mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na obwodnicy Wrocławia blisko pół roku później

Most na obwodnicy Wrocławia blisko pół roku później

Most Rędziński, czyli największa przeprawa w Polsce, zostanie wybudowany blisko pół roku później niż początkowo zakładano. Wykonawca budowy mostu, konsorcjum firm Mostostal/Acciona jeszcze przed świętami poinformowało GDDKiA, że planuje złożyć wniosek z roszczeniem o przesunięcie terminu wykonania mostu na wyspie Rędzin.

Most na obwodnicy Wrocławia blisko pół roku później
Prace opóźnione są z dwóch powodów. Pierwszy, to opóźniona budowa pylonu, gdyż w trakcie pracy okazało się, że zużycie stali jest większe niż szacowano. Druga, to opóźnienie w budowie estakady dojazdowej, wynikające ze zmiany technologii przy budowie tego obiektu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleciła aby co tydzień (a nie jak dotychczas co miesiąc) nadzór budowlany kontrolował postęp prac przy realizacji inwestycji. Mostostal jeszcze nie wystąpił do GDDKiA z prośbą o przedłużenie umowy. Gdy tak się stanie, urzędnicy mogą obciążyć wykonawcę karami finansowymi.

- Budowa mostu przez Odrę jest konstrukcją niezwykle skomplikowaną. Będzie to najwyższy most w Polsce i jeden z najwyższych na świecie. Budowa mostu przez wyspę Rędzin stanowi część większego zadania, czyli budowy odcinka drogowego od węzła Lotnisko do łącznika Długołęka.  Termin zakończenia budowy mostu , czyli listopad 2010 r jest jedynie terminem pośrednim, ponieważ cały odcinek drogowy prowadzący do i od mostu będzie gotowy w czerwcu 2011 roku. Dlatego GDDKiA pragnie wyraźnie podkreślić, że opóźnienia przy budowie mostu nie będą miały wpływu na zakończenie budowy całej obwodnicy Wrocławia- zapewniają drogowcy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 381 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~z 2010-04-06

Głupie gadanie, że "2 km dalej byłoby prościej i taniej". Gdyby takie rozwiązanie wchodziło w grę, to by je wykorzystano. Ale nowe inwestycje nie powstają w próżni, tylko w żywym organiźmie miasta. Wystarczy choćby poczytać sobie historię tej i innych inwestycji, jak to było z wykupem gruntów (czy raczej z ich wyszarpywaniem). AOW miała powstać do 2005 roku, a jak wiadomo budowa ruszyła nieco ponad rok temu dopiero. I gdyby nie Euro 2012, to pewnie nic by się dalej nie działo. Podobnie jest z Obwodnicą Śródmiejską, a budowa Mostu Wschodniego już zostałą oprotestowana przez ogrodowo-garażowych pieniaczy.

~bob 2010-02-27

Śluza Rędzin "Grobem Agamemnona"? - zachęcam, zapoznajcie się z tym artykułem zamieszczonym na stronie ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ.

~bob 2010-02-27

Ekolodzy protestują tam gdzie widzą swój interes, a wybór najdroższej przeprawy mostowej to jest ich interes. Zapoznajcie się szerzej z ich działalnością to zrozumiecie kogo reprezentują, bo na pewno nie chodzi im o przyrodę. zobaczcie na mapie jaka była inna możliwość przeprawy przez rzekę,prostsza i tańsza. Wyspę i śluzy zdominuje, przysłoni beton i jego cień. a mogła tam być fajna przystań. wie to kierownik śluzy w Rędzinie i parę innych osób z wyobraźnią, którzy widzieli tam fajne miejsce rekreacji i krytykują ten most. A można było z tej wyspy podziwiać most.

Jotgie 2010-02-05

Bodajże w Szwajcarii (nie wiem na 100%, czy o ten kraj chodziło) przetargi rozstrzyga się tak, że odrzuca się ofertę najwyższa oraz najniższa (oczywiście także te, które nie spełniaj wymagań), z pozostałych oblicza się średnia cenę i wybiera ofertę, która jest cenowo najbliższa tej średniej. I uważam, że to najbardziej sprawiedliwy wybór. A tak "swoja droga" to autor artykułu mógł wspomnieć gdziekolwiek, że chodzi o autostradowa obwodnicę Wrocławia A8. Ja wiem ale używajac słów "obwodnicy Wrocławia" nie wystarczy dla laików.

~dpl1000 2010-02-05

Poprawcie mnie jezeli sie myle,ale czy w przetargu na wykonawce tego mostu nie wygrala inna firma(najtansza),ktora jednak pomylila sie w wyliczeniach na jakas smieszna kwote,w wyniku czego obecna firma odwolala sie,protest uznano i zmieniono wynik przetargu?Jezeli tak, to teza ze najtanszy niekoniecznie najlepszy bierze w leb. Nie zgadzam sie z Bob'em,skoro jest tak jak mowi to dlaczego ekolodzy nie kiwneli palcem?Sadzi, ze przegapiliby okazje na rozglos?Nie wydaje mi sie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.