśle za 2 lata

Prawie kilometrowej długości most połączy województwa świętokrzyskie i podkarpackie. 24 października 2012 r. w Kielcach podpisano umowy na dofinansowanie inwestycji, która zakłada także stworzenie układu komunikacyjnego łączącego most z okolicznymi drogami. Na ten cel przeznaczono 304 mln zł z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Wartość całkowita projektu to ponad 390 mln zł. Prace powinny zakończyć się na przełomie III i IV kwartału 2014 r.

Most na Wiśle za 2 lata
Realizacja przedsięwzięcia w postaci nowej trasy drogowo-mostowej relacji Kielce-Rzeszów z najważniejszym jej elementem, czyli budową mostu w rejonie Połańca ma wielkie znaczenie dla rozwoju obu regionów. Połączy dwa sąsiadujące ze sobą powiaty: mielecki i staszowski. Ułatwi dostęp do miejsc pracy ulokowanych w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec, a region świętokrzyski zyska lepsze skomunikowanie z trasami międzynarodowymi - na Ukrainę (autostradą A4 przez przejście graniczne Korczowa) oraz do Słowacji przez Krosno i przejście w Barlinku. Trasa ta będzie także alternatywą dla dróg krajowych nr 9 i nr 73, które łączą Kielce ze wschodem kraju przez mosty w Nagnajowie i Szczucinie.

Wartość całkowita projektu pn. Likwidacja barier rozwojowych - most na Wiśle z przebudową drogi wojewódzkiej nr 764 oraz połączeniem z drogą wojewódzką nr 875 to ponad 390 mln zł. Za jego realizację odpowiadają dwa województwa: świętokrzyskie i podkarpackie, które otrzymają odpowiednio 121,5 mln zł i 182,5 mln zł. Most wybuduje konsorcjum Mosty Łódź, Vistal Gdynia i Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Prace powinny zakończyć się na przełomie III i IV kwartału 2014 r.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Sfrustrowany 2012-10-31

RVB.. Czyżby kolejny ukraiński handlarz z Kielc?

~RVB 2012-10-29

sfrustrowany.. czyżby kolejny lobbysta z Krakowa?

~obserwator 2012-10-26

Sfrustrowany 10/10, popieram. Niestety jedyne co możemy zrobić, to wylwać swoje żale tutaj.

~Sfrustrowany 2012-10-26

Pytam się, normalnie, po ludzku: PO CO?! Po co są wydawane pieniądze na drogi, które nie mają praktycznie żadnego priorytetu?! Dlaczego pieniądze z inwestycji ważnych dla miasta, regionu, a nawet całego państwa, jak np.:<br /> -Autostrada A1 Łódź - Pyrzowice<br /> -północna obwodnica Krakowa, a właściwie wreszcie ludzki wyjazd S7 na Warszawę<br /> -S3 na CAŁYM odcinku<br /> -S6 na CAŁYM odcinku<br /> są odsuwane na bok, a pieniądze w cudowny sposób rozpływają się, chociaż niektóre z tych inwestycji miały już nawet zabezpieczenie finansowe?! Po co pieniądze te ładuje się w drogi, które nie mają praktycznie żadnego obciążenia, w porównaniu z chociażby ww. odcinkami? Dlaczego lepiej jest wydać kupę kasy na drugą obwodnicę Jędrzejowa, na kompletną przebudowę obwodnicy Kielc łącznie z wyburzaniem wiaduktów (pomimo tego, że miały odpowiednią nośność!!), na obwodnicę Siewierza w poprzek DK1 (jak na złość...), czy chociażby na ten absurdalny pomysł wybudowania kilometrowego mostu tylko po to, żeby Kielce miały połączenie z Ukrainą i Czechami?! Czy te zakute pały nie widzą tego, że gdyby dokończyć S7, zarówno Kielce-Kraków, jak i Kraków-Zakopane(Rabka), to otrzyma się takie samo połączenie, ale z niebywale większą korzyścią?! KIEDY WRESZCIE TE PODCZŁOWIEKI ZACZNĄ MYŚLEĆ RACJONALNIE, A NIE "KTO DA MNIEJ?" ?!?!?! PS. Proszę mi nie wyjeżdżać z tekstem, że A1 miała być budowana w formie PPP, bo ten odcinek, a właściwie cała A1 miała być ukończona już dobre 5 lat temu, a teraz tak naprawdę nie wiadomo, czy A1 Łódź-Pyrzowice będzie w ogóle wybudowana do 2020 r. Pieniądze znalazłyby się na wszystko, tylko trzeba umieć rozdzielić sprawy ważne od ważniejszych. No ale skoro posadki dziedziczą rodziny Tuska z Pawlakiem, to mamy to, co mamy...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.