mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na nowo na DK 49 Nowy Targ - Białka Tatrzańska

Most na nowo na DK 49 Nowy Targ - Białka Tatrzańska

Do września przyszłego roku w Gronkowie w woj. małopolskim powstanie nowy most. Umowę na jego realizację podpisano ze Skanską. Wartość robót to ponad 11 mln zł. Most powstanie na potoku Leśnica, w ciągu drogi krajowej nr 49 między Nowym Targiem a Białką Tatrzańską.

Most na nowo na DK 49 Nowy Targ - Białka Tatrzańska
Droga krajowa nr 49 między Nowym Targiem a Białką Tatrzańską to ważny odcinek dla południa Polski. Droga ta prowadzi nie tylko do znanych ośrodków narciarskich i turystycznych, ale też do przejścia granicznego ze Słowacją w Jurgowie. Nowa konstrukcja, zastąpi będący w złym stanie technicznym stary most.

Do czasu wybudowania nowego obiektu, w Gronkowie ruch samochodowy będzie odbywał się starym mostem – tłumaczy Dariusz Migała, Dyrektor Zespołu Projektów, Skanska.– Dopiero po ukończeniu przez nas prac związanych z budową nowego mostu wyburzymy starą konstrukcję.

Nowy most na potoku Leśnica będzie jednoprzęsłowy, o rozpiętości 40 m. Poza dwoma pasami ruchu po jego obu stronach powstaną chodniki dla pieszych. - Wybudujemy także 700 m nowej drogi stanowiącej dojazd do mostu, położymy kanalizację deszczową oraz wykonamy drobne przebudowy instalacji energetycznej i telekomunikacyjnej – dodaje Dariusz Migała.

Realizacja nowego mostu w Gronkowie przyczyni się do poprawy warunków  dojazdu do zimowych kurortów w Tatrach, jednak do czasu zakończenia inwestycji kierowcy mogą się spodziewać utrudnień w rejonie budowy. W związku z prowadzonymi przez nas robotami, od lipca tego roku do czerwca 2012 r. ruch na starym moście w Gronkowie będzie się odbywał wahadłowo.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech