mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na nowo na DK 49 Nowy Targ - Białka Tatrzańska

Most na nowo na DK 49 Nowy Targ - Białka Tatrzańska

Do września przyszłego roku w Gronkowie w woj. małopolskim powstanie nowy most. Umowę na jego realizację podpisano ze Skanską. Wartość robót to ponad 11 mln zł. Most powstanie na potoku Leśnica, w ciągu drogi krajowej nr 49 między Nowym Targiem a Białką Tatrzańską.

Most na nowo na DK 49 Nowy Targ - Białka Tatrzańska
Droga krajowa nr 49 między Nowym Targiem a Białką Tatrzańską to ważny odcinek dla południa Polski. Droga ta prowadzi nie tylko do znanych ośrodków narciarskich i turystycznych, ale też do przejścia granicznego ze Słowacją w Jurgowie. Nowa konstrukcja, zastąpi będący w złym stanie technicznym stary most.

Do czasu wybudowania nowego obiektu, w Gronkowie ruch samochodowy będzie odbywał się starym mostem – tłumaczy Dariusz Migała, Dyrektor Zespołu Projektów, Skanska.– Dopiero po ukończeniu przez nas prac związanych z budową nowego mostu wyburzymy starą konstrukcję.

Nowy most na potoku Leśnica będzie jednoprzęsłowy, o rozpiętości 40 m. Poza dwoma pasami ruchu po jego obu stronach powstaną chodniki dla pieszych. - Wybudujemy także 700 m nowej drogi stanowiącej dojazd do mostu, położymy kanalizację deszczową oraz wykonamy drobne przebudowy instalacji energetycznej i telekomunikacyjnej – dodaje Dariusz Migała.

Realizacja nowego mostu w Gronkowie przyczyni się do poprawy warunków  dojazdu do zimowych kurortów w Tatrach, jednak do czasu zakończenia inwestycji kierowcy mogą się spodziewać utrudnień w rejonie budowy. W związku z prowadzonymi przez nas robotami, od lipca tego roku do czerwca 2012 r. ruch na starym moście w Gronkowie będzie się odbywał wahadłowo.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.