mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla połączył oba brzegi Odry

Most na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla połączył oba brzegi Odry

Most w ciągu budowanej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla wkrótce połączy oba brzegi Odry. Będzie to najdłuższe w Polsce, bo mające aż 140 metrów, przęsło nurtowe wybudowane metodą nawisową.

Most na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla połączył oba brzegi Odry
Ostatni fragment o długości 1,6 metra wykonany będzie już metodą tradycyjną i betonowy zwornik ma być ukończony przed końcem października – informuje GDDKiA oddział w Opolu.
 
Budowa obwodnicy Kędzierzyna-Koźla i znajdującego się w jej ciągu mostu od samego początku przebiega bez zakłóceń, a prace wyprzedzają nawet harmonogram. Planowy termin oddania obwodnicy do użytku, to sierpień przyszłego roku.

Prace nad obwodnicą rozpoczęte zostały pod koniec ubiegłego roku. Obwodnica pobiegnie od drogi krajowej nr 45 w Reńskiej Wsi, aż do ronda Milenijnego.

Powstanie pełnego obejścia Kędzierzyna-Koźla zakończy przebudowę korytarza tranzytowego dla aglomeracji kędzierzyńsko-kozielskiej. Wykonane zostanie tym samym połączenie międzyregionalnej drogi z Czech i południa kraju z portem rzecznym na Odrze oraz węzłem kolejowym w Kędzierzynie-Koźlu.

Obwodnica kompleksowo rozwiąże problem komunikacji na głównej osi transportowej drogi krajowej nr 40 w Kędzierzynie-Koźlu, jak również usprawni ruch w kierunku węzła autostradowego „Łany”.

Po wybudowaniu odcinków południowego i północnego oraz połączeniu ich z istniejącą już obwodnicą powstanie droga omijająca Kędzierzyn-Koźle i Ujazd o całkowitej długości około 25 kilometrów.

Podobne wiadomości:

Lexus RX 450h – kult oszczędzania

auto motor i sport 0000-00-00

Potrójne możliwości. Lexus zapewnia, że RX 450h, ważący ponad dwie tony, zużywa 6,8 l paliwa na 100 km. Sprawdzamy, czy aby na pewno.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.