mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Most na obwodnicy Wrocławia blisko pół roku później

Most na obwodnicy Wrocławia blisko pół roku później

Most Rędziński, czyli największa przeprawa w Polsce, zostanie wybudowany blisko pół roku później niż początkowo zakładano. Wykonawca budowy mostu, konsorcjum firm Mostostal/Acciona jeszcze przed świętami poinformowało GDDKiA, że planuje złożyć wniosek z roszczeniem o przesunięcie terminu wykonania mostu na wyspie Rędzin.

Most na obwodnicy Wrocławia blisko pół roku później
Prace opóźnione są z dwóch powodów. Pierwszy, to opóźniona budowa pylonu, gdyż w trakcie pracy okazało się, że zużycie stali jest większe niż szacowano. Druga, to opóźnienie w budowie estakady dojazdowej, wynikające ze zmiany technologii przy budowie tego obiektu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleciła aby co tydzień (a nie jak dotychczas co miesiąc) nadzór budowlany kontrolował postęp prac przy realizacji inwestycji. Mostostal jeszcze nie wystąpił do GDDKiA z prośbą o przedłużenie umowy. Gdy tak się stanie, urzędnicy mogą obciążyć wykonawcę karami finansowymi.

- Budowa mostu przez Odrę jest konstrukcją niezwykle skomplikowaną. Będzie to najwyższy most w Polsce i jeden z najwyższych na świecie. Budowa mostu przez wyspę Rędzin stanowi część większego zadania, czyli budowy odcinka drogowego od węzła Lotnisko do łącznika Długołęka.  Termin zakończenia budowy mostu , czyli listopad 2010 r jest jedynie terminem pośrednim, ponieważ cały odcinek drogowy prowadzący do i od mostu będzie gotowy w czerwcu 2011 roku. Dlatego GDDKiA pragnie wyraźnie podkreślić, że opóźnienia przy budowie mostu nie będą miały wpływu na zakończenie budowy całej obwodnicy Wrocławia- zapewniają drogowcy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 409 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Audi A8 4.2 TDI Quattro – perfectum mobile

auto motor i sport 0000-00-00

Wygląda na to, że nadeszły ciężkie czasy dla BMW 7 i Mercedesa klasy S. Na scenę wjeżdża bowiem Audi A8, które ma wystarczająco dużo atutów, aby zagrać konkurentom na nosie.

Komentuj:

~z 2010-04-06

Głupie gadanie, że "2 km dalej byłoby prościej i taniej". Gdyby takie rozwiązanie wchodziło w grę, to by je wykorzystano. Ale nowe inwestycje nie powstają w próżni, tylko w żywym organiźmie miasta. Wystarczy choćby poczytać sobie historię tej i innych inwestycji, jak to było z wykupem gruntów (czy raczej z ich wyszarpywaniem). AOW miała powstać do 2005 roku, a jak wiadomo budowa ruszyła nieco ponad rok temu dopiero. I gdyby nie Euro 2012, to pewnie nic by się dalej nie działo. Podobnie jest z Obwodnicą Śródmiejską, a budowa Mostu Wschodniego już zostałą oprotestowana przez ogrodowo-garażowych pieniaczy.

~bob 2010-02-27

Śluza Rędzin "Grobem Agamemnona"? - zachęcam, zapoznajcie się z tym artykułem zamieszczonym na stronie ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ.

~bob 2010-02-27

Ekolodzy protestują tam gdzie widzą swój interes, a wybór najdroższej przeprawy mostowej to jest ich interes. Zapoznajcie się szerzej z ich działalnością to zrozumiecie kogo reprezentują, bo na pewno nie chodzi im o przyrodę. zobaczcie na mapie jaka była inna możliwość przeprawy przez rzekę,prostsza i tańsza. Wyspę i śluzy zdominuje, przysłoni beton i jego cień. a mogła tam być fajna przystań. wie to kierownik śluzy w Rędzinie i parę innych osób z wyobraźnią, którzy widzieli tam fajne miejsce rekreacji i krytykują ten most. A można było z tej wyspy podziwiać most.

Jotgie 2010-02-05

Bodajże w Szwajcarii (nie wiem na 100%, czy o ten kraj chodziło) przetargi rozstrzyga się tak, że odrzuca się ofertę najwyższa oraz najniższa (oczywiście także te, które nie spełniaj wymagań), z pozostałych oblicza się średnia cenę i wybiera ofertę, która jest cenowo najbliższa tej średniej. I uważam, że to najbardziej sprawiedliwy wybór. A tak "swoja droga" to autor artykułu mógł wspomnieć gdziekolwiek, że chodzi o autostradowa obwodnicę Wrocławia A8. Ja wiem ale używajac słów "obwodnicy Wrocławia" nie wystarczy dla laików.

~dpl1000 2010-02-05

Poprawcie mnie jezeli sie myle,ale czy w przetargu na wykonawce tego mostu nie wygrala inna firma(najtansza),ktora jednak pomylila sie w wyliczeniach na jakas smieszna kwote,w wyniku czego obecna firma odwolala sie,protest uznano i zmieniono wynik przetargu?Jezeli tak, to teza ze najtanszy niekoniecznie najlepszy bierze w leb. Nie zgadzam sie z Bob'em,skoro jest tak jak mowi to dlaczego ekolodzy nie kiwneli palcem?Sadzi, ze przegapiliby okazje na rozglos?Nie wydaje mi sie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando