Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na małej pętli bieszczadzkiej

Most na małej pętli bieszczadzkiej

Skanska zakończyła przebudowę 85 metrowego mostu w miejscowości Rajskie.  Dzięki inwestycji o wartości ponad 4,73 mln zł brutto mała obwodnica Bieszczadów zyskała odnowioną i bezpieczną 3 przęsłową przeprawę przez rzekę San. Obiekt został udostępniony kierowcom już 17 października br. - niemal 2 tygodnie przed terminem wynikającym z umowy.

Most na małej pętli bieszczadzkiej
Most w Rajskiem został wybudowany w latach 1966-1967. Obiekt zlokalizowany jest w ciągu drogi wojewódzkiej nr 894 Hoczew – Czarna, czyli w ciągu biegnącej dookoła Jeziora Solińskiego tzw. „małej pętli bieszczadzkiej”. Zły stan techniczny obiektu był przyczyną wielomiesięcznych utrudnień w ruchu. W 2010 roku jedna strona mostu została wyłączona z ruchu, a na obiekcie wprowadzono ograniczenia: nośności do 10 ton i prędkości do 30 km/h. Koncentracja całego ruchu na jednej jezdni spowodowała dalszą, szybko postępującą degradację mostu. Doraźnie przeprowadzone prace naprawcze i kolejne przełożenia ruchu nie gwarantowały bezpieczeństwa kierowców. Nie dawały też pewności, że obiekt będzie przejezdny przez kolejny nadchodzący sezon turystyczny.

- Prace budowlane rozpoczęliśmy w maju br.— mówi Piotr Subczak, Menedżer Projektu, Skanska. — Decyzja Inwestora (Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie) o wyłączeniu obiektu z ruchu na czas trwania prac budowlanych ułatwiła i zdecydowanie przyśpieszyła realizację robót mostowych. Pierwsi kierowcy przejechali zmodernizowanym mostem już 17 października br., czyli niemal 2 tygodnie wcześniej niż zakładała umowa.

W ramach inwestycji Skanska przebudowała most stały oraz dojazdy w obrębie mostu. Przebudowa polegała na całkowitej wymianie ustroju nośnego na nową konstrukcję zespoloną, opartą na istniejących, odpowiednio  adaptowanych i wyremontowanych podporach. Lokalizacja i długość mostu nie uległy zmianie, natomiast zwiększyła się jego szerokość z 8,5 m do 10,5 m oraz nośność - do 50 ton, klasyfikująca obiekt w najwyższej klasie nośności „A”.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes-AMG GT C Roadster - oficjalna zapowiedź
Mercedes-AMG GT C Roadster - oficjalna zapowiedź
Do targów Paryż Motor Show pozostało już tylko ponad 2 tygodnie. Mercedes uznał, że to najwyższy czas, by zapowiedzieć auto, które będzie jedną z premier na targach w Paryżu. Mowa tu o Mercedesie-AMG GT C Roadster.